fbpx
2022-07-05

Tvari IT įranga – mada ar ateitis?

Kol vienos įmonės vis dar abejoja dėl investicinės grąžos į tvarumą, kitos gi imasi lyderystės ir brėžia strateginę kryptį jų pasekėjams. Taip „Dell Technologies“ – viena didžiausių IT įrangos gamintojų pasaulyje – įgyvendina beveik dešimtmečio trukmės tvarumo strategiją. Gerąsias praktikas pamažu perima ir jos Lietuvos partneriai.

Remiantis tvarumo ekspertų vertinimu, vis daugiau verslų atsigręžia į „žaliuosius“ sprendimus. Tam įtakos turi ne tik padidintas visuomenės dėmesys klimato atšilimui, bet ir kasmet augantis vartotojų dėmesys aplinkosaugai ir socialiniams faktoriams renkantis vieną ar kitą produktą.

„Stebime, kad net 77% galutinių vartotojų mieliau renkasi socialiai atsakomingų gamintojų IT įrangą, ypač keliančių aukštus aplinkosaugos reikalavimus tiek gamybos procesams, tiek patiems įrenginiams. Kaip, vienas lyderiaujančių IT įrangos gamintojas privalome savo klientams teikti ne tik inovatyvius, bet ir tvaresnius technologinius sprendimus,“- bendrovės strateginiais tvarumo tikslais dalinasi Mantas Bruzgė, „Dell Technologies“ Baltijos šalių partnerių vadybininkas.

„Dell Technologies“ patvirtino socialinės atsakomybės ir tvarumo programą, kuri apima visą bendrovės veiklą – nuo Dell komponentų gamybos iki to, kokių tvarumo tikslų naudodami Dell produkciją gali pasiekti Dell partneriai ir galutiniai įrangos vartotojai.

Tvarumo įtaka visuomenės gerovei – „Dell Technologies“ strategijos dalis

„Dell Technologies“ vis labiau akcentuoja tvarumo svarbą ir tikisi iki 2030-ųjų tapti visiškai aplinkai draugišku gamintoju. Bendrovė išsikėlė sau tikslą, kad 100% Dell įrenginių pakuočių bei daugiau nei pusė gamyboje naudojamų komponentų būtų pagaminama iš medžiagų, kurios yra perdirbtos arba išgaunamos iš atsinaujinančių gamtos išteklių.

Naujausias šios strategijos įgyvendinimo pavyzdys – visai neseniai rinkai pristatyta naujoji aplinką tausojančių kompiuterių serija – Latitude 5000. Šiems nešiojamiems kompiuteriams pagaminti naudojamas perdirbtas anglies pluoštas ir 21% bioplastiko. Gaminant šios serijos kompiuterius, išmetamo anglies dvideginio kiekis sumažėjo tiek, kad prilygsta energijai, kurios pakaktų aptarnauti iki 6000 namų ūkių per metus.

„Laikomės kryptingo požiūrio į „Dell“ įrenginių dizainą, stengiamės minimizuoti gaminio sudėtingumą, naudoti perdirbtas ir atsinaujinančias medžiagas, prailginti gaminių gyvavimo ciklą viską pakartotinai panaudojant ar perdirbant. Taip pat nusprendėme teikti įrangos grąžinimo paslaugą, kad joks kompiuteris netaptų atlieka. Be to, technologijų sektorius sudaro apie 2 proc. viso pasaulio išmetamųjų teršalų, tad ir šioje srityje „Dell Technologies“, siekiant minimizuoti pastarąjį rodiklį, skatina pilną atsinaujinančios energijos šaltinių naudojimą gamyboje,“ – dalinasi M. Bruzgė.

Vienas iš daugelio pavyzdžių, kaip tai atsispindi galutiniuose įrangos sprendimuose, galėtų būti „Dell“ sukurta programinė įranga ,,OpenManage Enterprise Power Manager“, kuri vartotojams leidžia stebėti ir valdyti serverio galią pagal energijos suvartojimo ir darbo krūvio poreikius.

Ilgalaikiams tikslams pasieki – tvari partnerystė

Keldami sau ambicingus tvarumo įtakos visuomenės gerovei tikslus „Dell Technologies“ imtis inicatyvos skatina ir savo partnerius.

Pavyzdžiui, IT priežiūros paslaugų įmonė UAB „GoIT“ naudoja Dell įrangą ne tik savo personalo darbo vietose, tačiau ir kuriant „debesies“ sprendimus. Didžioji dalis „GoIT“ duomenų centruose naudojamos įrangos taip pat yra Dell. Labai svarbu pabrėžti, kad kasmet atnaujinami PowerEdge serveriai pasiekia mažesnį energijos sunaudojimo intensyvumą, ką pastebi ir ypač vertina „GoIT“ klientai.

„Ne pirmus metus stebime padidintą mūsų verslo klientų ir partnerių dėmesį Dell įrangai, kuri turi būti ne tik naši, bet ir tausoti aplinką. Pavyzdžiui, visai neseniai vienai Lietuvos gamyklai įrenginėjome 100 darbo vietų ir vienas pagrindinių reikalavimų buvo pasirinkti kompiuterius, kurių tarša aplinkai būtų minimali. Klientai nori žinoti, kaip jie tiesiogiai gali prisidėti prie taršos mažinimo. Dar vienas svarbus pastebėjimas, kad vis daugiau mūsų klientų palankiai žiūri į „GoIT“ „žalesnį“ „Cloud“ sprendimą,“ –didesnį vartotojų dėmesį tvaresnei darbo įrangai pastebi Tomas Kirchovas, UAB „GoIT“ vadovas.

Verta paminėti, kad Lietuvoje populiarėja ir panaudotų elektronikos atliekų pritaikymas naujam panaudojimui arba tikslingas jų perdirbimas. Dell įrangos vartotojai gali būti tikri, kad įrangos perdirbimo technologijos užtikrina pilną duomenų išvalymą laikantis pripažinto duomenų valymo sertifikato – NIST SP 800-88r1.

Mitas: tvarumas kainuoja brangiau

Anot „Dell Technologies“ Baltijos šalių partnerių vadybininko Manto Bruzgės, ,,žali” Dell sprendimai nedaro jokios įtakos galutinei įrangos kainai, kurią mato vartotojas. Netgi atvirkščiai, leidžia sutaupyti. Pasak pašnekovo, „Dell Technologies“ nuo 2013 metų sugebėjo sumažinti energijos suvartojimo intensyvumą PowerEdge serveriuose su „Intel®“ procesoriais net 83 proc., o tai leidžia sumažinti įrangos eksploatavimo sąnaudas ir galutiniam vartotojui (Daugiau apie serverius: serverių priežiūra).

Jam pritaria ir UAB „GoIT“ vadovas, kuris šiemet kaip ir pernai pastebi Dell monitorių ir nešiojamųjų kompiuterių pardavimų augimą. Turint omeny, kad gamintojo pasiūlos portfelis juda aplinkosaugos ir tvarumo keliu, tai tik padeda įtikinti klientą rinktis būtent tvaresnį sprendimą.

Visos naujienos
Kitos naujienos
2024 02 12
GoIT veiklos plėtra tarptautinėje arenoje

UAB „GoIT“, teikianti IT priežiūros paslaugas visose Baltijos šalyse,...

Skaityti
2024 01 10
Leafood – kai inovacijos ir tvarumas žengia koja kojon

GoIT bendradarbiavimas su bendrove „Leafood” prasidėjo visai neseniai...

Skaityti
2023 11 22
GoIT eksperto nuomone, vienas patogiausių įrankių verslo augimo valdymui – debesijos paslaugos

Augimas - dažniausiai tokį tikslą įmonė sau kelia norėdama padidinti ...

Skaityti
2023 09 14
Kas naujo IT paslaugų outsourcing’e – komentuoja T. Kirchovas

Remiantis „GoIT“ patirtimi, pastaraisiais metais kibernetinio saugumo...

Skaityti
2023 07 28
GoIT įžvalgos po vizito DELL EMC gamykloje

Duomenų apsauga bei inovacijos technologijų srityje yra bene didžiaus...

Skaityti
2023 07 26
AB „LINAS“ sėkminga patirtis – tvarus požiūris į aplinką ir dešimtmetį trunkanti partnerystė

Vienas seniausių Lietuvos natūralių lininių audinių gamintojų AB „LIN...

Skaityti
2023 04 04
Top 3 GoIT technologinės įžvalgos arba apie ką reikia pagalvoti šiais metais?

Pernai metais Lietuvą ir pasaulį sukrėtė ne vienas kibernetinis nusik...

Skaityti
2023 03 10
Ekspertai pastebi: dirbtinis intelektas ChatGPT tampa grėsmingu įrankiu piktavalių rankose

Praeitais metais sensacingai pristatytas pokalbių robotas ChatGPT išn...

Skaityti
2023 01 24
Ačiū 2022-iesiems, sveiki – 2023-ieji!

Prieš ambicingai planuodami naujų metų tikslus tradiciškai „GoIT“ kom...

Skaityti
GoIT

GOIT puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

about cookies