fbpx
2017-10-31

Laikas pajusti kitokio lygio kompiuterio spartą

Kompiuteris pradėjo lėčiau atlikti įprastas užduotis, programos užsikrauna daug ilgiau, interneto puslapiai verčiasi lėtai, surasti failus užtrunka ilgiau ir vis dažniau tenka „žiūrėti“ į kompiuterio lange besisukantį ratuką? Pats laikas imtis profilaktinių priemonių, situacijai gerinti.

Esminė problema – kompiuterio kietojo disko (HDD) spartos spragos. Neapsigaukite, kietasis diskas, tai ne tik kaupiklis, kuriame laikomi duomenys, tai – kompiuterio greičio „šaltinis“, kuris itin sparčiame IT amžiuje, dažnai nebepatenkina vartotojų lūkesčių. Tuo tarpu, gamintojai nesnaudžia ir siūlo puikiausius sprendimus – SSD atmintines, kurių dėka kompiuteris paspartinamas net iki 3-5 kartų, o jo duomenų saugojimo vietos resursai gali būti išplečiami net iki 16 TB.

Kas tas SSD?

SSD – „Solid State Drive“ trumpinys. Lietuviškai SSD pavadinimas skambėtų gan keistai – „stabilioji atmintinė“. Kyla klausimas, kodėl stabilioji ir kodėl atmintinė? Paprasčiausiai todėl, kad SSD viduje nėra nei vienos laisvai judančios detalės, o jo mechanizmas – nei kiek neprimena disko, ten niekas nesisuka, niekas neatsidaro ir neužsidaro. SSD informaciją skaito iš kelių skirtingų flash atminties lustų, sujungtų tarpusavyje ant specialios plokštės, todėl vadinti jį „disku“ yra netikslinga, nors užsimiršę dažnai būtent taip pavadiname. Įvertinę šį faktorių, lengvai suprasime SSD pranašumą prieš HDD – mechaninio gedimo tikimybė, jį naudojant, tampa praktiškai lygi nuliui.

SSD atmintinė puikiai pagyvina bet kokį kompiuterį, ženkliai sumažindama menkos spartos spragas. Naudodami jį, pastebėsite, kad ne tik pagreitėja kompiuterio darbas, bet ir bendra sistemos veikla –  programos užsikrauna daug greičiau, net ir tos, kurios dirba su dideliais failais. Naršymas internete, dokumentų tvarkymas, nuotraukų, vaizdo paleidimo laikas tampa spartesnis. Lyginant su HDD, informacijos pasiekiamumas SSD atmintinėje yra greitesnis 100-120 kartų, o tai – puikiausias daviklis dvigubai pagreitintam programų ir sistemos darbui.

„Kai pasiūlome klientams naudoti SSD, dažniausiai sulaukiame klausimų kodėl tai geriau nei HDD? Vienareikšmiškai, SSD tikras kompiuterių greitumo revoliucionierius, kuris pamažu išstumia iš rinkos kietuosius diskus“ – sako GoIT inžinierius Vytautas Gritėnas.

„Iš praktikos galiu teigti, kad iš techninės pusės SSD neturi jokių minusų: jis kompaktiškas, turi specialius saugiklius, tad jokie energijos trūkčiojimai jam nedaro įtakos, jie atsparūs smūgiams, magnetizmui, todėl sumažinama duomenų netekimo rizika, jie nekaista, dirba be triukšmo ir taupo energiją, – vardija Vytautas, – o puikiausia tai, kad duomenų įrašymo, kompiuterio veikimo greitis su SSD ženkliai padidėja. SSD yra puikiausias būdas įkvėpti naujo gyvenimo kompiuteriui ”.

SSD atmintinių gamybos technologija vystoma jau nuo 1970-ųjų metų. Dar atrodo visai neseniai, šios laikmenos sėkmingo skverbimosi į rinką, trukdžiu galėjome laikyti be proto didelę jų kainą, kuri ženkliai viršijo net vidutinio dydžio įmonių finansines galimybes, nekalbant apie privačius kompiuterių naudotojus. Tačiau šiandien daugelio vartotojų nebevaržo biudžeto trūkumas, o SSD kainos sumažėjo iki tokios ribos, kad tapo patrauklios tiek verslui, tiek namų vartotojams, todėl efektyviai naudotis kokybišku sprendimu, kurio teikiamą naudą galime pamatuoti greitesnio darbo intervalu, gali kiekvienas, kuriam brangus jo laikas ir duomenys. Ir tai tik laiko klausimas, kada visas pasaulis pakeis savo lėtuosius diskus į sparčias SSD atmintines.

Visos naujienos
Kitos naujienos
2022 04 22
DELL produktų apžvalga

Norėdami pasiūlyti savo klientams patogiausius darbo įrankius, pirmia...

Skaityti
2022 03 30
„N-Able“ – nepakeičiamas įrankis efektyviai IT sistemų priežiūrai

Pastebime, kad su hibridinių darbo aplinkų evoliucija auga  skaitmeni...

Skaityti
2022 03 15
„GoIT“ atsinaujina – praneša apie brandą ir novatorišką požiūrį į IT

UAB „GoIT“, teikianti IT priežiūros paslaugas visose Baltijos šalyse,...

Skaityti
2022 02 24
„BIOK LAB“ įvertino „GoIT“ už reikšmingą IT indėlį

„BIOK LAB“ įvertino „GoIT“ kompetenciją ir reikšmingą IT indėlį kosme...

Skaityti
2021 12 10
Apie ką verta pagalvoti kai planuojate IT strategiją ateinantiems metams

Pavyzdžiui apie tai, kad IT yra sparčiausiai evoliucionuojanti ir bes...

Skaityti
2021 11 16
Iš Kibernetinio saugumo mokymų – saugaus elektroninio pašto vadovas

Visai neseniai, spalio mėnesį, NKSC pranešė apie itin išaugusį kibern...

Skaityti
2021 10 25
Kaip įrangos tiekėjai padeda sukurti efektyvesnę darbo aplinką?

Įrengiant naujas ar optimizuojant esamas kompiuterizuotas darbo vieta...

Skaityti
2021 10 15
Aktualiausios verslo klaidos, iki šiol keliančios grėsmę įmonės duomenų saugumui

Pagal Europolo pateikiamą kibernetinio saugumo statistiką Covid-19 pa...

Skaityti
2021 10 01
„N-Able“ įvertino GoIT komandą už reikšmingą indėlį į verslo augimą Lietuvoje

Vos prieš keletą metų kartu su kitomis IT ūkio priežiūros paslaugas t...

Skaityti
GoIT

GOIT puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

about cookies