fbpx

Kas yra ugniasienė ir kam ji naudinga?

2020-08-31

Dažnai IT specialistai sulaukia klausimų apie ugniasienės naudojimą ir naudą. Klientai teiraujasi, ar ta ugniasienė būtina, kiek ji kainuoja ir nuo ko ji apsaugo. Norėtume paaiškinti šį esminį kibernetinio saugumo elementą paprastai ir suprantamai visiems. Prieš pradedant aiškintis apie ugniasienes, reiktų trumpai prisiminti pačius duomenų perdavimo principus. Principas yra gana..

Plačiau ›
 • 2020-08-18 | Profesija – IT administratorius

  Paskutinį liepos penktadienį visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje švenčiama IT administratorių diena. Kiti darbuotojai tokių švenčių paprastai neturi... Tai daug ką sako apie šios pareigybės svarbą. IT administratorius – kairė ranka kiekvienoje įmonėje (dešinė gali skirtis, nes šis titulas paprastai atitenka buhalterei, rinkodaros vadovui ar direktoriaus antrai pusei). Jų darbas yra sunkus ir atsakingas. Tai žmogus, paneigiantis liaudies patarlę „devyni amatai, o dešimtas – badas“, nes iš tikrųjų atlieka daugybę gana skirtingų darbų ir..

  Plačiau ›
 • 2020-08-14 | Tarp „Stipriausi Lietuvoje Lyderiai 2020“ ir GOIT

  Džiugu pranešti, kad jau kelinti metai UAB „GoIT“ išrenkama, kaip viena stipriausių įmonių Lietuvoje. Šiais metais įmonės rankose „STIPRIAUSI LIETUVOJE LYDERIAI 2020″ sertifikatas. Šis sertifikatas suteikiamas įmonės, kurios ne mažiau nei penkerius metus iš eilės atitinka kredito biuro „Creditinfo“ griežtus stipriausių ir finansiškai patikimiausių Lietuvos įmonių kriterijus. Sertifikatas parodo, kad įmonė bent penkerius metus be pertraukų išlaikė tinkamą finansinę discipliną ir yra patikimas verslo partneris ilgalaikiam bendradarbiavimui. „Stipriausi Lietuvoje Lyderiai“ įvertinimas – tai atsakingos ir..

  Plačiau ›
 • 2020-08-11 | Kodėl įsigyti IT įrangą per IT partnerius geriau?

  Apie 60-70 proc. įmonių iki šiol IT įrangą perkasi pačios. Taip daroma nemažai klaidų: pasirenkami neefektyvūs sprendimai, išleidžiama per daug pinigų, įranga neatitinka realių darbo poreikių. Kartais atrodo, kad kompiuteris ar spausdintuvas yra auksinis, ar meno kūrinys, į kurį galima tik žiūrėti, o ne efektyviai dirbti. Jūsų įmonė viso to gali išvengti. Šiame straipsnyje pateikiame glaustą informaciją, kaip tai padaryti. Trumpas testas. Koks geriausias būdas įsigyti įmonei reikalingą IT įrangą? a) Visą reikalingą įrangą suranda..

  Plačiau ›
 • 2020-07-30 | Kaip valdyti įrenginių saugumo rizikas?

  Kibernetinis saugumas dabar itin aktualus visom kompanijoms. Juk visi dirba kompiuteriu, bendrauja el. paštu, dirba su įvairiomis buhalterinėmis, verslo valdymo programomis. Duomenys iš tokių programų ir įmonių kompiuterių kartais yra vertingesni už auksą, todėl nieko nuostabaus, kad nuolatos kalbame apie technologijų saugumą. Visiems savo esamiems ir būsimiems klientams norime pasiųsti aiškią žinią: Kibernetinis saugumas yra prioritetas Nr. 1 ir toks išliks artimiausiu metu! Visos saugumo rizikos mūsų specialistams yra puikiai žinomos, tad lieka tik tinkamai..

  Plačiau ›
 • 2020-06-18 | Pasirūpinkite savo duomenų saugumu su Office 365

  Kibernetiniai nusikaltimai kiekvienai metais vis įžūlėja, o nuostoliai, kurie patiriami po kibernetinių nusikaltimų įvykdymo auga kartais, ne procentais. Vis dar yra verslų, kurie kibernetiniam saugumui skiria per mažai dėmesio. Programišiai įrodė, kad duomenų vagystės yra labai žalingos verslui. Prisiminkite prieš keletą metų nutikusį atvejį, kai iš vienos grožio klinikos buvo pavogti pacientų duomenys su nuotraukomis, o vėliau bandoma reketuoti klinikos vadovus. Kai šie nesumokėjo reikalautų pinigų, duomenys buvo paviešinti. Rezultatas – žlugusi klinikos reputacija, milžiniški..

  Plačiau ›
 • 2020-06-04 | Kas yra IT architektas ir ką jis daro?

  Nuolatos sulaukiame klausimų iš klientų ir visuomenės – kas yra IT architektas ir kuo jis realiai užsiima. Norime atsakyti į šį klausimą aiškiai ir paprastai – kad niekam nekiltų abejonių, kas yra mūsų IT architektai ir ką jie veikia. Suprasti IT architekto darbą padės analogija su statybomis, apie kurias daugiau ar mažiau supratimą turi visi. Prieš pradedant aiškinti IT architekto darbą, reiktų pristatyti ir kitus du jo kolegas, be kurių jo darbas būtų nepilnas: IT..

  Plačiau ›
 • 2020-04-08 | Kaip koronavirusas COVID-19 veikia technologijas ir IT sektorių

  Neseniai pasirodė pusiau linksma naujiena apie tai, kaip Norvegijoje pamoką nuotoliniu būdu per vieną video transliacijų platformą nutraukė nuogas iškrypėlis, pademonstravęs savo „grožybes“ ketvirtokams. Jis tiesiog atspėjo video konferencijos pakvietimo ID. Bet tai nebūtų taip aktualu, jei ne koronaviruso COVID-19 pandemija pasaulyje. Paradoksalu, tačiau realus ir pavojingas mikroskopinis virusas persimetė ir į mūsų kompiuterius. Netiesiogiai, nes kompiuteris nėra gyvas organizmas ir virusas jame apsigyventi negali. Koronavirusas COVID-19 paveikė mūsų technologinę aplinką ir kompiuterius. Kaip jis..

  Plačiau ›
 • 2020-04-02 | Nuotolinis darbas: ką būtina žinoti

  Nuo kovo 16 d. Lietuvoje įvedus karantiną COVID-19 viruso plitimo prevencijai, ne vienai įmonei teko sudaryti sąlygas savo darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu. Šiuo sprendimu vadovaujasi ir GoIT. Norime pasidalinti gerosiomis praktikomis, kaip tinkamai užtikrinti nuotolinio darbo efektyvumą ir įmonės duomenų saugumą. PIRMIAUSIA, TINKAMAS ELGESYS IR PASIRUOŠIMAS. Pastebėjome, kad yra labai svarbu tinkamai iškomunikuoti dirbantiems iš namų, kokios yra jų atsakomybės ir atskaitomybės, ką privalu daryti, o ko vengti. Šiems tikslams pasiekti puikiai padeda nuolatinis komunikavimas..

  Plačiau ›
 • 2020-03-27 | Nuotoliniam darbui su kolegomis – „Microsoft Teams“

  „Teams“ – Microsoft 0365 paketo įrankis, integruojamas su žinomomis „Office“ programomis. „Teams“ apima bendravimą, pokalbius su komanda bei kartu bendrinamą turinį. Su „Microsoft Teams“ lengva organizuoti ir stebėti kaip vyksta komandos projektai, užduotys, dalintis komentarais, reikiama informacija ir failais, efektyviai planuoti susitikimus, vaizdo skambučius būnant bet kurioje vietoje, bet kuriuo laiku. Trumpai pristatome verslo valdymo galimybes su „Microsoft Teams“.       Efektyvesniam komandos bendravimui Susirašinėjimo galimybė su vienu asmeniu, ar visa grupe iš karto...

  Plačiau ›