fbpx
2020-08-18

Profesija – IT administratorius

Paskutinį liepos penktadienį visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje švenčiama IT administratorių diena. Kiti darbuotojai tokių švenčių paprastai neturi… Tai daug ką sako apie šios pareigybės svarbą.

IT administratorius – kairė ranka kiekvienoje įmonėje (dešinė gali skirtis, nes šis titulas paprastai atitenka buhalterei, rinkodaros vadovui ar direktoriaus antrai pusei). Jų darbas yra sunkus ir atsakingas. Tai žmogus, paneigiantis liaudies patarlę „devyni amatai, o dešimtas – badas“, nes iš tikrųjų atlieka daugybę gana skirtingų darbų ir visus juos išmano labai gerai.

Užtikrina tinklo saugumą

IT administratoriai dirba ne tik su kompiuteriais, serveriais, bet ir sprendžia tinklo saugumo klausimus. Čia darbų yra gana nemažai: vartotojams sukuriamos paskyros su sudėtingu slaptažodžiu, įjungiamos ugniasienės, diegiamos specialios antivirusinės programos, padedančias kovoti su virusais ir internetiniais nusikaltėliais. Veiklos IT administratoriui tikrai netrūksta.

Stebi kompiuterių veiklos efektyvumą

IT administratorius turi stebėti visų tinkle esančių kompiuterių ir serverių veiklą – jei kompiuteris smarkiai apkrautas, nors juo atliekamos tik elementarios užduotys, gali būti, kad jis dalyvauja ir kitoje veikloje. IT administratorius turi užkirsti kelią kompiuterių išnaudojimui kriptovaliutų kasybai, taip pat dalyvavimui DDoS atakose. Jei kompiuteris per silpnas, jį reikia atnaujinti. Visa tai kas dieną seka IT administratorius ir priima atitinkamus sprendimus.

Valdo vartotojus ir jų teises

IT administratorius valdo visus kompiuterių vartotojus. Naujiems darbuotojams sukuria paskyras, el. pašto adresus, prisijungimus prie reikalingų debesies tarnybų. Taip pat nustato saugumo lygius, kurie apriboja tam tikros jautrios informacijos rodymą.


IT apsaugos darbuotojas

Jei biure įdiegta leidimų įeiti į tam tikras patalpas sistema su kortelėmis, IT administratoriaus darbas yra prižiūrėti šias sistemas, jas stebėti ir informuoti vadovus apie neįprastą veiklą. Taip IT administratorius iš dalies tampa atsakingas ne tik už kibernetinę saugą, bet ir fizinę.

Mokymai

Kad darbas vyktų sklandžiai, visi darbuotojai privalo mokėti dirbti tam tikra programine įranga. Būtent IT administratorius užsiima darbuotojų apmokymais ir konsultacijomis, nes įdiegtas programas jis pažįsta geriausiai.

Taip pat IT administratorius konsultuoja darbuotojus dėl IT technologijų panaudojimo darbe galimybių.

Sprendžia individualias kiekvieno kompiuterio problemas

Kai darbuotojui kažkas neveikia, jis kreipiasi pagalbos į IT administratorių. Būtent šis specialistas gali prisijungti prie kliento kompiuterio nuotoliniu būdu ir įsitikinti, kad viskas funkcionuoja tinkamai. Jei reikia IT administratorius fiziškai apžiūri kompiuterį ir sprendžia kilusias problemas atvykęs pas klientą į biurą.


Dirba su specialia programine įranga, pagerinančia įmonės darbą

IT administratorius dar dirba su specialia programine įranga (pavyzdžiui, SolarWinds), kuri padeda efektyviau valdyti turimus resursus bei tinkamai atlikti IT priežiūrą klientams. Tokiu būdu jis prisideda prie visos įmonės geresnių darbo sąlygų ir efektyvesnės veiklos. Stebėdamas įmonės veiklą, jis gali pasiūlyti tam tikrus strateginius sprendimus įmonės vadovui, kurie gerina darbą (pavyzdžiui, atsisakyti Google Docs ir pereiti prie Office 365).

Papildomai IT administratorius gali dalyvauti ir IT įrangos pirkimo procese, ruošti techninius reikalavimus įrangai, lyginti kainas, komercinius pasiūlymus.

Jis dirba daugiau nei 10 skirtingų darbų kiekvieną dieną, todėl tai vienas iš universaliausių darbuotojų (po biuro administratorės, kuri paprastai pasižymi dešimtimis unikalių talentų).

IT administratorius – kiekvienos įmonės „Barbis devyndarbis“, kurį visi gerbia ir myli. Ne visos įmonės gali samdyti tokį specialistą. Dauguma jų dirba tokiose įmonėse, kaip GoIT, nes būtent čia jie suranda bendrą kalbą su kolegomis ir kas dieną dirba su skirtingais klientais, semiasi patirties ir padeda žmonėms efektyviai naudotis visa turima IT įranga.

Jei svarstote, kokią specialybę pasirinkti IT srityje, tai IT administratorius turėtų būti Nr. 1 prioritetas. Darbo bus visur ir visada, finansinis įvertinimas visada puikus ir su kasdiena augantis, o darbas tikrai rutina net nekvepia…

Visos naujienos
Kitos naujienos
mobilieji virusai ir ju plitimo strategijos
2024 06 04
Kovos laukas jūsų kišenėje: Mobilieji virusai ir jų plitimo strategijos

Šių dienų aktualijos rodo, jog daug daugiau vartotojų mieliau naudoja...

Skaityti
pasaulines problemos su kuriomis susidure IT prieziuros specialistai
2024 05 31
Pasaulinės problemos su kuriomis susidūrė IT priežiūros specialistai

Šiandien mums ypatingai svarbios kompiuterinės technologijos. Vis dau...

Skaityti
2024 05 14
TIS2 D.U.K. su saugumo sprendimų ekspertu

Liko pusė metų iki TIS2 direktyvos įsigaliojimo Lietuvoje, o tai reiš...

Skaityti
serveriu prieziura ir jos nauda verslui
2024 05 13
Serverių priežiūra ir jos nauda verslui

Šiandienos verslo aplinkoje serveriai yra gyvybiškai svarbus komponen...

Skaityti
it savoku zodynelis
2024 04 28
IT sąvokų žodynėlis

Dažnai susiduriame su žmonėmis, kuriems įvairūs IT terminai ar sąvoko...

Skaityti
kaip isvalyti kompiuteri
2024 04 23
Kaip išvalyti kompiuterį?

Tam, kad kiekviena įranga, tame tarpe ir kompiuteris, gerai veiktų – ...

Skaityti
2024 02 12
GoIT veiklos plėtra tarptautinėje arenoje

UAB „GoIT“, teikianti IT priežiūros paslaugas visose Baltijos šalyse,...

Skaityti
2024 01 10
Leafood – kai inovacijos ir tvarumas žengia koja kojon

GoIT bendradarbiavimas su bendrove „Leafood” prasidėjo visai neseniai...

Skaityti
2023 11 22
GoIT eksperto nuomone, vienas patogiausių įrankių verslo augimo valdymui – debesijos paslaugos

Augimas - dažniausiai tokį tikslą įmonė sau kelia norėdama padidinti ...

Skaityti
GoIT

GOIT puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

about cookies