fbpx
2021-08-23

Ar Jūs pasiruošę patikėti IT priežiūrą išorės partneriui?

Mūsų nauji klientai, prieš patikėdami savo IT ūkį mums, neretai jau būna išbandę vieną ar kitą IT partnerį. Iš vienos pusės, tai yra natūralu, kadangi bet kuri verslo organizacija nuolat ieško galimybių optimizuoti vidinius procesus bei pasitelkti į pagalbą tinkamus išorinius partnerius. Iš kitos pusės, tinkama partnerystė reikalauja laiko ir pasiruošimo.

Visai neseniai pasidalinome istorija apie vieną mūsų klientų. Nedidelė Optikos kompanija ir tuo pačiu šeimos verslas, prieš keletą metų turėjo jaukų saloną Vilniaus širdyje. Iki bendradarbiavimo su mumis IT vadovo rolę ilgus metus prisiėmė pats verslo įkūrėjas. Vėliau jis prisipažino, kad patikėti IT ūkio klausimus mums buvo vienas geriausių sprendimų, nes tai leido pačiam rūpintis verslo plėtros klausimais.

Panašių sėkmės atvejų turime nemažai, todėl kyla natūralus klausimas, kaip renkantis išorės partnerį ir patikint jam savo įmonės IT priežiūrą, sukurti sėkmės istoriją iš pirmo karto? Stebuklingo recepto nėra. Užtat remiantis ilgamete „GoIT“ patirtimi galima drąsiai teigti, kad mokymasis iš svetimų klaidų, struktūrizuotas požiūris, pasitikėjimas partneriais ir planingas tikslo siekimas atneša puikių rezultatų.

Taigi, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ruošiantis patikėti IT priežiūrą išorės partneriui? Dalinamės patirtimi, kuri mums padeda įsilieti į patikimų IT partnerių sąrašą Baltijos šalyse.

1. Prieš pasitelkiant IT partnerį – aiškiai apibrėžkite projekto apimtį ir tikslą.

Galbūt atrodo akivaizdu, tačiau svarbu pabrėžti, kad bet koks sėkmingas projektas privalo turėti aiškų tikslą – ką kartu su partneriu norite pasiekti. Žinant tikslą, nesunku sistemingai apibrėžti reikalavimus, formuluoti uždavinius ir suplanuoti jų įgyvendinimą laike. Dažnai pasitaiko atvejų, kai norėdami sutaupyti laiko, klientai sąmoningai šiuos žingsnius praleidžia ir kreipiasi į paslaugų tiekėjus nepasiruošę.

Iš patirties žinome, kai su klientu aiškiai suprantame keliamą ambiciją ir vienas kitą, kartu atrandame optimalesnius IT sprendimus, ištinka „Eureka! Pasirodo tai galima įgyvendinti debesyje“ momentas.

2. Rinkitės ir vertinkite paslaugų teikėją taip, lyg samdytumėte darbuotoją sau.

Vertindami paslaugų teikėjus ir jų pasiūlymus nebijokite užduoti nepatogių klausimų. Patikrinkite rekomendacijas ir paprašykite atsiliepimų iš kitų jo klientų.

Paslaugų teikėjas, kaip ir įmonės darbuotojas, neša naudą jūsų verslui, jeigu vertinsite jį kaip savo darbuotoją. Todėl, norėdami sumažinti riziką, įsitraukite į artimą dialogą su paslaugų teikėju nuo bendradarbiavimo pradžios, išsakykite savo abejones, dalinkitės bendrais tikslais ir vertinkite jų pasiekimą.

3. Ieškokite IT paslaugų tiekėjo su Jums tinkama patirtimi.

Prieš pradedant bendradarbiauti, itin svarbu įsitikinti, kad pasirinktas paslaugų teikėjas turi konkrečios patirties vykdant panašius projektus, gerai išmano dalykinę sritį ir technologijas. Turėtumėte vengti tiekėjų, kurie Jūsų projekto rėmuose planuoja įrengti „bandymų poligoną“ personalui apmokyti. Tai ypač svarbu, kada planuojate vykdyti sudėtingus techninius projektus.

4. Apibrėžkite savo IT projekto valdymo struktūrą.

Kaip manote, ar įmonės vadovas turėtų būti atsakingas už kasdienę išorinio partnerio veiklos priežiūrą? Mes manome, kad ne. Svarbu paskirti aukštos kvalifikacijos įmonės darbuotoją, kuris prižiūri paslaugų teikėjo veiklą ir užtikrina sėkmingą šalių komunikaciją. Taip pat svarbu įgalioti išorinį IT priežiūros partnerį bendrauti su kitais Jūsų įmonės darbuotojais.

Laikui bėgant, pastebėjome, kad strategiškai svarbiems IT projektams vieno paskirto IT specialisto nepakanka, todėl paprastai suburiame ir dedikuojame vidinę patyrusių IT projektų vadovų, techninių specialistų ir dalykinės srities ekspertų komandą. Apie vieną tokių atvejų esame pasidalinę Rebrandingas pandemijos metu – išmoktos pamokos.

Privalumų atiduoti IT ūkio priežiūrą į patikimo išorinio partnerio rankas išties nemažai, tačiau pasiruošimas ir pasitikėjimas bene svarbiausi sėkmės faktoriai. Savo klientams, sprendžiantiems strateginio ir taktinio lygio IT klausimus, mes laikinai „paskoliname“ savo IT Vadovą. Apie šią patirtį daugiau skaitykite IT vadovas – Rolė, Pareiga ar Paslauga.

Visos naujienos
Kitos naujienos
2022 04 22
DELL produktų apžvalga

Norėdami pasiūlyti savo klientams patogiausius darbo įrankius, pirmia...

Skaityti
2022 03 30
„N-Able“ – nepakeičiamas įrankis efektyviai IT sistemų priežiūrai

Pastebime, kad su hibridinių darbo aplinkų evoliucija auga  skaitmeni...

Skaityti
2022 03 15
„GoIT“ atsinaujina – praneša apie brandą ir novatorišką požiūrį į IT

UAB „GoIT“, teikianti IT priežiūros paslaugas visose Baltijos šalyse,...

Skaityti
2022 02 24
„BIOK LAB“ įvertino „GoIT“ už reikšmingą IT indėlį

„BIOK LAB“ įvertino „GoIT“ kompetenciją ir reikšmingą IT indėlį kosme...

Skaityti
2021 12 10
Apie ką verta pagalvoti kai planuojate IT strategiją ateinantiems metams

Pavyzdžiui apie tai, kad IT yra sparčiausiai evoliucionuojanti ir bes...

Skaityti
2021 11 16
Iš Kibernetinio saugumo mokymų – saugaus elektroninio pašto vadovas

Visai neseniai, spalio mėnesį, NKSC pranešė apie itin išaugusį kibern...

Skaityti
2021 10 25
Kaip įrangos tiekėjai padeda sukurti efektyvesnę darbo aplinką?

Įrengiant naujas ar optimizuojant esamas kompiuterizuotas darbo vieta...

Skaityti
2021 10 15
Aktualiausios verslo klaidos, iki šiol keliančios grėsmę įmonės duomenų saugumui

Pagal Europolo pateikiamą kibernetinio saugumo statistiką Covid-19 pa...

Skaityti
2021 10 01
„N-Able“ įvertino GoIT komandą už reikšmingą indėlį į verslo augimą Lietuvoje

Vos prieš keletą metų kartu su kitomis IT ūkio priežiūros paslaugas t...

Skaityti
GoIT

GOIT puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

about cookies