fbpx
2020-07-30

Kaip valdyti įrenginių saugumo rizikas?

Kibernetinis saugumas dabar itin aktualus visom kompanijoms. Juk visi dirba kompiuteriu, bendrauja el. paštu, dirba su įvairiomis buhalterinėmis, verslo valdymo programomis. Duomenys iš tokių programų ir įmonių kompiuterių kartais yra vertingesni už auksą, todėl nieko nuostabaus, kad nuolatos kalbame apie technologijų saugumą.

Visiems savo esamiems ir būsimiems klientams norime pasiųsti aiškią žinią:

Kibernetinis saugumas yra prioritetas Nr. 1 ir toks išliks artimiausiu metu!

Visos saugumo rizikos mūsų specialistams yra puikiai žinomos, tad lieka tik tinkamai su jomis susitvarkyti. Esame kvalifikuoti ir tarptautinius sertifikatus turintys saugumo specialistai.

Kaip mes dirbame – 70/30 taisyklė

Esame taisyklės 70/30 šalininkai. Tai reiškia, kad 70 procentų darbų atliekame nuotoliniu būdu, o 30 proc. – vietoje atvykę pas klientą į biurą. Kodėl būtent taip dirbame? Įvairūs užsienio šalių tyrimai parodė, kad net 80 proc. visų kompiuterio sutrikimų gali būti sprendžiama nuotoliniu būdu. Daugeliui incidentų išspręsti specialistams tiesiog pakanka prisijungti per specialias programas nuotoliniu būdu prie kliento kompiuterių ir serverių, ir taip juos sutvarkyti, diegti reikalingas programas ar išanalizuoti bei rasti būdų, kaip optimizuoti darbą. Aišku, pasitaiko tokių gedimų, kuriuos identifikuoti galima tik atvykus į kliento buvimo vietą.

Saugumo iššūkiai

Mūsų specialistai susiduria su daugybe saugumo iššūkių. Vieni iššūkiai yra susiję su mūsų klientų infrastruktūra, kai piktavaliai bando kenkti kliento kompiuteriams ir serveriams, perimti ar pavogti informaciją, užkrėsti virusais kompiuterius, planšetes, telefonus, serverius, maršrutizatorius ir kitą įrangą. Kiti iššūkiai susiję su žmogiškaisiais resursais ir socialine inžinerija.

Kad pasiruoštume visų įmanomų saugumo grėsmių suvaldymui, turime naudoti specialias saugumo programas ir sprendimus. Vieni iš tokių sprendimų ir yra SolarWinds MSP.

Kas yra SolarWinds?

SolarWinds yra speciali programinė įranga, skirta kompiuterių ir įvairių sistemų analizei ir saugumui užtikrinti. SolarWinds turi ne vieną produktą ir sprendimą, susijusį su saugumu. Nemažai dėmesio skiriama ne tik kompiuterinių tinklų, bet ir įmonių interneto svetainių bei el. parduotuvių saugumui.

Programa analizuoja gaunamus duomenis iš kompiuterio, bando atpažinti kylančias grėsmes ir apie jas praneša administruojančiam asmeniui. Duomenys saugomi debesyje, nes jų kiekiai yra labai dideli Analizės rezultatai vaizduojami patrauklioje grafinėje sąsajoje, todėl nebereikia kurti papildomų vizualizacijų atsiskaitant klientams už nuveiktus darbus. Skirtingoms situacijoms pritaikomi skirtingi sprendimai, todėl IT administrato0riai gali nesunkiai pasirinkti, kokių tiksliai programų jiems reikia.

SolarWinds MSP programa yra kompleksinis sprendimas, skirtas prižiūrėti klientų tinklus, kompiuterinę įrangą, mobiliuosius įrenginius ir darbo vietas. Šis sprendimas leidžia užtikrinti keleto lygių saugumą serveriams (plačiau: serverių priežiūra), kuriuos laikoma itin svarbi kiekvienos įmonės informacija. Galinga antivirusinė sistema padeda iš karto surasti žinomus virusus ir pašalinti jų grėsmes. Ši sistema tikrina, ar klientų el. paštu nėra siunčiami virusai, ar įmonės resursai nėra naudojami DDOS atakoms ar kitai nusikalstamai veiklai.

3 esminiai kibernetinio saugumo principai

Kibernetinis saugumas iš esmės dirba su 3 esminiais principais:

Saugus vartotojo naudojimasis įranga. Reikalingi ilgi ir sudėtingi slaptažodžiai, kuriuos privalu keisti reguliariai. Taip pat dauguma sistemų naudoja 2 žingsnių autentifikavimo sprendimus, kad užtikrintų dar aukštesnį saugumo lygį. Kai kur naudojami net biometriniai duomenys (nuskaitoma akių rainelė, veido kontūrai, piršto antspaudas, fiksuojamas balsas ir t.t.), kurie užtikrina dar didesnę apsaugą nuo neteisėto prisijungimo prie jautrios informacijos.

Įrangos apsaugos programos. Visuose įrenginiuose yra įdiegiamos antivirusinės programos, kurios saugo nuo duomenų pavogimo, neteisėto šifravimo su tikslu prašyti išpirkos, kompiuterinės įrangos sugadinimo ir neteisėtų resursų panaudojimo (pavyzdžiui, kriptovaliutų kasimui). Speciali programinė įranga diegiama praktiškai visuose įrenginiuose ir gana patikimai apsaugo nuo žinomų virusų ir kenkėjiškų programų (malware).

Duomenų perdavimas ir saugojimas. Didžiausias turtas – duomenys. Dėl to juos būtina apsaugoti nuo vagystės ar neteisėto panaudojimo. Neužtenka apsaugoti serverį, kuriame duomenys laikomi, kas keletas valandų sukurti atsarginę duomenų kopiją. Būtina apsaugoti ir duomenų perdavimą užšifruojant duomenis prieš paleidžiant tinklais ar internetu.

Visi šie principai yra puikiai žinomi SolarWinds sprendimų kūrėjams, todėl įvairūs sprendimai padeda susitvarkyti su visais iššūkiais.

Kodėl reikalingi tokie sprendimai?

Vienas IT administratorius aptarnauja ne vieną, o keletą klientų vienu metu, todėl efektyvių sprendimų būtinybė yra akivaizdi. Vienam žmogui peržiūrėti dešimtis tūkstančių „logų“ (klaidų kodų eilučių), ieškant galimų grėsmių ir tam tikrų programų netinkamo veikimo priežasčių, tiesiog nėra pakankamai laiko. SolarWinds sprendimai mums labai padeda fiksuoti įvairius gedimus, ieškoti saugumo grėsmių ir kitos įtartinos veiklos. Šie sprendimai analizuoja visus gaunamus duomenis, todėl gana tiksliai galime pasakyti, su kokiais saugumo iššūkiais mūsų klientai susidurs ateityje ir kaip jiems užkirsti kelią.

Ši programinė įranga yra pritaikyta paprastų programų, tokių kaip Office 365, optimizavimui, taip pat galima dirbti ir su itin sudėtingomis verslo valdymo programomis, dedikuotais serveriais, debesies sprendimais.

Visos naujienos
Kitos naujienos
kaip isvalyti kompiuteri
2024 05 23
Kaip išvalyti kompiuterį?

Tam, kad kiekviena įranga, tame tarpe ir kompiuteris, gerai veiktų – ...

Skaityti
2024 05 14
TIS2 D.U.K. su saugumo sprendimų ekspertu

Liko pusė metų iki TIS2 direktyvos įsigaliojimo Lietuvoje, o tai reiš...

Skaityti
serveriu prieziura ir jos nauda verslui
2024 05 13
Serverių priežiūra ir jos nauda verslui

Šiandienos verslo aplinkoje serveriai yra gyvybiškai svarbus komponen...

Skaityti
2024 02 12
GoIT veiklos plėtra tarptautinėje arenoje

UAB „GoIT“, teikianti IT priežiūros paslaugas visose Baltijos šalyse,...

Skaityti
2024 01 10
Leafood – kai inovacijos ir tvarumas žengia koja kojon

GoIT bendradarbiavimas su bendrove „Leafood” prasidėjo visai neseniai...

Skaityti
2023 11 22
GoIT eksperto nuomone, vienas patogiausių įrankių verslo augimo valdymui – debesijos paslaugos

Augimas - dažniausiai tokį tikslą įmonė sau kelia norėdama padidinti ...

Skaityti
2023 09 14
Kas naujo IT paslaugų outsourcing’e – komentuoja T. Kirchovas

Remiantis „GoIT“ patirtimi, pastaraisiais metais kibernetinio saugumo...

Skaityti
2023 07 28
GoIT įžvalgos po vizito DELL EMC gamykloje

Duomenų apsauga bei inovacijos technologijų srityje yra bene didžiaus...

Skaityti
2023 07 26
AB „LINAS“ sėkminga patirtis – tvarus požiūris į aplinką ir dešimtmetį trunkanti partnerystė

Vienas seniausių Lietuvos natūralių lininių audinių gamintojų AB „LIN...

Skaityti
GoIT

GOIT puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

about cookies