Šiandieniniame sparčiai besivystančiame technologijų pasaulyje IT pas...
SkaitytiNeįveikiamas slaptažodis – koks jis?
Internete, jungdamiesi prie elektroninio pašto, banko ar kitų sistemų nuolat gauname patarimų, kaip užtikrinti savo paskyros saugumą. Rekomenduojama sugalvoti „stiprų“ slaptažodį, jį periodiškai keisti, o kai kurios sistemos netgi pačios priverčia mus tai padaryti. Vis dėlto užuot klausę šių patarimų, dažnai galvojame kaip lengvai juos apeiti. Sužinokite į ką ir kodėl verta atkreipti dėmesį.
Neįveikiamas slaptažodis – koks jis?
Rekomenduojama sugalvoti slaptažodį, kuris turėtų ne mažiau kaip 12 ženklų. Žinoma, kuo ilgesnis bus slaptažodis, tuo patikimiau jis saugos duomenis, tačiau 12 ženklų yra mažiausia riba, kurios dažniausiai reikalauja ir šiuolaikinės sistemos. Į slaptažodį įtraukite skaičių, simbolių, kaitaliokite didžiąsias ir mažąsias raides – taip nuspėti ar nužiūrėti slaptažodį bus dar sunkiau. Specialistai rekomenduoja rinktis tam tikrus kodus ar derinius ženklų ir vengti realiai egzistuojančių žodžių, kokia kalba jie bebūtų. Žinoma, galite pasiteisinti tuo, kad realią reikšmę turintį slaptažodį lengviau atsiminti, tačiau tai nėra geras pasirinkimas, ypač jei kalbame apie prisijungimus, kuriais yra saugoma svarbi asmeninė informacija ar piniginės lėšos. Taigi, kuo daugiau elementų sudėsite į savo slaptažodį, tuo sudėtingiau bus jį įveikti.
Ar verta kaitalioti slaptažodį?
Vieni specialistai rekomenduoja slaptažodžius keisti kuo dažniau, o kiti – priešingai, teigia, kad tai tik palengvina galimybę įsilaužti į jūsų paskyrą. Kaip yra iš tikrųjų? Tiesa ta, kad šiuolaikiniame pasaulyje nuolat skubame ir ieškome patogumo, todėl sistemos, dažnai priverstinai reikalaujančios pasikeisti slaptažodį erzina vartotojus ir jie naująjį slaptažodį sugalvoja vis „silpnesnį“ ir lengviau įveikiamą. Be to, naujus slaptažodžius daugelis yra linkę užsirašyti, o tai labai žalinga praktika, suteikianti galimybę lengvai gauti priėjimą prie svarbių duomenų. Tai yra priežastys, dėl kurių tyrimus atlikę mokslininkai rekomenduoja geriau naudoti autentiškus slaptažodžius skirtingiems prisijungimams ir jų nekeisti, negu dažnai kaitalioti ir naudoti vieną slaptažodį. Bet jei norite sustiprinti savo paskyros saugumą, turite tam keletą atliekamų minučių ir galite sukurti bei įsiminti naują slaptažodį – būtinai tai padarykite. Prisiminkite, kuo sudėtingesnis slaptažodis, kurį naudojate prisijungimui prie vieno šaltinio, ir jokių užrašų – tik taip užtikrinsite savo saugumą internete.
Domina IT paslaugos padėsiančios sustiprinti jūsų IT saugumą? Susisiekime!
Liko pusė metų iki TIS2 direktyvos įsigaliojimo Lietuvoje, o tai reiš...
Skaityti„Dell Technologies“ yra viena didžiausių pasaulyje technologijų kompa...
SkaitytiŠiuolaikiniame versle technologijos užima ypatingai didelį vaidmenį, ...
SkaitytiŠių dienų aktualijos rodo, jog daug daugiau vartotojų mieliau naudoja...
SkaitytiŠiandien mums ypatingai svarbios kompiuterinės technologijos. Vis dau...
SkaitytiŠiandienos verslo aplinkoje serveriai yra gyvybiškai svarbus komponen...
SkaitytiDažnai susiduriame su žmonėmis, kuriems įvairūs IT terminai ar sąvoko...
SkaitytiTam, kad kiekviena įranga, tame tarpe ir kompiuteris, gerai veiktų – ...
Skaityti