fbpx
2021-12-10

Apie ką verta pagalvoti kai planuojate IT strategiją ateinantiems metams

Pavyzdžiui apie tai, kad IT yra sparčiausiai evoliucionuojanti ir besikeičianti sritis visame pasaulyje. Tai, kas atrodė inovatyvu prieš dešimtmetį, gerokai paseno ir neretu atveju verslui būtina reaguoti ir efektyviai prisitaikyti prie nuolat kintančių technologijų. Iš kitos pusės, svarbu ir tai, kad pasirinkti IT sprendimai būtų ne tik novatoriški, bet ir padedantys kasdienėje verslo veikloje. Taigi apie ką reikėtų pagalvoti kuriant IT strategiją ateinantiems metams?


Pakankamas IT biudžetas

Nemokamų pietų nebūna, todėl nereikėtų tikėtis, kad investicijų į IT klausimas jūsų verslo nepalies.

Žinome, kad IT biudžetas yra ribotas, o jo suvaldyme pasitaiko įvairių netikėtumų. Todėl savo klientams visada patariame atitinkamai numatyti bei įvertinti IT investicijų poreikio kitimą. Tokiu atveju turite biudžetą tiek scenarijui A, tiek ir B, jeigu kartais kažkas pasikeis. Taip pat, jeigu už strategijos kūrimo ir tobulinimo stovi patikima nuolatinė komanda, biudžeto suvaldymas yra proaktyvus ir integruotas į kasdienę IT komandos veiklą.


IT Vadovo nuoma

Pastebime, kad mažos ir vidutinės įmonės anksčiau ar vėliau sprendžia tą pačią dilemą. Ar verta samdyti už strategiją atsakingą IT vadovą, o gal geriau išsinuomoti?

IT Vadovo nuomos paslauga – tai idealus sprendimas verslui, kuriam reikia strateginių IT sprendimų, tačiau vadovų komandoje trūksta IT kompetencijų. Nepriklausomas požiūris ir aukšto lygio integruotos IT ir vadybos kompetencijos užtikrina visapusišką ir, svarbiausia, nešališką verslo IT interesų atstovavimą. Negalite apsispręsti, tuomet mūsų įžvalgos IT vadovas – Rolė, Pareiga ar Paslauga? gali jums padėti.


Patikimi įrangos tiekimo partneriai

Iš vienos pusės, tinkamai parinkta moderni techninė įranga leidžia supaprastinti arba automatizuoti verslo IT procesus. Iš kitos pusės, bet kokie techniniai sprendimai turi būti nuolat prižiūrimi ir palaikomi. Todėl tikime, kad IT priežiūra – tai strateginis klausimas, kurį išsprendus, galima užtikrinti nenutrūkstamą bei sklandžią IT ūkio veiklą.

Pasirinkę patikimus IT partnerius galite būti tikri, kad 24 valandas 7 dienas per savaitę turite IT užnugarį ir komandą, kuri skiria pakankamai laiko ir resursų jūsų IT ūkio priežiūrai. Kaip pavyzdys, vienas mūsų klientų prieš keletą metų turėjo tik vieną jaukų Optikos saloną Vilniaus širdyje. Iki bendradarbiavimo su mumis IT vadovo rolę ilgus metus prisiėmė pats verslo įkūrėjas. Vėliau jis prisipažino, kad patikėti IT ūkio klausimus mums buvo vienas geriausių sprendimų, nes tai leido pačiam rūpintis verslo plėtros klausimais.

Negana to, be nuolatinės IT ūkio priežiūros šiuolaikiniam verslui labai svarbu rūpintis kibernetinės erdvės apsauga. Įprastai, kuo programinė įranga ir sistemos yra senesnės, tuo labiau jos pažeidžiamos. Vis dažnėjant atakoms skaitmeninėje erdvėje, būtina pasirūpinti verslo duomenų pakankama kibernetine apsauga. Jeigu samdote IT partnerį iš išorės, didelė tikimybė, kad jūsų IT infrastruktūros apsauga – taip pat patikimose rankose. Ar Jūs pasiruošę patikėti IT priežiūrą išorės partneriui?


Teisės aktų ir veiklos reglamentavimo pokyčių stebėsena

Turite numatyti ne tik sparčiai tobulėjančias technologijas, bet ir įstatymus. Būtent tam, kad būtų užtikrinta pakankama duomenų apsauga, nusikaltimų prevencija bei optimizuojamas įstatymų ir teisės aktų laikymasis, nuolat keičiami vyraujantys IT saugumo reglamentai. Ką tai reiškia verslui?

Būtina stebėti įstatymų pokyčius ir ruoštis tam, kaip bendros tendencijos gali keisti jūsų veiklą. Įstatymai paliečia apskaitą, santykius su darbuotojais, administravimą ir, be abejonės, IT. Labai daug galvos skausmo pastaruoju metu sukūrė priverstinis BDAR atitikimas interneto puslapiuose (dėl vadinamųjų sausainukųcookies). Ką jau kalbėti apie tinkamą sukauptų klientų duomenų apsaugą ir kitus techninius niuansus.

Norint, kad išlaidos būtų planuotos, o ne netikėtos, būtina stebėti įstatymų leidėjų veiklas ir iniciatyvas, kas iš esmės įtakoja IT strategiją.


Procesų automatizacija ir duomenų perkėlimas į „debesis“

IT praktiškai skverbiasi į visus sektorius, todėl verslo skaitmenizacija įgauna neregėtą pagreitį. Ją dar paspartino masinis perėjimas į nuotolinį darbo režimą. O tai privertė ne vieną verslą permąstyti savo IT strategiją bei numatyti operatyvios veiklos automatizavimą ir duomenų perkėlimą į „debesis“.

Stebime, kad įmonės vis daugiau atsisako fizinių duomenų saugojimo ir valdymo infrastruktūrų, todėl renkasi perkelti į „debesį“ visas pagrindines verslo aplikacijas, tokias kaip apskaitą, pardavimų ar gamybos programinius įrankius, įvairių failų saugojimą ir panašiai.

„GoIT“ ekspertai nuolat gauna klausimų, ar tikrai saugu „debesims“ patikėti reikšmingą įmonės informaciją. Skaitykite mūsų naująsias įžvalgas šia tema Įmonės duomenys „debesyje“: kokios galimybės ir grėsmės?


Komandos branduolio kompetencijų kėlimas

Kuriant IT strategiją nepamirškite ir apie komandos IT mokymus. Už bet kokių strateginių sprendimų stovi žmonės, turintys kryptingai sukti jūsų IT laivo vairą.

Savo klientams patariame suplanuoti profilaktinius IT ir kibernetinio saugumo mokymus bent kartą į ketvirtį. Papildomai būtina pagalvoti ir apie kertinių IT komandos narių kompetenciją. Kompetencijos ugdymo investicijos duoda dividendus, ypač, jeigu strategiškai svarbias pozicijas užimantys kolegos nesikeičia visą IT strategijos diegimo laikotarpį. Tuomet turite ne tik tinkamus IT sprendimus, bet ir juos valdyti gebančius specialistus.

Visos naujienos
Kitos naujienos
2024 02 12
GoIT veiklos plėtra tarptautinėje arenoje

UAB „GoIT“, teikianti IT priežiūros paslaugas visose Baltijos šalyse,...

Skaityti
2024 01 10
Leafood – kai inovacijos ir tvarumas žengia koja kojon

GoIT bendradarbiavimas su bendrove „Leafood” prasidėjo visai neseniai...

Skaityti
2023 11 22
GoIT eksperto nuomone, vienas patogiausių įrankių verslo augimo valdymui – debesijos paslaugos

Augimas - dažniausiai tokį tikslą įmonė sau kelia norėdama padidinti ...

Skaityti
2023 09 14
Kas naujo IT paslaugų outsourcing’e – komentuoja T. Kirchovas

Remiantis „GoIT“ patirtimi, pastaraisiais metais kibernetinio saugumo...

Skaityti
2023 07 28
GoIT įžvalgos po vizito DELL EMC gamykloje

Duomenų apsauga bei inovacijos technologijų srityje yra bene didžiaus...

Skaityti
2023 07 26
AB „LINAS“ sėkminga patirtis – tvarus požiūris į aplinką ir dešimtmetį trunkanti partnerystė

Vienas seniausių Lietuvos natūralių lininių audinių gamintojų AB „LIN...

Skaityti
2023 04 04
Top 3 GoIT technologinės įžvalgos arba apie ką reikia pagalvoti šiais metais?

Pernai metais Lietuvą ir pasaulį sukrėtė ne vienas kibernetinis nusik...

Skaityti
2023 03 10
Ekspertai pastebi: dirbtinis intelektas ChatGPT tampa grėsmingu įrankiu piktavalių rankose

Praeitais metais sensacingai pristatytas pokalbių robotas ChatGPT išn...

Skaityti
2023 01 24
Ačiū 2022-iesiems, sveiki – 2023-ieji!

Prieš ambicingai planuodami naujų metų tikslus tradiciškai „GoIT“ kom...

Skaityti
GoIT

GOIT puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

about cookies