fbpx
2017-10-31

Laikas pajusti kitokio lygio kompiuterio spartą

Kompiuteris pradėjo lėčiau atlikti įprastas užduotis, programos užsikrauna daug ilgiau, interneto puslapiai verčiasi lėtai, surasti failus užtrunka ilgiau ir vis dažniau tenka „žiūrėti“ į kompiuterio lange besisukantį ratuką? Pats laikas imtis profilaktinių priemonių, situacijai gerinti.

Esminė problema – kompiuterio kietojo disko (HDD) spartos spragos. Neapsigaukite, kietasis diskas, tai ne tik kaupiklis, kuriame laikomi duomenys, tai – kompiuterio greičio „šaltinis“, kuris itin sparčiame IT amžiuje, dažnai nebepatenkina vartotojų lūkesčių. Tuo tarpu, gamintojai nesnaudžia ir siūlo puikiausius sprendimus – SSD atmintines, kurių dėka kompiuteris paspartinamas net iki 3-5 kartų, o jo duomenų saugojimo vietos resursai gali būti išplečiami net iki 16 TB.

Kas tas SSD?

SSD – „Solid State Drive“ trumpinys. Lietuviškai SSD pavadinimas skambėtų gan keistai – „stabilioji atmintinė“. Kyla klausimas, kodėl stabilioji ir kodėl atmintinė? Paprasčiausiai todėl, kad SSD viduje nėra nei vienos laisvai judančios detalės, o jo mechanizmas – nei kiek neprimena disko, ten niekas nesisuka, niekas neatsidaro ir neužsidaro. SSD informaciją skaito iš kelių skirtingų flash atminties lustų, sujungtų tarpusavyje ant specialios plokštės, todėl vadinti jį „disku“ yra netikslinga, nors užsimiršę dažnai būtent taip pavadiname. Įvertinę šį faktorių, lengvai suprasime SSD pranašumą prieš HDD – mechaninio gedimo tikimybė, jį naudojant, tampa praktiškai lygi nuliui.

SSD atmintinė puikiai pagyvina bet kokį kompiuterį, ženkliai sumažindama menkos spartos spragas. Naudodami jį, pastebėsite, kad ne tik pagreitėja kompiuterio darbas, bet ir bendra sistemos veikla –  programos užsikrauna daug greičiau, net ir tos, kurios dirba su dideliais failais. Naršymas internete, dokumentų tvarkymas, nuotraukų, vaizdo paleidimo laikas tampa spartesnis. Lyginant su HDD, informacijos pasiekiamumas SSD atmintinėje yra greitesnis 100-120 kartų, o tai – puikiausias daviklis dvigubai pagreitintam programų ir sistemos darbui.

„Kai pasiūlome klientams naudoti SSD, dažniausiai sulaukiame klausimų kodėl tai geriau nei HDD? Vienareikšmiškai, SSD tikras kompiuterių greitumo revoliucionierius, kuris pamažu išstumia iš rinkos kietuosius diskus“ – sako GoIT inžinierius Vytautas Gritėnas.

„Iš praktikos galiu teigti, kad iš techninės pusės SSD neturi jokių minusų: jis kompaktiškas, turi specialius saugiklius, tad jokie energijos trūkčiojimai jam nedaro įtakos, jie atsparūs smūgiams, magnetizmui, todėl sumažinama duomenų netekimo rizika, jie nekaista, dirba be triukšmo ir taupo energiją, – vardija Vytautas, – o puikiausia tai, kad duomenų įrašymo, kompiuterio veikimo greitis su SSD ženkliai padidėja. SSD yra puikiausias būdas įkvėpti naujo gyvenimo kompiuteriui ”.

SSD atmintinių gamybos technologija vystoma jau nuo 1970-ųjų metų. Dar atrodo visai neseniai, šios laikmenos sėkmingo skverbimosi į rinką, trukdžiu galėjome laikyti be proto didelę jų kainą, kuri ženkliai viršijo net vidutinio dydžio įmonių finansines galimybes, nekalbant apie privačius kompiuterių naudotojus. Tačiau šiandien daugelio vartotojų nebevaržo biudžeto trūkumas, o SSD kainos sumažėjo iki tokios ribos, kad tapo patrauklios tiek verslui, tiek namų vartotojams, todėl efektyviai naudotis kokybišku sprendimu, kurio teikiamą naudą galime pamatuoti greitesnio darbo intervalu, gali kiekvienas, kuriam brangus jo laikas ir duomenys. Ir tai tik laiko klausimas, kada visas pasaulis pakeis savo lėtuosius diskus į sparčias SSD atmintines.

Domina IT paslaugos? Susisiekime!

Visos naujienos
Kitos naujienos
Microsoft Sprendimai IT Paslaugų Sektoriuje: Pažanga Skaitmeninėje Transformacijoje
2024 07 16
Microsoft Sprendimai IT Paslaugų Sektoriuje: Pažanga Skaitmeninėje Transformacijoje

Šiandieniniame sparčiai besivystančiame technologijų pasaulyje IT pas...

Skaityti
Dell Technologies: Technologijos lyderis nuo asmeninių kompiuterių iki debesijos sprendimų
2024 07 16
Dell Technologies: Technologijos lyderis nuo asmeninių kompiuterių iki debesijos sprendimų

„Dell Technologies“ yra viena didžiausių pasaulyje technologijų kompa...

Skaityti
IT paslaugų tipai: Kokie jie ir kokią naudą gali atnešti?
2024 07 16
IT paslaugų tipai: Kokie jie ir kokią naudą gali atnešti?

Šiuolaikiniame versle technologijos užima ypatingai didelį vaidmenį, ...

Skaityti
mobilieji virusai ir ju plitimo strategijos
2024 06 04
Kovos laukas jūsų kišenėje: Mobilieji virusai ir jų plitimo strategijos

Šių dienų aktualijos rodo, jog daug daugiau vartotojų mieliau naudoja...

Skaityti
pasaulines problemos su kuriomis susidure IT prieziuros specialistai
2024 05 31
Pasaulinės problemos su kuriomis susidūrė IT priežiūros specialistai

Šiandien mums ypatingai svarbios kompiuterinės technologijos. Vis dau...

Skaityti
2024 05 14
TIS2 D.U.K. su saugumo sprendimų ekspertu

Liko pusė metų iki TIS2 direktyvos įsigaliojimo Lietuvoje, o tai reiš...

Skaityti
serveriu prieziura ir jos nauda verslui
2024 05 13
Serverių priežiūra ir jos nauda verslui

Šiandienos verslo aplinkoje serveriai yra gyvybiškai svarbus komponen...

Skaityti
it savoku zodynelis
2024 04 28
IT sąvokų žodynėlis

Dažnai susiduriame su žmonėmis, kuriems įvairūs IT terminai ar sąvoko...

Skaityti
kaip isvalyti kompiuteri
2024 04 23
Kaip išvalyti kompiuterį?

Tam, kad kiekviena įranga, tame tarpe ir kompiuteris, gerai veiktų – ...

Skaityti
GoIT

GOIT puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

about cookies