fbpx
2017-10-31

Laikas pajusti kitokio lygio kompiuterio spartą

Kompiuteris pradėjo lėčiau atlikti įprastas užduotis, programos užsikrauna daug ilgiau, interneto puslapiai verčiasi lėtai, surasti failus užtrunka ilgiau ir vis dažniau tenka „žiūrėti“ į kompiuterio lange besisukantį ratuką? Pats laikas imtis profilaktinių priemonių, situacijai gerinti.

Esminė problema – kompiuterio kietojo disko (HDD) spartos spragos. Neapsigaukite, kietasis diskas, tai ne tik kaupiklis, kuriame laikomi duomenys, tai – kompiuterio greičio „šaltinis“, kuris itin sparčiame IT amžiuje, dažnai nebepatenkina vartotojų lūkesčių. Tuo tarpu, gamintojai nesnaudžia ir siūlo puikiausius sprendimus – SSD atmintines, kurių dėka kompiuteris paspartinamas net iki 3-5 kartų, o jo duomenų saugojimo vietos resursai gali būti išplečiami net iki 16 TB.

Kas tas SSD?

SSD – „Solid State Drive“ trumpinys. Lietuviškai SSD pavadinimas skambėtų gan keistai – „stabilioji atmintinė“. Kyla klausimas, kodėl stabilioji ir kodėl atmintinė? Paprasčiausiai todėl, kad SSD viduje nėra nei vienos laisvai judančios detalės, o jo mechanizmas – nei kiek neprimena disko, ten niekas nesisuka, niekas neatsidaro ir neužsidaro. SSD informaciją skaito iš kelių skirtingų flash atminties lustų, sujungtų tarpusavyje ant specialios plokštės, todėl vadinti jį „disku“ yra netikslinga, nors užsimiršę dažnai būtent taip pavadiname. Įvertinę šį faktorių, lengvai suprasime SSD pranašumą prieš HDD – mechaninio gedimo tikimybė, jį naudojant, tampa praktiškai lygi nuliui.

SSD atmintinė puikiai pagyvina bet kokį kompiuterį, ženkliai sumažindama menkos spartos spragas. Naudodami jį, pastebėsite, kad ne tik pagreitėja kompiuterio darbas, bet ir bendra sistemos veikla –  programos užsikrauna daug greičiau, net ir tos, kurios dirba su dideliais failais. Naršymas internete, dokumentų tvarkymas, nuotraukų, vaizdo paleidimo laikas tampa spartesnis. Lyginant su HDD, informacijos pasiekiamumas SSD atmintinėje yra greitesnis 100-120 kartų, o tai – puikiausias daviklis dvigubai pagreitintam programų ir sistemos darbui.

„Kai pasiūlome klientams naudoti SSD, dažniausiai sulaukiame klausimų kodėl tai geriau nei HDD? Vienareikšmiškai, SSD tikras kompiuterių greitumo revoliucionierius, kuris pamažu išstumia iš rinkos kietuosius diskus“ – sako GoIT inžinierius Vytautas Gritėnas.

„Iš praktikos galiu teigti, kad iš techninės pusės SSD neturi jokių minusų: jis kompaktiškas, turi specialius saugiklius, tad jokie energijos trūkčiojimai jam nedaro įtakos, jie atsparūs smūgiams, magnetizmui, todėl sumažinama duomenų netekimo rizika, jie nekaista, dirba be triukšmo ir taupo energiją, – vardija Vytautas, – o puikiausia tai, kad duomenų įrašymo, kompiuterio veikimo greitis su SSD ženkliai padidėja. SSD yra puikiausias būdas įkvėpti naujo gyvenimo kompiuteriui ”.

SSD atmintinių gamybos technologija vystoma jau nuo 1970-ųjų metų. Dar atrodo visai neseniai, šios laikmenos sėkmingo skverbimosi į rinką, trukdžiu galėjome laikyti be proto didelę jų kainą, kuri ženkliai viršijo net vidutinio dydžio įmonių finansines galimybes, nekalbant apie privačius kompiuterių naudotojus. Tačiau šiandien daugelio vartotojų nebevaržo biudžeto trūkumas, o SSD kainos sumažėjo iki tokios ribos, kad tapo patrauklios tiek verslui, tiek namų vartotojams, todėl efektyviai naudotis kokybišku sprendimu, kurio teikiamą naudą galime pamatuoti greitesnio darbo intervalu, gali kiekvienas, kuriam brangus jo laikas ir duomenys. Ir tai tik laiko klausimas, kada visas pasaulis pakeis savo lėtuosius diskus į sparčias SSD atmintines.

Domina IT paslaugos? Susisiekime!

Visos naujienos
Kitos naujienos
2024 02 12
GoIT veiklos plėtra tarptautinėje arenoje

UAB „GoIT“, teikianti IT priežiūros paslaugas visose Baltijos šalyse,...

Skaityti
2024 01 10
Leafood – kai inovacijos ir tvarumas žengia koja kojon

GoIT bendradarbiavimas su bendrove „Leafood” prasidėjo visai neseniai...

Skaityti
2023 11 22
GoIT eksperto nuomone, vienas patogiausių įrankių verslo augimo valdymui – debesijos paslaugos

Augimas - dažniausiai tokį tikslą įmonė sau kelia norėdama padidinti ...

Skaityti
2023 09 14
Kas naujo IT paslaugų outsourcing’e – komentuoja T. Kirchovas

Remiantis „GoIT“ patirtimi, pastaraisiais metais kibernetinio saugumo...

Skaityti
2023 07 28
GoIT įžvalgos po vizito DELL EMC gamykloje

Duomenų apsauga bei inovacijos technologijų srityje yra bene didžiaus...

Skaityti
2023 07 26
AB „LINAS“ sėkminga patirtis – tvarus požiūris į aplinką ir dešimtmetį trunkanti partnerystė

Vienas seniausių Lietuvos natūralių lininių audinių gamintojų AB „LIN...

Skaityti
2023 04 04
Top 3 GoIT technologinės įžvalgos arba apie ką reikia pagalvoti šiais metais?

Pernai metais Lietuvą ir pasaulį sukrėtė ne vienas kibernetinis nusik...

Skaityti
2023 03 10
Ekspertai pastebi: dirbtinis intelektas ChatGPT tampa grėsmingu įrankiu piktavalių rankose

Praeitais metais sensacingai pristatytas pokalbių robotas ChatGPT išn...

Skaityti
2023 01 24
Ačiū 2022-iesiems, sveiki – 2023-ieji!

Prieš ambicingai planuodami naujų metų tikslus tradiciškai „GoIT“ kom...

Skaityti
GoIT

GOIT puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

about cookies