fbpx
2021-07-27

IT vadovas – Rolė, Pareiga ar Paslauga?

Kai daugiau nei prieš 10 metų pasiūlėme Lietuvos rinkai IT nuomos paslaugas, turėjome ambiciją pasirūpinti savo Klientų IT ūkiu nuo A iki Z. Bėgant metams supratome ir pagrindinę šių paslaugų sukuriamą vertę jiems – tai sugrąžintas produktyvus laikas, kurio sąskaita jų darbuotojams anksčiau tekdavo spręsti kylančias IT problemas.

Pastebime, kad dažnai vien operatyvios IT ūkio priežiūros Klientams nepakanka. Ypatingai dabar, kai technologinis progresas toks greitas, kad verslui sudėtinga suspėti ir pakankamai greitai prisitaikyti prie kintančių technologijų.

Mūsų „IaaS“ ir SaaS“ Klientų poreikiai keičiasi kartu su technologijomis ir Jiems vis dažniau prireikia vadybinio lygio IT kompetencijų. Kaip tai atrodo praktiškai?

Tradiciškai, IT nuomos projektuose abi šalys – verslas ir IT partneris – dedikuoja IT projekto vadovą iš savo pusės. IT partneris atsako į verslą dominančius IT klausimus ir yra atsakingas už operatyvų visų verslo IT poreikių tenkinimą ar IT problemų sprendimą.

Kita vertus, klientas ne visada patiki jų interesų atstovavimo žmogui iš išorės, todėl tokiam IT projektų vadovui retai tenka aktyviai dalyvauti strateginiuose susitikimuose. Alternatyviai, verslo IT vadovo rolę ir jai tenkančias atsakomybes prisiima vienas iš įmonės vadovų.

Ne paslaptis, kad kompetentingas įmonės vadovas nebūtinai yra ir kompetentingas IT vadovas, gebantis efektyviai atstovauti įmonės IT poreikius strateginiame lygmenyje. Būtent todėl savo klientams, sprendžiantiems strateginio ir taktinio lygio IT klausimus, mes laikinai „paskoliname“ savo IT Vadovą.

IT Vadovas – savaitei, metams, gyvenimui

IT Vadovo nuomos paslauga – tai idealus sprendimas verslui, kuriam reikia strateginių IT sprendimų, tačiau vadovų komandoje trūksta IT kompetencijų. Nepriklausomas požiūris ir aukšto lygio integruotos IT ir vadybos kompetencijos užtikrina visapusišką ir, svarbiausia, nešališką verslo IT interesų atstovavimą.

Nauda abipusė. Iš vienos pusės, IT vadovo nuoma leidžia organizacijoms turėti aukštos IT kvalifikacijos asmenį savo komandoje, kuris, pavyzdžiui, laiku informuoja apie technologijų spragas bei sprendimus joms eliminuoti. Iš kitos pusės, visi tokio vadovo samdymo ir išlaikymo kaštai atitenka IT partneriui.

Kitas pastebėtas trūkumas, kai IT Vadovo rolę atlieka įmonės darbuotojas, tai kai operatyvaus lygmens IT iššūkiai pradeda dominuoti ir neleidžia efektyviai atlikti pirminių darbuotojo, sėdinčio ant dviejų kėdžių, pareigybinių užduočių. Ilgainiui tiesiog pradeda trūkti strateginės krypties, nėra aiškaus centralizuoto IT valdymo, o to pasekmė – nuolat atidėliojami svarbūs IT sprendimai.

Būtent noras atsiriboti nuo operatyvių IT priežiūros užduočių vykdymo yra viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl organizacijos samdo mūsų IT Vadovą.

Identifikavome keletą sričių, kur mūsų IT vadovas padeda pasiekti daug geresnių verslo rezultatų.

  • Ilgalaikės IT strategijos sudarymas ir vykdymas

IT partnerio priskiriamas IT projektų vadovas yra atsakingas už verslo IT poreikių tenkinimą. Jis padeda efektyviai įgyvendinti verslo IT strategiją. Tačiau patyręs IT vadovas padeda verslui kurti, reguliariai peržiūrėti ir atnaujinti IT strategiją, kuri ilgainiui sustiprina verslo technologinę infrastruktūrą iki lygmens, kuriame IT ne atima produktyvų laiką iš įmonės personalo, o garantuoja didesnį veiklos efektyvumą. Jis naudojasi savo patirtimi ir kompetencijomis tam, kad inovatyviais būdais užkirstų kelią dažniausiai pasitaikančioms IT infrastruktūros problemoms, imasi aktyvaus vaidmens vystant įmonės IT ūkį ir kreipia jį efektyvumo link.

  • IT valdymas ir skaitmeninės transformacijos

Kai ateina laikas tobulinti IT infrastruktūrą ir su ja susijusius darbo procesus, dauguma įmonių sudaro sudėtingus pokyčių planus, apimančius daugybę padalinių ir funkcijų. Turėti IT vadovą tokiu laikotarpiu yra nepaprastai naudinga, kadangi jis užtikrins tinkamą pokyčių valdymo ir kontrolės lygį, bus atsakingas už sklandų proceso vykdymą, kad technologijų pagalba būtų laiku pasiekti besikeičiančio verslo tikslai.

GoIT komanda žino,  kokios svarbios skaitmeninės technologijos šiandieniniame Klientų versle, o ypač siekiant padidinti veiklos efektyvumą, pagerinti klientų įsitraukimą ir patirtį. Mūsų IT vadovai dirba daugelyje verslo sektorių, kas leidžia GoIT komandai skirtingose srityse įgytą patirtį bei išmoktas gerąsias praktikas argumentuotai taikyti tenkinant individualius ir dažnai labai specifinius Klientų poreikius.

Visai neseniai pasidalinome informacija apie tokį sėkmingą bendradarbiavimą: Rebrandingas pandemijos metu – išmoktos pamokos.

  • IT finansų valdymas ir kokybės užtikrinimas

Kaip nuspręsti, kada išlaidos IT infrastruktūrai ir technologijoms yra per didelės ir neefektyviai panaudojamos? Kiek kainuoja išties efektyvus „Cloud“ sprendimas? Kaip įvertinti gaunamų IT paslaugų kokybę? Šie ir panašūs klausimai kamuoja daugelį įmonių, abejojančių IT ūkio efektyvumu.

IT vadovas gali padėti argumentuotai atsakyti į minėtus klausimus, pristatyti su IT susijusią informaciją valdybos posėdžiuose verslui suprantama kalba, atsakyti į rūpimus klausimus ar padėti planuojant išlaidas ateities projektams.

Taip pat, patariant IT strategijos sukūrimo ar atnaujinimo klausimais, tenka pagrįsti ir apginti IT biudžetą. Itin svarbu tai, kad strateginiuose ar akcininkų susitikimuose iš šalies pritrauktas nešališkas IT Vadovas pateikia objektyvesnes įžvalgas, rekomendacijas ir, dažnu atveju, atrodo patikimiau.

IT Vadovo nuomos paslauga – ar verta?

ITDaaS (angl. IT Director as a Service) – tai naujadaras, apibrėžiantis išorinio IT vadovo paslaugą pagal poreikį. GoIT IT Vadovo nuomos paslauga – tai labai lankstus sprendimas mažoms ir vidutinio dydžio įmonėms, kurios nenori turėti atskiro IT vadovo etato, tačiau nori pasinaudoti IT vadovui būdingomis kompetencijomis ir patirtimi.

Mūsų IT Vadovas išlaisvina Jūsų įmonės vadovą nuo bet kokių IT vadovui būdingų atsakomybių, sukuria IT strategiją, padeda nuo jos nenukrypti bei atstovauja IT klausimus įmonės vadovų susitikimuose. Klientai jau spėjo tai įvertinti ir mes tuo didžiuojamės: Patikima IT infrastruktūra – ateities medicinos ir sveikatos inovacijų garantas!

Visos naujienos
Kitos naujienos
Microsoft Sprendimai IT Paslaugų Sektoriuje: Pažanga Skaitmeninėje Transformacijoje
2024 07 16
Microsoft Sprendimai IT Paslaugų Sektoriuje: Pažanga Skaitmeninėje Transformacijoje

Šiandieniniame sparčiai besivystančiame technologijų pasaulyje IT pas...

Skaityti
Dell Technologies: Technologijos lyderis nuo asmeninių kompiuterių iki debesijos sprendimų
2024 07 16
Dell Technologies: Technologijos lyderis nuo asmeninių kompiuterių iki debesijos sprendimų

„Dell Technologies“ yra viena didžiausių pasaulyje technologijų kompa...

Skaityti
IT paslaugų tipai: Kokie jie ir kokią naudą gali atnešti?
2024 07 16
IT paslaugų tipai: Kokie jie ir kokią naudą gali atnešti?

Šiuolaikiniame versle technologijos užima ypatingai didelį vaidmenį, ...

Skaityti
mobilieji virusai ir ju plitimo strategijos
2024 06 04
Kovos laukas jūsų kišenėje: Mobilieji virusai ir jų plitimo strategijos

Šių dienų aktualijos rodo, jog daug daugiau vartotojų mieliau naudoja...

Skaityti
pasaulines problemos su kuriomis susidure IT prieziuros specialistai
2024 05 31
Pasaulinės problemos su kuriomis susidūrė IT priežiūros specialistai

Šiandien mums ypatingai svarbios kompiuterinės technologijos. Vis dau...

Skaityti
2024 05 14
TIS2 D.U.K. su saugumo sprendimų ekspertu

Liko pusė metų iki TIS2 direktyvos įsigaliojimo Lietuvoje, o tai reiš...

Skaityti
serveriu prieziura ir jos nauda verslui
2024 05 13
Serverių priežiūra ir jos nauda verslui

Šiandienos verslo aplinkoje serveriai yra gyvybiškai svarbus komponen...

Skaityti
it savoku zodynelis
2024 04 28
IT sąvokų žodynėlis

Dažnai susiduriame su žmonėmis, kuriems įvairūs IT terminai ar sąvoko...

Skaityti
kaip isvalyti kompiuteri
2024 04 23
Kaip išvalyti kompiuterį?

Tam, kad kiekviena įranga, tame tarpe ir kompiuteris, gerai veiktų – ...

Skaityti
GoIT

GOIT puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

about cookies