fbpx

Iš Kibernetinio Saugumo Mokymų

Ar jums kada nors teko konfidencialius įmonės dokumentus neštis namo? Galbūt norėjote labiau susikaupti ir pasiruošti svarbiam įmonės susitikimui, nors darbo sutarties sąlygos ir neleidžia šia informacija naudotis ne darbo vietoje?

O ką atsakytumėte dabar, kai COVID-19 pandemijos akivaizdoje nuotolinis darbas iš namų daugeliui kompanijų tapo įprasta praktika? Kai oficialios darbo vietos transformavosi nuo fizinės lokacijos iki virtualaus biuro? Šį ir panašius klausimus aptariame su savo klientais per GoIT kibernetinio saugumo mokymus.

Sutikite, virtualūs namų biurai kelia naujus iššūkius užtikrinant konfidencialios informacijos saugumą. Nutolusioms darbo vietoms kylančių grėsmių apžvalga, saugus prisijungimas prie vidinio įmonės tinklo, duomenų sklaidos apsauga – tai tik keletas aktualių temų, kurių išmanymas padeda mūsų klientams pagerinti gebėjimus identifikuoti ir valdyti duomenų saugumo rizikas.

Visai neseniai rašėme apie sėkmingą kibernetinių sukčių apgaulę, nuo kurios nukentėjo viena didelė bendrovė. Tuomet šios kompanijos CFO, dirbantis įmonėje virš dešimt metų, gavo el. laišką iš generalinės direktorės, kuri, kaip ir dažnas mūsų, šiuo metu darbuojasi ne biure. Tik paminėsime, kad ši organizacija patyrė didelių nuostolių, o draudimo bendrovė atsisakė juos padengti. Atrodo, vienas neapdairus poelgis, o verslo nuostoliai – dideli.

Kitas įdomus atvejis prieš keletą metų nutiko JAV Nacionalinėje Saugumo Agentūroje. Kai vienas aukštas pareigas užimantis darbuotojas sulaužė priesaiką valstybei. Jis kelis metus iš eilės nešėsi namo savo darbo priemones su tikslu analizuoti vakarais, kad galėtų efektyviau dirbti bei užsitikrinti didesnį atlygį. Faktams išaiškėjus, teismas nubaudė darbuotoją 5,5 metų laisvės atėmimo bausme.

Pandemijos akivaizdoje, kai nuotolinis darbas tampa nauja realybe, tokių griežtų suvaržymų mažėja, tačiau atsiranda gerosios darbo virtualiame biure praktikos, su kuriomis, verta susipažinti.

Iš patirties žinome, kad prisijungiant naujiems darbuotojams, nuolat palaikyti kibernetinį personalo budrumą – nemenkas iššūkis. Tai ypač aktualu šiuo metu, kai dauguma dirba nuotoliniu būdu ir ne visada galima sukontroliuoti prie konfidencialių įmonės resursų besijungiančius išorinius įrenginius.

Būtent todėl savo klientams rekomenduojame bent kartą į ketvirtį suplanuoti profilaktinį žinių atnaujinimą įmonės viduje. Reguliarūs 1,5 valandos trukmės susitikimai su mūsų kibernetinio saugumo ekspertu gali būti lemtingi užkertant kelią atakoms, duomenų praradimams bei suvaldant kibernetinio saugumo incidentus Jūsų įmonės virtualiame biure. Rezervuokite.

‹ Grįžti