fbpx
2020-08-18

Profesija – IT administratorius

Paskutinį liepos penktadienį visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje švenčiama IT administratorių diena. Kiti darbuotojai tokių švenčių paprastai neturi… Tai daug ką sako apie šios pareigybės svarbą.

IT administratorius – kairė ranka kiekvienoje įmonėje (dešinė gali skirtis, nes šis titulas paprastai atitenka buhalterei, rinkodaros vadovui ar direktoriaus antrai pusei). Jų darbas yra sunkus ir atsakingas. Tai žmogus, paneigiantis liaudies patarlę „devyni amatai, o dešimtas – badas“, nes iš tikrųjų atlieka daugybę gana skirtingų darbų ir visus juos išmano labai gerai.

Užtikrina tinklo saugumą

IT administratoriai dirba ne tik su kompiuteriais, serveriais, bet ir sprendžia tinklo saugumo klausimus. Čia darbų yra gana nemažai: vartotojams sukuriamos paskyros su sudėtingu slaptažodžiu, įjungiamos ugniasienės, diegiamos specialios antivirusinės programos, padedančias kovoti su virusais ir internetiniais nusikaltėliais. Veiklos IT administratoriui tikrai netrūksta.

Stebi kompiuterių veiklos efektyvumą

IT administratorius turi stebėti visų tinkle esančių kompiuterių ir serverių veiklą – jei kompiuteris smarkiai apkrautas, nors juo atliekamos tik elementarios užduotys, gali būti, kad jis dalyvauja ir kitoje veikloje. IT administratorius turi užkirsti kelią kompiuterių išnaudojimui kriptovaliutų kasybai, taip pat dalyvavimui DDoS atakose. Jei kompiuteris per silpnas, jį reikia atnaujinti. Visa tai kas dieną seka IT administratorius ir priima atitinkamus sprendimus.

Valdo vartotojus ir jų teises

IT administratorius valdo visus kompiuterių vartotojus. Naujiems darbuotojams sukuria paskyras, el. pašto adresus, prisijungimus prie reikalingų debesies tarnybų. Taip pat nustato saugumo lygius, kurie apriboja tam tikros jautrios informacijos rodymą.


IT apsaugos darbuotojas

Jei biure įdiegta leidimų įeiti į tam tikras patalpas sistema su kortelėmis, IT administratoriaus darbas yra prižiūrėti šias sistemas, jas stebėti ir informuoti vadovus apie neįprastą veiklą. Taip IT administratorius iš dalies tampa atsakingas ne tik už kibernetinę saugą, bet ir fizinę.

Mokymai

Kad darbas vyktų sklandžiai, visi darbuotojai privalo mokėti dirbti tam tikra programine įranga. Būtent IT administratorius užsiima darbuotojų apmokymais ir konsultacijomis, nes įdiegtas programas jis pažįsta geriausiai.

Taip pat IT administratorius konsultuoja darbuotojus dėl IT technologijų panaudojimo darbe galimybių.

Sprendžia individualias kiekvieno kompiuterio problemas

Kai darbuotojui kažkas neveikia, jis kreipiasi pagalbos į IT administratorių. Būtent šis specialistas gali prisijungti prie kliento kompiuterio nuotoliniu būdu ir įsitikinti, kad viskas funkcionuoja tinkamai. Jei reikia IT administratorius fiziškai apžiūri kompiuterį ir sprendžia kilusias problemas atvykęs pas klientą į biurą.


Dirba su specialia programine įranga, pagerinančia įmonės darbą

IT administratorius dar dirba su specialia programine įranga (pavyzdžiui, SolarWinds), kuri padeda efektyviau valdyti turimus resursus. Tokiu būdu jis prisideda prie visos įmonės geresnių darbo sąlygų ir efektyvesnės veiklos. Stebėdamas įmonės veiklą, jis gali pasiūlyti tam tikrus strateginius sprendimus įmonės vadovui, kurie gerina darbą (pavyzdžiui, atsisakyti Google Docs ir pereiti prie Office 365).

Papildomai IT administratorius gali dalyvauti ir IT įrangos pirkimo procese, ruošti techninius reikalavimus įrangai, lyginti kainas, komercinius pasiūlymus.

Jis dirba daugiau nei 10 skirtingų darbų kiekvieną dieną, todėl tai vienas iš universaliausių darbuotojų (po biuro administratorės, kuri paprastai pasižymi dešimtimis unikalių talentų).

IT administratorius – kiekvienos įmonės „Barbis devyndarbis“, kurį visi gerbia ir myli. Ne visos įmonės gali samdyti tokį specialistą. Dauguma jų dirba tokiose įmonėse, kaip GoIT, nes būtent čia jie suranda bendrą kalbą su kolegomis ir kas dieną dirba su skirtingais klientais, semiasi patirties ir padeda žmonėms efektyviai naudotis visa turima IT įranga.

Jei svarstote, kokią specialybę pasirinkti IT srityje, tai IT administratorius turėtų būti Nr. 1 prioritetas. Darbo bus visur ir visada, finansinis įvertinimas visada puikus ir su kasdiena augantis, o darbas tikrai rutina net nekvepia…

Visos naujienos
Kitos naujienos
2022 04 22
DELL produktų apžvalga

Norėdami pasiūlyti savo klientams patogiausius darbo įrankius, pirmia...

Skaityti
2022 03 30
„N-Able“ – nepakeičiamas įrankis efektyviai IT sistemų priežiūrai

Pastebime, kad su hibridinių darbo aplinkų evoliucija auga  skaitmeni...

Skaityti
2022 03 15
„GoIT“ atsinaujina – praneša apie brandą ir novatorišką požiūrį į IT

UAB „GoIT“, teikianti IT priežiūros paslaugas visose Baltijos šalyse,...

Skaityti
2022 02 24
„BIOK LAB“ įvertino „GoIT“ už reikšmingą IT indėlį

„BIOK LAB“ įvertino „GoIT“ kompetenciją ir reikšmingą IT indėlį kosme...

Skaityti
2021 12 10
Apie ką verta pagalvoti kai planuojate IT strategiją ateinantiems metams

Pavyzdžiui apie tai, kad IT yra sparčiausiai evoliucionuojanti ir bes...

Skaityti
2021 11 16
Iš Kibernetinio saugumo mokymų – saugaus elektroninio pašto vadovas

Visai neseniai, spalio mėnesį, NKSC pranešė apie itin išaugusį kibern...

Skaityti
2021 10 25
Kaip įrangos tiekėjai padeda sukurti efektyvesnę darbo aplinką?

Įrengiant naujas ar optimizuojant esamas kompiuterizuotas darbo vieta...

Skaityti
2021 10 15
Aktualiausios verslo klaidos, iki šiol keliančios grėsmę įmonės duomenų saugumui

Pagal Europolo pateikiamą kibernetinio saugumo statistiką Covid-19 pa...

Skaityti
2021 10 01
„N-Able“ įvertino GoIT komandą už reikšmingą indėlį į verslo augimą Lietuvoje

Vos prieš keletą metų kartu su kitomis IT ūkio priežiūros paslaugas t...

Skaityti
GoIT

GOIT puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

about cookies