fbpx

Kodėl įmonėms svarbus IT auditas?

IT auditas – higiena ar būdas gerinti veiklos efektyvumą? Su šiuo klausimu kasdien susiduria tiek mažos, tiek vidutinės ar didelės įmonės. Jei esate kompanija, kurios veiklai reikalingas duomenų talpinimas, perdavimas, klientų aptarnavimo sistemos ar kibernetinė apsauga, jis yra būtinas. Patyręs IT audito paslaugų teikėjas pristatys ilgalaikį planą, kuris padės optimizuoti procesus ir ištaisyti spragas, trukdančias darbuotojams pasiekti maksimalių rezultatų. Kokią naudą gali atnešti gili IT veiklos analizė?

 

>>> Taupo įmonės resursus

 

Vyrauja požiūris, kad jei įmonė nuolat susiduria su technologinėmis problemomis ar darbuotojai negali sklandžiai naudotis joje veikiančiomis programomis, reikia įkurti IT skyrių arba didinti jau turimą komandą. Dažnu atveju pakanka problemų identifikavimo ir tinkamai sudėlioto jų valdymo plano, kuris parengiamas atlikus auditą, todėl bendrovei nereikia eikvoti papildomų resursų ir samdyti naujų darbuotojų.

 

>>> Didina darbo našumą

 

IT audito metu specialistai surenka informaciją apie kiekvieną darbo vietą ir jose naudojamą programinę įrangą. Tai padeda nustatyti kritines vietas, dėl kurių ilgėja užduočių atlikimo terminai, prastėja komunikacija tarp skyrių ar nukenčia bendras darbo efektyvumas. Tai gali būti serverio trikdžiai, prasta kompiuterinės ar programinės įrangos būklė, netinkamai funkcionuojanti antivirusinė sistema ir daugelis kitų IT ūkio problemų. IT konsultantai gali ne tik pasiūlyti jų sprendimo būdus, bet ir apskaičiuoti procentą, kiek padidės darbo našumas, jei įmonė laikysis nurodyto plano.

 

>>> Užtikrina duomenų saugumą

 

Organizacijos, neteikiančios prioriteto duomenų saugumui, stipriai rizikuoja visa bendrovės veikla. Bet kokia ataka gali kainuoti nutekintą informaciją, pasisavintas lėšas ar svarbių duomenų praradimą. IT audito metu įvertinamos visos įmanomos saugumo spragos, organizacijos finansinės galimybės ir informacijos jautrumo lygis. Pagal šiuos kriterijus IT konsultantai nurodo efektyviausias priemones ir sprendimo būdus, kurie padės išvengti kibernetinių atakų.

Svarbiausia – laiku imtis veiksmų

 

Jei norite pertvarkyti ar optimizuoti įmonės IT infrastruktūrą – nelaukite, kol susidursite su konkrečiomis problemomis ar situacija taps nevaldoma. IT audito užduotis – ne gesinti gaisrus, o sudaryti veiksmų planą, kuris padės jų išvengti. Jei kreipsitės į savo srities specialistus, turinčius patirties su įvairaus dydžio bendrovių IT ūkio auditu ir priežiūra, jie atliks išsamų vertinimą, kurį sudarys:

  • kompiuterizuotų darbo vietų patikra ir informacijos apie jas surinkimas;
  • informacijos apie serverius, jų funkcijas, tinklo įrenginius bei jų schemas surinkimas;
  • įmonės kritinių programų identifikavimas;
  • vartotojams prieinamų IT servisų ir sistemos duomenų peržiūra;
  • kompiuterinės ir programinės įrangos būklės įvertinimas;
  • IT infrastruktūros įvertinimas ir išsamios rekomendacijos;
  • IT vystymo plano sudarymas ir periodinė priežiūra.

 

‹ Grįžti