fbpx
2020-07-30

Kaip valdyti įrenginių saugumo rizikas?

Kibernetinis saugumas dabar itin aktualus visom kompanijoms. Juk visi dirba kompiuteriu, bendrauja el. paštu, dirba su įvairiomis buhalterinėmis, verslo valdymo programomis. Duomenys iš tokių programų ir įmonių kompiuterių kartais yra vertingesni už auksą, todėl nieko nuostabaus, kad nuolatos kalbame apie technologijų saugumą.

Visiems savo esamiems ir būsimiems klientams norime pasiųsti aiškią žinią:

Kibernetinis saugumas yra prioritetas Nr. 1 ir toks išliks artimiausiu metu!

Visos saugumo rizikos mūsų specialistams yra puikiai žinomos, tad lieka tik tinkamai su jomis susitvarkyti. Esame kvalifikuoti ir tarptautinius sertifikatus turintys saugumo specialistai.

Kaip mes dirbame – 70/30 taisyklė

Esame taisyklės 70/30 šalininkai. Tai reiškia, kad 70 procentų darbų atliekame nuotoliniu būdu, o 30 proc. – vietoje atvykę pas klientą į biurą. Kodėl būtent taip dirbame? Įvairūs užsienio šalių tyrimai parodė, kad net 80 proc. visų kompiuterio sutrikimų gali būti sprendžiama nuotoliniu būdu. Daugeliui incidentų išspręsti specialistams tiesiog pakanka prisijungti per specialias programas nuotoliniu būdu prie kliento kompiuterių ir serverių, ir taip juos sutvarkyti, diegti reikalingas programas ar išanalizuoti bei rasti būdų, kaip optimizuoti darbą. Aišku, pasitaiko tokių gedimų, kuriuos identifikuoti galima tik atvykus į kliento buvimo vietą.

Saugumo iššūkiai

Mūsų specialistai susiduria su daugybe saugumo iššūkių. Vieni iššūkiai yra susiję su mūsų klientų infrastruktūra, kai piktavaliai bando kenkti kliento kompiuteriams ir serveriams, perimti ar pavogti informaciją, užkrėsti virusais kompiuterius, planšetes, telefonus, serverius, maršrutizatorius ir kitą įrangą. Kiti iššūkiai susiję su žmogiškaisiais resursais ir socialine inžinerija.

Kad pasiruoštume visų įmanomų saugumo grėsmių suvaldymui, turime naudoti specialias saugumo programas ir sprendimus. Vieni iš tokių sprendimų ir yra SolarWinds MSP.

Kas yra SolarWinds?

SolarWinds yra speciali programinė įranga, skirta kompiuterių ir įvairių sistemų analizei ir saugumui užtikrinti. SolarWinds turi ne vieną produktą ir sprendimą, susijusį su saugumu. Nemažai dėmesio skiriama ne tik kompiuterinių tinklų, bet ir įmonių interneto svetainių bei el. parduotuvių saugumui.

Programa analizuoja gaunamus duomenis iš kompiuterio, bando atpažinti kylančias grėsmes ir apie jas praneša administruojančiam asmeniui. Duomenys saugomi debesyje, nes jų kiekiai yra labai dideli Analizės rezultatai vaizduojami patrauklioje grafinėje sąsajoje, todėl nebereikia kurti papildomų vizualizacijų atsiskaitant klientams už nuveiktus darbus. Skirtingoms situacijoms pritaikomi skirtingi sprendimai, todėl IT administrato0riai gali nesunkiai pasirinkti, kokių tiksliai programų jiems reikia.

SolarWinds MSP programa yra kompleksinis sprendimas, skirtas prižiūrėti klientų tinklus, kompiuterinę įrangą, mobiliuosius įrenginius ir darbo vietas. Šis sprendimas leidžia užtikrinti keleto lygių saugumą serveriams, kuriuos laikoma itin svarbi kiekvienos įmonės informacija. Galinga antivirusinė sistema padeda iš karto surasti žinomus virusus ir pašalinti jų grėsmes. Ši sistema tikrina, ar klientų el. paštu nėra siunčiami virusai, ar įmonės resursai nėra naudojami DDOS atakoms ar kitai nusikalstamai veiklai.

3 esminiai kibernetinio saugumo principai

Kibernetinis saugumas iš esmės dirba su 3 esminiais principais:

Saugus vartotojo naudojimasis įranga. Reikalingi ilgi ir sudėtingi slaptažodžiai, kuriuos privalu keisti reguliariai. Taip pat dauguma sistemų naudoja 2 žingsnių autentifikavimo sprendimus, kad užtikrintų dar aukštesnį saugumo lygį. Kai kur naudojami net biometriniai duomenys (nuskaitoma akių rainelė, veido kontūrai, piršto antspaudas, fiksuojamas balsas ir t.t.), kurie užtikrina dar didesnę apsaugą nuo neteisėto prisijungimo prie jautrios informacijos.

Įrangos apsaugos programos. Visuose įrenginiuose yra įdiegiamos antivirusinės programos, kurios saugo nuo duomenų pavogimo, neteisėto šifravimo su tikslu prašyti išpirkos, kompiuterinės įrangos sugadinimo ir neteisėtų resursų panaudojimo (pavyzdžiui, kriptovaliutų kasimui). Speciali programinė įranga diegiama praktiškai visuose įrenginiuose ir gana patikimai apsaugo nuo žinomų virusų ir kenkėjiškų programų (malware).

Duomenų perdavimas ir saugojimas. Didžiausias turtas – duomenys. Dėl to juos būtina apsaugoti nuo vagystės ar neteisėto panaudojimo. Neužtenka apsaugoti serverį, kuriame duomenys laikomi, kas keletas valandų sukurti atsarginę duomenų kopiją. Būtina apsaugoti ir duomenų perdavimą užšifruojant duomenis prieš paleidžiant tinklais ar internetu.

Visi šie principai yra puikiai žinomi SolarWinds sprendimų kūrėjams, todėl įvairūs sprendimai padeda susitvarkyti su visais iššūkiais.

Kodėl reikalingi tokie sprendimai?

Vienas IT administratorius aptarnauja ne vieną, o keletą klientų vienu metu, todėl efektyvių sprendimų būtinybė yra akivaizdi. Vienam žmogui peržiūrėti dešimtis tūkstančių „logų“ (klaidų kodų eilučių), ieškant galimų grėsmių ir tam tikrų programų netinkamo veikimo priežasčių, tiesiog nėra pakankamai laiko. SolarWinds sprendimai mums labai padeda fiksuoti įvairius gedimus, ieškoti saugumo grėsmių ir kitos įtartinos veiklos. Šie sprendimai analizuoja visus gaunamus duomenis, todėl gana tiksliai galime pasakyti, su kokiais saugumo iššūkiais mūsų klientai susidurs ateityje ir kaip jiems užkirsti kelią.

Ši programinė įranga yra pritaikyta paprastų programų, tokių kaip Office 365, optimizavimui, taip pat galima dirbti ir su itin sudėtingomis verslo valdymo programomis, dedikuotais serveriais, debesies sprendimais.

Visos naujienos
Kitos naujienos
2022 04 22
DELL produktų apžvalga

Norėdami pasiūlyti savo klientams patogiausius darbo įrankius, pirmia...

Skaityti
2022 03 30
„N-Able“ – nepakeičiamas įrankis efektyviai IT sistemų priežiūrai

Pastebime, kad su hibridinių darbo aplinkų evoliucija auga  skaitmeni...

Skaityti
2022 03 15
„GoIT“ atsinaujina – praneša apie brandą ir novatorišką požiūrį į IT

UAB „GoIT“, teikianti IT priežiūros paslaugas visose Baltijos šalyse,...

Skaityti
2022 02 24
„BIOK LAB“ įvertino „GoIT“ už reikšmingą IT indėlį

„BIOK LAB“ įvertino „GoIT“ kompetenciją ir reikšmingą IT indėlį kosme...

Skaityti
2021 12 10
Apie ką verta pagalvoti kai planuojate IT strategiją ateinantiems metams

Pavyzdžiui apie tai, kad IT yra sparčiausiai evoliucionuojanti ir bes...

Skaityti
2021 11 16
Iš Kibernetinio saugumo mokymų – saugaus elektroninio pašto vadovas

Visai neseniai, spalio mėnesį, NKSC pranešė apie itin išaugusį kibern...

Skaityti
2021 10 25
Kaip įrangos tiekėjai padeda sukurti efektyvesnę darbo aplinką?

Įrengiant naujas ar optimizuojant esamas kompiuterizuotas darbo vieta...

Skaityti
2021 10 15
Aktualiausios verslo klaidos, iki šiol keliančios grėsmę įmonės duomenų saugumui

Pagal Europolo pateikiamą kibernetinio saugumo statistiką Covid-19 pa...

Skaityti
2021 10 01
„N-Able“ įvertino GoIT komandą už reikšmingą indėlį į verslo augimą Lietuvoje

Vos prieš keletą metų kartu su kitomis IT ūkio priežiūros paslaugas t...

Skaityti
GoIT

GOIT puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

about cookies