
Pernai metais Lietuvą ir pasaulį sukrėtė ne vienas kibernetinis nusik...
SkaitytiInternete, jungdamiesi prie elektroninio pašto, banko ar kitų sistemų nuolat gauname patarimų, kaip užtikrinti savo paskyros saugumą. Rekomenduojama sugalvoti „stiprų“ slaptažodį, jį periodiškai keisti, o kai kurios sistemos netgi pačios priverčia mus tai padaryti. Vis dėlto užuot klausę šių patarimų, dažnai galvojame kaip lengvai juos apeiti. Sužinokite į ką ir kodėl verta atkreipti dėmesį.
Rekomenduojama sugalvoti slaptažodį, kuris turėtų ne mažiau kaip 12 ženklų. Žinoma, kuo ilgesnis bus slaptažodis, tuo patikimiau jis saugos duomenis, tačiau 12 ženklų yra mažiausia riba, kurios dažniausiai reikalauja ir šiuolaikinės sistemos. Į slaptažodį įtraukite skaičių, simbolių, kaitaliokite didžiąsias ir mažąsias raides – taip nuspėti ar nužiūrėti slaptažodį bus dar sunkiau. Specialistai rekomenduoja rinktis tam tikrus kodus ar derinius ženklų ir vengti realiai egzistuojančių žodžių, kokia kalba jie bebūtų. Žinoma, galite pasiteisinti tuo, kad realią reikšmę turintį slaptažodį lengviau atsiminti, tačiau tai nėra geras pasirinkimas, ypač jei kalbame apie prisijungimus, kuriais yra saugoma svarbi asmeninė informacija ar piniginės lėšos. Taigi, kuo daugiau elementų sudėsite į savo slaptažodį, tuo sudėtingiau bus jį įveikti.
Vieni specialistai rekomenduoja slaptažodžius keisti kuo dažniau, o kiti – priešingai, teigia, kad tai tik palengvina galimybę įsilaužti į jūsų paskyrą. Kaip yra iš tikrųjų? Tiesa ta, kad šiuolaikiniame pasaulyje nuolat skubame ir ieškome patogumo, todėl sistemos, dažnai priverstinai reikalaujančios pasikeisti slaptažodį erzina vartotojus ir jie naująjį slaptažodį sugalvoja vis „silpnesnį“ ir lengviau įveikiamą. Be to, naujus slaptažodžius daugelis yra linkę užsirašyti, o tai labai žalinga praktika, suteikianti galimybę lengvai gauti priėjimą prie svarbių duomenų. Tai yra priežastys, dėl kurių tyrimus atlikę mokslininkai rekomenduoja geriau naudoti autentiškus slaptažodžius skirtingiems prisijungimams ir jų nekeisti, negu dažnai kaitalioti ir naudoti vieną slaptažodį. Bet jei norite sustiprinti savo paskyros saugumą, turite tam keletą atliekamų minučių ir galite sukurti bei įsiminti naują slaptažodį – būtinai tai padarykite. Prisiminkite, kuo sudėtingesnis slaptažodis, kurį naudojate prisijungimui prie vieno šaltinio, ir jokių užrašų – tik taip užtikrinsite savo saugumą internete.
Pernai metais Lietuvą ir pasaulį sukrėtė ne vienas kibernetinis nusik...
SkaitytiPraeitais metais sensacingai pristatytas pokalbių robotas ChatGPT išn...
SkaitytiVienas seniausių Lietuvos natūralių lininių audinių gamintojų AB „LIN...
SkaitytiPrieš ambicingai planuodami naujų metų tikslus tradiciškai „GoIT“ kom...
Skaityti„GoIT“ siekdama pasiūlyti klientams kuo efektyvesnius sprendimus vers...
SkaitytiSkaičiuojama, kad kiekvieną minutę kibernetiniai nusikaltėliai visame...
SkaitytiAkcinės bendrovės „VIAMATIKA“ veikloje nestinga iššūkių. Bendrovės ...
SkaitytiVisai neseniai dalinomės sėkmingu atsarginių kopijų (backup) strategi...
SkaitytiDuomenų praradimas – bene blogiausia patirtis, kurią nors kartą savo ...
SkaitytiGOIT puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
about cookies