+370 700 44914 | info@goit.lt

Kaip apsisaugoti nuo duomenų praradimo?

Profesionalai pataria daryti svarbių failų atsargines kopijas – taip galima apsisaugoti nuo failų praradimo. Visgi, svarbu kur atsargines kopijas darysite ir dėl ko praradote originalus, nes kompiuterio gedimo atveju, jei ten pat darėte ir atsargines kopijas, vis tiek liksite be nieko. Be to, atsarginės kopijos dažniausiai naudojamos darbe, o namų kompiuteriai ar asmeninės laikmenos naudojamos be jokių pastangų. Ar informacija jose mažiau svarbi? Žinoma, kad ne. Juk niekas nenori prarasti savo jaunystės nuotraukų, įspūdžių iš kelionių ir kitos informacijos, todėl vos pastebėję gedimą ar keistus garsus iš kompiuterio, kreipkitės į profesionalus.

Duomenis praradęs yra beveik kiekvienas, tačiau kai prarandami svarbūs duomenys, ši problema tikrai sukelia išgąsčio. Svarbios nuotraukos, darbiniai ar verslo failai, ilgai dirbtas darbas ir kita žūtbūt reikalinga informacija – laimė, sumanūs kompiuterių specialistai gali jums padėti.

Kaip prarandami duomenys?

Duomenys yra prarandami labai įvairiai, dažnai vartotojas galvoja, kad reikalingą failą ištrynė, nors iš tikrųjų netyčia perkėlė jį į kitą aplanką – situacijų būna įvairių. Specialistai skiria kelis problemos tipus, kai duomenys yra prarandami iš tikrųjų ir gali būti atstatyti:

  • Mechaninių pažeidimų lemtas duomenų praradimas;
  • Duomenų praradimas dėl gedimo apliejus skysčiu;
  • Duomenų praradimas dėl vidaus komponentų gedimo;
  • Virusinių programų lemtas duomenų pakitimas;
  • Atsitiktinis duomenų ištrynimas.

Daugeliu atveju yra galimas duomenų atkūrimas, todėl laikmenai sugedus neskubėkite jos išmesti ir pirmiausiai pasikonsultuokite su profesionalais. Atlikus diagnostiką meistras įvertins, kiek kainuos atkurti duomenis, o tada jau galėsite nuspręsti, ar jie jums pakankamai svarbūs.

Kaip vyksta duomenų atkūrimas?

Priklausomai nuo to, kaip duomenys buvo prarasti, atlikus diagnostiką, yra pasirenkamas duomenų atkūrimo būdas. Jei nėra rimtesnio techninės dalies gedimo, duomenys gali būti atstatomi programiškai, tai yra panaudojant specialią programinę įrangą. Klaidinga manyti, kad programėle iš interneto galite ir patys atkurti duomenis – niekada to nemėginkite, nes galite jiems neatstatomai pakenkti. Jei diagnostikos metu pastebimas gedimas, reikalingas techninis atkūrimas, kuris yra sudėtingesnis ir reikalauja specialių žinių, įrankių ir įrangos.