fbpx
2020-04-02

Nuotolinis darbas: ką būtina žinoti

Nuo kovo 16 d. Lietuvoje įvedus karantiną COVID-19 viruso plitimo prevencijai, ne vienai įmonei teko sudaryti sąlygas savo darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu.

Šiuo sprendimu vadovaujasi ir GoIT. Norime pasidalinti gerosiomis praktikomis, kaip tinkamai užtikrinti nuotolinio darbo efektyvumą ir įmonės duomenų saugumą.

PIRMIAUSIA, TINKAMAS ELGESYS IR PASIRUOŠIMAS. Pastebėjome, kad yra labai svarbu tinkamai iškomunikuoti dirbantiems iš namų, kokios yra jų atsakomybės ir atskaitomybės, ką privalu daryti, o ko vengti. Šiems tikslams pasiekti puikiai padeda nuolatinis komunikavimas su darbuotojais informacijos saugumo temomis ar išsamios nuotolinio darbo instrukcijos paruošimas ir išplatinimas. Taip pat, neabejotinai svarbus tinkamas pasiruošimas darbui ne iš ofiso. Svarbu, kad dirbantysis nuotoliniu būdu, būtų aprūpintas visa reikalinga įranga, programomis (nepamirštant mokymų, kaip jomis naudotis), leidžiančiomis sklandžiai ir saugiai dirbti nepriklausomai nuo vietos. Taip darbuotojui užtikrinant galimybę dirbti ne ką produktyviau nei biure.

ANTRA, SVARBU DARBĄ VYKDYTI IŠ FIKSUOTO RYŠIO TIEKĖJO ir įsitikinti, kad  duomenų dalinimosi, pasiekimo tinklas tinkamai apsaugotas. Namuose nepratę dirbti darbuotojai labiau pažeidžiami internetinių sukčių, todėl suintensyvėja ne tik komunikacija, bet ir padaugėja kibernetinių atakų, kuomet sukčiai, apsimesdami kolega, tiekėju ar klientu, gali bandyti išvilioti įvairius duomenis ar gauti prieigą prie įmonės infrastruktūros ir jos resursų. Čia, labai svarbus pačio darbuotojo supratingumas. Kuo anksčiau jis supras, kad informacijos saugumas turi būti nuolatinis palydovas visuose vykdomuose procesuose, tuo greičiau sumažės keliamos rizikos.

TREČIA, PATARTINA NUMATYTI, KOKIAIS KANALAIS BUS BENDRAUJAMA ir dalinamasi svarbia informacija. Dirbantieji iš namų turėtų būti informuoti kurias programas turėtų naudoti skambučiams, vaizdo konferencijoms, failų bendrinimui ir ar bus suteikiama virtualiojo privataus tinklo (VPN) prieiga prisijungti prie įmonės tinklo. Čia, puikiai pasitarnauja tokie sprendimai kaip Teams, Share Point, Skype for Business ir pan. Gali būti, kad darbuotojai jau turi darbo įrenginiuose reikalingas programas ir jomis puikiausiai naudojasi. Tačiau, jei reikalinga įdiegti naujų programų, svarbu įsitikinti, kad jos gaunamos iš tiesioginių tiekėjų, patikimų šaltinių.

SAUGOKITE DUOMENIS IR PASIRŪPINKITE ATSARGINĖMIS DUOMENŲ KOPIJOMIS. Daugelis kompanijų sukuria atsargines savo tinklų kopijas, todėl darbuotojams niekada nereikia galvoti apie atsarginių kopijų kūrimą. Patikrinkite, ar tai veikia ir  dirbant nuotoliniu būdu. Naudoti nepatvirtintus įrankius arba saugoti duomenis už įmonės išteklių ribų – nesaugus ir nerekomenduojamas veiksnys.

SAUGUMAS YRA SVARBIAUSIAS KRITERIJUS DIRBANT NUTOLUS NUO BIURO. Tinkamai užtikrinamas kompiuterinės įrangos saugumas atlieka didelį vaidmenį bendrame informacijos saugumo kontekste. Tinkamai apsaugotas kompiuteris – užkirstas kelias privatumo pažeidimams. Įsitikinkite, kad Jūsų naudojami įrenginiai turi atnaujintas operacines sistemas, kad naudojamos tinkamos antivirusinės programos. Fizinis įrangos saugojimas ir tausojimas, nenaudojimas asmeniniams ar šeimos narių poreikiams  –  taip pat svarbus momentas.

Visiškai įmanoma, kad pasitaikys sistemų sutrikimų, kad kažkas nevyks taip gerai ar greitai, kaip esant biure, tačiau tai yra puikus metas mokytis budrumo ir ugdyti komandos bendrumą. Vadovams svarbu imtis priemonių, susijusių su saugaus darbo iš namų prevencija, darbuotojų efektyvumo išlaikymu. Patariame domėtis ir ieškoti technologijų, kurios padėtų suvaldyti iškilusias rizikas ar nesklandumus dirbant per nuotolį. Jei nesate tikri, ar jūsų pasirinkti metodai ir priemonės tinkami, visada galite kreiptis į patikimą IT partnerį.

GoIT kolektyvas orientuojasi į Klientų galimybę išlikti produktyviais, kad išoriniai veiksniai nestabdytų jų darbo. Siekdami šio tikslo, mes patariame, siūlome pažangius IT priežiūros spendimus, padedame organizuoti sėkmingą ir saugų darbą iš namų.

Susisiekime jau dabar!

Visos naujienos
Kitos naujienos
kaip isvalyti kompiuteri
2024 05 23
Kaip išvalyti kompiuterį?

Tam, kad kiekviena įranga, tame tarpe ir kompiuteris, gerai veiktų – ...

Skaityti
2024 05 14
TIS2 D.U.K. su saugumo sprendimų ekspertu

Liko pusė metų iki TIS2 direktyvos įsigaliojimo Lietuvoje, o tai reiš...

Skaityti
serveriu prieziura ir jos nauda verslui
2024 05 13
Serverių priežiūra ir jos nauda verslui

Šiandienos verslo aplinkoje serveriai yra gyvybiškai svarbus komponen...

Skaityti
2024 02 12
GoIT veiklos plėtra tarptautinėje arenoje

UAB „GoIT“, teikianti IT priežiūros paslaugas visose Baltijos šalyse,...

Skaityti
2024 01 10
Leafood – kai inovacijos ir tvarumas žengia koja kojon

GoIT bendradarbiavimas su bendrove „Leafood” prasidėjo visai neseniai...

Skaityti
2023 11 22
GoIT eksperto nuomone, vienas patogiausių įrankių verslo augimo valdymui – debesijos paslaugos

Augimas - dažniausiai tokį tikslą įmonė sau kelia norėdama padidinti ...

Skaityti
2023 09 14
Kas naujo IT paslaugų outsourcing’e – komentuoja T. Kirchovas

Remiantis „GoIT“ patirtimi, pastaraisiais metais kibernetinio saugumo...

Skaityti
2023 07 28
GoIT įžvalgos po vizito DELL EMC gamykloje

Duomenų apsauga bei inovacijos technologijų srityje yra bene didžiaus...

Skaityti
2023 07 26
AB „LINAS“ sėkminga patirtis – tvarus požiūris į aplinką ir dešimtmetį trunkanti partnerystė

Vienas seniausių Lietuvos natūralių lininių audinių gamintojų AB „LIN...

Skaityti
GoIT

GOIT puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

about cookies