Dirbtinio intelekto (DI) įrankiai, sparčiai plėtojami IT valdymo ir p...
SkaitytiSvarbių duomenų praradimas per sekundę. Būkite budrūs!
Pastarosiomis dienomis visą pasaulį apskriejo kibernetinės atakos banga: internetu išplito itin pavojinga viruso „Kryptic Trojan“ nauja atmaina – „WannaCry“ virusas. Žalingas užkratas, sugadinantis ne tik visą kompiuterio informaciją, bet ir užkrečiantis visą tinklą, prie kurio turi prieigą užkrėstas kompiuteris, „atvėrė“ baimės akis tiek paprastam namų vartotojui, besinaudojančiam minimaliu kiekiu technologijų, tiek vadovams, kurių atsakomybėje dideli IT ūkiai.
Pasaulinio masto kibernetinė ataka nesitaiko į konkrečius taikinius – nei vienas vartotojas nėra apsaugotas nuo puolimo – virusas sparčiai „atakuoja“ kompiuterius su programinės įrangos saugumo spragomis. Netinkama IT ūkio infrastruktūros priežiūra, neatsakingas požiūris į saugumo aspektus, netinkama vartotojų edukacija šiais klausimais – tai tik kelios priežastys, įtakojančios vis didėjantį skaičių vartotojų, kurie tampa kenkėjiškos atakos aukomis.
KAIP NUO TO APSISAUGOTI?
Įdiekite atnaujinimus. Virusas veikia įrenginius, kurie naudoja „Windows“ operacinę sistemą, pastovus programinės įrangos atnaujinimas, išsprendžia tokio pobūdžio veiksnius, jei jis atliekamas reguliariai visuose įrenginiuose.
Antivirusinių programų ir ugniasienių naudojimas, taip pat, neišvengiama priemonė, sauganti nuo galimų pažeidimų. Antivirusinės programos itin operatyviai reaguoja į naujas kibernetines grėsmes, todėl būkite visada įsitikinkite, kad jos įdiegtos Jūsų kompiuteriuose ir tinkamai veikia.
Neatidarinėkite neaiškių elektroninių laiškų, failų ir nuorodų. Laiškai su prisegtais „Microsoft Office“ dokumentais (.coc, docx ir pan.) iš nepažįstamų siuntėjų, laiškai iš pažįstamų, kurių nelaukėte, su reklamine ar neaiškia informacija, įtartina antrašte ir pan. turi būti kruopščiai patikrinti. Prieš atidarant juos, sukontaktuokite su siuntėju, pasitikslinkite ar turėjote gauti šį laišką. Trinkite laiškus, jei nesate tikri dėl jo turinio, o siuntėjas yra neaiškios kilmės.
Kaip identifikuoti netinkamą laišką, net jei siuntėjas yra jūsų kolega? Prisegtų failų ar laiškų turinys, visų pirmiausia, sukelia abejonių, jie dažniausiai būna nesusiję su Jūsų veikla. Štai keletas pavyzdžių, naudojamų kaip prisegtų failų ar nuorodų pavadinimams: Document2, Order confirmations, Invoice, Pay bill, Scanned document.
Taip pat, vertėtų nepamiršti, socialinių tinklų bei lankymosi nepatikimuose interneto puslapiuose, failų dalinimosi platformose (Torrent ir kt.), keliamos didžiulės „rizikos“. Gausybė informacijos, nuorodų, gaunamų neaiškių failų atidarymas, siuntimas padidina tikimybę „pagauti“ užsikrėtusį failą ir inicijuoti užkrato parsisiuntimą.
Reguliariai darykite kompiuterio duomenų kopijas. Jei nekaupiate daug informacijos kompiuteryje, galite ją perkelti, nukopijuoti į išorinį kietąjį diską ar USB laikmeną. Didesniam duomenų kiekiui saugumą užtikrinsite naudodamiesi debesų kompiuterijos sprendimais (daugiau apie tai: http://bit.ly/2rhhf5E). Svarbu – tinkamai pasirinkti duomenų saugyklos vietą. Neapsigaukite rinkdamiesi nemokamas saugyklas, kreipkitės į patyrusią IT įmonę, kuri pasiūlys Jums optimaliausią variantą. Saugiai laikykite duomenų kopijas neprieinamoje vietoje tinkle, kad informacija būtų nepaveiki vienokio ar kitokio pobūdžio virusų puolimui.
Niekada nebūkite garantuoti, kad pasibaigus vienai kibernetinei atakai, kuri šįkart „pralėkė“ pro šalį, nepakenkusi ir nepadariusi neatstatomos žalos Jūsų IT infrastruktūrai, suteikia tikimybę to išvengti ateityje. Kasdien atsiranda gausybė kitų virusų, kurie, šiame technologijų amžiuje, plinta žaibišku mastu.
Tegul šis, apie ketvirtį milijono kompiuterių užkrėtęs virusas (pasauliniu mastu), paskatina visus IT technikos vartotojus apsvarstyti savo informacinių technologijų saugumo klausimus ir pasirūpinti, kad infrastruktūroje nebeliktų silpnų vietų, taip „išauginant“ tikimybę išvengti skausmingo svarbių duomenų praradimo.
Jei Jums kyla klausimų ar abejonių, visada galite kreiptis į patyrusią „GoIT“ komandą, kuri pateiks Jums visus atsakymus.
Šiandieniniame sparčiai besivystančiame technologijų pasaulyje IT pas...
SkaitytiLiko pusė metų iki TIS2 direktyvos įsigaliojimo Lietuvoje, o tai reiš...
Skaityti„Dell Technologies“ yra viena didžiausių pasaulyje technologijų kompa...
SkaitytiŠiuolaikiniame versle technologijos užima ypatingai didelį vaidmenį, ...
SkaitytiŠių dienų aktualijos rodo, jog daug daugiau vartotojų mieliau naudoja...
SkaitytiŠiandien mums ypatingai svarbios kompiuterinės technologijos. Vis dau...
SkaitytiŠiandienos verslo aplinkoje serveriai yra gyvybiškai svarbus komponen...
SkaitytiDažnai susiduriame su žmonėmis, kuriems įvairūs IT terminai ar sąvoko...
Skaityti