fbpx
2017-02-10

Serverių priežiūra – gyvybiškai svarbu kiekvienam verslui

Šiuolaikinės technologijos ir modernūs sprendimai tapo neatsiejama bet kurio verslo dalimi – išmanieji įrenginiai, jų diegimas, priežiūra, interneto ryšys, duomenys, pastarųjų saugumas ir dar daugelis kitų dalykų yra gyvybiškai svarbūs, siekiant sklandžiai vykdyti ir vystyti veiklą. Vienintelė problema – tinkama šių bendravimo ir darbo priemonių priežiūra. Vis labiau ir labiau palengvinantys darbą informacinių technologijų sprendimai, deja, tampa vis sudėtingesni prižiūrėti pačiam vartotojui, o juk rizikuoti duomenų saugumu ir jų prieinamumu vargu ar verta, todėl vienintelė išeitis – patikėti serverių priežiūrą ir kitus IT darbus atlikti profesionalams. Tokiu atveju galimi du variantai: samdyti specialistą tik tada, kai jo prireikia (vadinasi, jau ištikus nelaimei: sugedus įrenginiams, užstrigus sistemoms, nustojus veikti programoms ir pan.) arba rinktis ilgalaikį bendradarbiavimą (tai reiškia, kad serverių priežiūra ir kiti darbai atliekama sistemingai, nuolat stebima jų būklė). Kuo šie variantai skiriasi ir kuris iš jų yra pranašesnis žinoti pravartu tiek pirmenybę teikiančiam pirmajam, tiek ir antrajam. Tačiau pirmiausia reikėtų aptarti, kodėl apskritai serverių priežiūra yra tokia svarbi ir kodėl jai reikia skirti tiek daug dėmesio.

Kodėl serverių priežiūra tokia svarbi

Serverių priežiūros svarba, be abejonės, susijusi su jų funkcija. Serveriai yra tarsi virtuali visų įmonės duomenų saugykla. Čia talpinama visa informacija, susijusi su jos veikla, todėl užtikrinti jos saugumą ir prieinamumą – gyvybiškai svarbu. Priešingu atveju ne tik bus trikdomas operatyvus ir sklandus įmonės darbas, bet gali būti ir visiškai prarasti būtini duomenys. O tai reiškia ne tik papildomas investicijas atkurti tinkamą serverių funkcionavimą, bet kartais ir nepataisomą žalą, kurią tenka patirti įmonei praradus svarbius duomenis. Tinkamai ir sistemingai atliekama serverių priežiūra suteikia galimybę patogiai pasiekti visą šią informaciją ir orientuotis tik į verslo plėtrą, mat visada esate užtikrinti, kad serveriuose esantys duomenys – saugūs.

Ilgalaikis bendradarbiavimas su IT specialistais

Aptarus serverių svarbą verslui, galima palyginti ir dvi jų priežiūros alternatyvas. Pirmiausia – ilgalaikis bendradarbiavimas su šios srities specialistais. Šio varianto privalumai – išskirtinis ir nuolatinis dėmesys Jūsų verslui, Jūsų serveriuose esančių duomenų saugumui. Akivaizdu, kad serverių priežiūrai reikalingas išskirtinis dėmesys, o ją atlikti turi profesionalai, todėl įmonės neretai nusprendžia priimti į komandą tuo pasirūpinti galinčius darbuotojus. Tačiau ir čia nepavyksta išvengti problemų: pirma – visas smulkmenas puikai išmanančių specialistų iš tikrųjų stinga, antra – tenka kurti dar vieną darbo vietą, dalį biudžeto skirti atlyginimui mokėti, o tai smulkesnio verslo atstovams gali būti tikras iššūkis. Kita vertus, taip elgtis ne retai net ir neverta – vargu ar vienas žmogus pajėgs pasirūpinti ir serverių priežiūra, ir visais įrenginiais, ir interneto tiekimu, ir programų diegimu, ir… Kitais būtinais procesais. Ar nėra kitos išeities, kaip laukti, kol kas nors nutiks ir tik tada kviesti konkrečiai iškilusią problemą spręsti gebantį meistrą? Žinoma, yra. Nusprendus rinktis ilgalaikį bendradarbiavimą su IT specialistais ir aktyviau rūpintis IT priežiūra, nebūtina jų samdyti kaip darbuotojų. Yra kur kas paprastesnis būdas – sudaryti sutartį su serverių priežiūrą atliekančia įmone. Tokiu atveju ne tik bus pasirūpinta visais anksčiau minėtais dalykais (nes Jums dirbs ne vienas žmogus, o visa profesionalų komanda, kuri puikiai išmano visa IT valdymo subtilybes), bet ir sutaupyti, be abejonės, pavyks.

Visos naujienos
Kitos naujienos
2024 02 12
GoIT veiklos plėtra tarptautinėje arenoje

UAB „GoIT“, teikianti IT priežiūros paslaugas visose Baltijos šalyse,...

Skaityti
2024 01 10
Leafood – kai inovacijos ir tvarumas žengia koja kojon

GoIT bendradarbiavimas su bendrove „Leafood” prasidėjo visai neseniai...

Skaityti
2023 11 22
GoIT eksperto nuomone, vienas patogiausių įrankių verslo augimo valdymui – debesijos paslaugos

Augimas - dažniausiai tokį tikslą įmonė sau kelia norėdama padidinti ...

Skaityti
2023 09 14
Kas naujo IT paslaugų outsourcing’e – komentuoja T. Kirchovas

Remiantis „GoIT“ patirtimi, pastaraisiais metais kibernetinio saugumo...

Skaityti
2023 07 28
GoIT įžvalgos po vizito DELL EMC gamykloje

Duomenų apsauga bei inovacijos technologijų srityje yra bene didžiaus...

Skaityti
2023 07 26
AB „LINAS“ sėkminga patirtis – tvarus požiūris į aplinką ir dešimtmetį trunkanti partnerystė

Vienas seniausių Lietuvos natūralių lininių audinių gamintojų AB „LIN...

Skaityti
2023 04 04
Top 3 GoIT technologinės įžvalgos arba apie ką reikia pagalvoti šiais metais?

Pernai metais Lietuvą ir pasaulį sukrėtė ne vienas kibernetinis nusik...

Skaityti
2023 03 10
Ekspertai pastebi: dirbtinis intelektas ChatGPT tampa grėsmingu įrankiu piktavalių rankose

Praeitais metais sensacingai pristatytas pokalbių robotas ChatGPT išn...

Skaityti
2023 01 24
Ačiū 2022-iesiems, sveiki – 2023-ieji!

Prieš ambicingai planuodami naujų metų tikslus tradiciškai „GoIT“ kom...

Skaityti
GoIT

GOIT puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

about cookies