fbpx
2017-02-10

Serverių priežiūra – gyvybiškai svarbu kiekvienam verslui

Šiuolaikinės technologijos ir modernūs sprendimai tapo neatsiejama bet kurio verslo dalimi – išmanieji įrenginiai, jų diegimas, priežiūra, interneto ryšys, duomenys, pastarųjų saugumas ir dar daugelis kitų dalykų yra gyvybiškai svarbūs, siekiant sklandžiai vykdyti ir vystyti veiklą. Vienintelė problema – tinkama šių bendravimo ir darbo priemonių priežiūra. Vis labiau ir labiau palengvinantys darbą informacinių technologijų sprendimai, deja, tampa vis sudėtingesni prižiūrėti pačiam vartotojui, o juk rizikuoti duomenų saugumu ir jų prieinamumu vargu ar verta, todėl vienintelė išeitis – patikėti serverių priežiūrą ir kitus IT darbus atlikti profesionalams. Tokiu atveju galimi du variantai: samdyti specialistą tik tada, kai jo prireikia (vadinasi, jau ištikus nelaimei: sugedus įrenginiams, užstrigus sistemoms, nustojus veikti programoms ir pan.) arba rinktis ilgalaikį bendradarbiavimą (tai reiškia, kad serverių priežiūra ir kiti darbai atliekama sistemingai, nuolat stebima jų būklė). Kuo šie variantai skiriasi ir kuris iš jų yra pranašesnis žinoti pravartu tiek pirmenybę teikiančiam pirmajam, tiek ir antrajam. Tačiau pirmiausia reikėtų aptarti, kodėl apskritai serverių priežiūra yra tokia svarbi ir kodėl jai reikia skirti tiek daug dėmesio.

Kodėl serverių priežiūra tokia svarbi

Serverių priežiūros svarba, be abejonės, susijusi su jų funkcija. Serveriai yra tarsi virtuali visų įmonės duomenų saugykla. Čia talpinama visa informacija, susijusi su jos veikla, todėl užtikrinti jos saugumą ir prieinamumą – gyvybiškai svarbu. Priešingu atveju ne tik bus trikdomas operatyvus ir sklandus įmonės darbas, bet gali būti ir visiškai prarasti būtini duomenys. O tai reiškia ne tik papildomas investicijas atkurti tinkamą serverių funkcionavimą, bet kartais ir nepataisomą žalą, kurią tenka patirti įmonei praradus svarbius duomenis. Tinkamai ir sistemingai atliekama serverių priežiūra suteikia galimybę patogiai pasiekti visą šią informaciją ir orientuotis tik į verslo plėtrą, mat visada esate užtikrinti, kad serveriuose esantys duomenys – saugūs.

Ilgalaikis bendradarbiavimas su IT specialistais

Aptarus serverių svarbą verslui, galima palyginti ir dvi jų priežiūros alternatyvas. Pirmiausia – ilgalaikis bendradarbiavimas su šios srities specialistais. Šio varianto privalumai – išskirtinis ir nuolatinis dėmesys Jūsų verslui, Jūsų serveriuose esančių duomenų saugumui. Akivaizdu, kad serverių priežiūrai reikalingas išskirtinis dėmesys, o ją atlikti turi profesionalai, todėl įmonės neretai nusprendžia priimti į komandą tuo pasirūpinti galinčius darbuotojus. Tačiau ir čia nepavyksta išvengti problemų: pirma – visas smulkmenas puikai išmanančių specialistų iš tikrųjų stinga, antra – tenka kurti dar vieną darbo vietą, dalį biudžeto skirti atlyginimui mokėti, o tai smulkesnio verslo atstovams gali būti tikras iššūkis. Kita vertus, taip elgtis ne retai net ir neverta – vargu ar vienas žmogus pajėgs pasirūpinti ir serverių priežiūra, ir visais įrenginiais, ir interneto tiekimu, ir programų diegimu, ir… Kitais būtinais procesais. Ar nėra kitos išeities, kaip laukti, kol kas nors nutiks ir tik tada kviesti konkrečiai iškilusią problemą spręsti gebantį meistrą? Žinoma, yra. Nusprendus rinktis ilgalaikį bendradarbiavimą su IT specialistais ir aktyviau rūpintis IT priežiūra, nebūtina jų samdyti kaip darbuotojų. Yra kur kas paprastesnis būdas – sudaryti sutartį su serverių priežiūrą atliekančia įmone. Tokiu atveju ne tik bus pasirūpinta visais anksčiau minėtais dalykais (nes Jums dirbs ne vienas žmogus, o visa profesionalų komanda, kuri puikiai išmano visa IT valdymo subtilybes), bet ir sutaupyti, be abejonės, pavyks.

Visos naujienos
Kitos naujienos
Microsoft Sprendimai IT Paslaugų Sektoriuje: Pažanga Skaitmeninėje Transformacijoje
2024 07 16
Microsoft Sprendimai IT Paslaugų Sektoriuje: Pažanga Skaitmeninėje Transformacijoje

Šiandieniniame sparčiai besivystančiame technologijų pasaulyje IT pas...

Skaityti
Dell Technologies: Technologijos lyderis nuo asmeninių kompiuterių iki debesijos sprendimų
2024 07 16
Dell Technologies: Technologijos lyderis nuo asmeninių kompiuterių iki debesijos sprendimų

„Dell Technologies“ yra viena didžiausių pasaulyje technologijų kompa...

Skaityti
IT paslaugų tipai: Kokie jie ir kokią naudą gali atnešti?
2024 07 16
IT paslaugų tipai: Kokie jie ir kokią naudą gali atnešti?

Šiuolaikiniame versle technologijos užima ypatingai didelį vaidmenį, ...

Skaityti
mobilieji virusai ir ju plitimo strategijos
2024 06 04
Kovos laukas jūsų kišenėje: Mobilieji virusai ir jų plitimo strategijos

Šių dienų aktualijos rodo, jog daug daugiau vartotojų mieliau naudoja...

Skaityti
pasaulines problemos su kuriomis susidure IT prieziuros specialistai
2024 05 31
Pasaulinės problemos su kuriomis susidūrė IT priežiūros specialistai

Šiandien mums ypatingai svarbios kompiuterinės technologijos. Vis dau...

Skaityti
2024 05 14
TIS2 D.U.K. su saugumo sprendimų ekspertu

Liko pusė metų iki TIS2 direktyvos įsigaliojimo Lietuvoje, o tai reiš...

Skaityti
serveriu prieziura ir jos nauda verslui
2024 05 13
Serverių priežiūra ir jos nauda verslui

Šiandienos verslo aplinkoje serveriai yra gyvybiškai svarbus komponen...

Skaityti
it savoku zodynelis
2024 04 28
IT sąvokų žodynėlis

Dažnai susiduriame su žmonėmis, kuriems įvairūs IT terminai ar sąvoko...

Skaityti
kaip isvalyti kompiuteri
2024 04 23
Kaip išvalyti kompiuterį?

Tam, kad kiekviena įranga, tame tarpe ir kompiuteris, gerai veiktų – ...

Skaityti
GoIT

GOIT puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

about cookies