
Pernai metais Lietuvą ir pasaulį sukrėtė ne vienas kibernetinis nusik...
SkaitytiGoIT ekspertai pastebi, kad vis dar nemažai mažo ir vidutinio dydžio organizacijų tiki, kad nusipirkus reklamuojamą programinę įrangą kibernetinio saugumo pavojų galima išvengti. Deja, net ir įdiegus visas galingiausias ir pažangiausias saugumo technologijas organizacijoje, neretai užtenka vieno neatsargaus spustelėjimo ant nuorodos kenkėjiškame el. laiške, nepažįstamo žmogaus įleidimo į pastatą, lengvai nuspėjamo slaptažodžio arba prisijungimo prie kenkėjiško WiFi ir, nesąmoningai bus plačiai atvertos durys įsilaužėliams.
Kibernetinės atakos auka gali tapti kiekviena įmonė, nepriklausomai nuo dydžio, vykdomos veiklos ar naudojamų kibernetinio saugumo priemonių modernumo. Net ir tokios garsios bendrovės kaip „Adobe“, „Sony“ ir „Yahoo“, kurios turi įsidiegusios aukščiausius saugumo standartus, praeitame dešimtmetyje atsidūrė kibernetinių atakų, nulaužimų ir milijoninių duomenų bazių informacijos vagysčių skandalų epicentre.
Prisiminkime 2017-uosius, kai iš vieno didžiausių Italijos bankų „UniCredit” buvo pavogti 400 tūkstančių banko klientų sąskaitų duomenys. Tai iš principo privertė ir Lietuvos bankus susirūpinti bei investuoti ne tik į IT sistemų saugumą, bet ir į personalo kibernetinį sąmoningumą.
Remiantis kibernetinių ekspertų kasmet viešinama incidentų statistika, virš 90% visų atakų pasiekia tikslą vien dėl žmogiškos klaidos. Atakos sėkmę lemia nepakankamas kritinis darbuotojų mąstymas bei neatsargumas.
Kitas tyrimas, kurį prieš keletą metų atliko technologijų kompanija „Samsung“ remiantis statistikos duomenimis apie kibernetinį įrenginių saugumą, parodė, kad net 60% Baltijos šalių gyventojų nemano, kad jiems gresia bet koks pavojus susidurti su duomenų vagystėmis. Iš kitos pusės, išeidami iš namų retas paliekame duris atrakintas. Kyla natūralus klausimas, kodėl esame patiklūs kibernetinėje erdvėje?
GoIT, reaguodama į augantį Klientų poreikį ugdyti kibernetinį budrumą verslo organizacijų viduje, paruošė nuotolinius kibernetinio saugumo mokymus, skirtus įmonių vadovams ir darbuotojams.
Bene visi mūsų kalbinti informacijos saugos vadovai kelia pagrįstas abejones, ar bendras darbuotojų kibernetinis sąmoningumo lygis yra pakankamas netikėtoms atakoms atlaikyti. Tai ypač aktualu šiuo metu, kai dauguma įmonių darbuotojų dirba nuotoliniu būdu ir ne visada galima sukontroliuoti prie įmonės duomenų prieinamus išorinius įrenginius.
Tampa akivaizdu, kad tokiame judriame kibernetinių nusikaltėlių pasaulyje organizacijos privalo išsiugdyti budrumą, nuolat edukuoti personalą. Vis dar nenuginčijama tiesa, kad žmogiškasis faktorius išlieka silpniausia kibernetinio saugumo grandimi, į kurią taiko kibernetiniai sukčiai. Būtent todėl savo Klientams rekomenduojame bent kartą į ketvirtį suplanuoti profilaktinį žinių atnaujinimą įmonės viduje.
Daugiau apie mokymus bei kaip užsisakyti žiūrėkite čia: https://www.goit.lt/lt/kibernetinis-saugumas/
Pernai metais Lietuvą ir pasaulį sukrėtė ne vienas kibernetinis nusik...
SkaitytiPraeitais metais sensacingai pristatytas pokalbių robotas ChatGPT išn...
SkaitytiVienas seniausių Lietuvos natūralių lininių audinių gamintojų AB „LIN...
SkaitytiPrieš ambicingai planuodami naujų metų tikslus tradiciškai „GoIT“ kom...
Skaityti„GoIT“ siekdama pasiūlyti klientams kuo efektyvesnius sprendimus vers...
SkaitytiSkaičiuojama, kad kiekvieną minutę kibernetiniai nusikaltėliai visame...
SkaitytiAkcinės bendrovės „VIAMATIKA“ veikloje nestinga iššūkių. Bendrovės ...
SkaitytiVisai neseniai dalinomės sėkmingu atsarginių kopijų (backup) strategi...
SkaitytiDuomenų praradimas – bene blogiausia patirtis, kurią nors kartą savo ...
SkaitytiGOIT puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
about cookies