fbpx

Atsarginių duomenų kopijų svarba verslui

Kompiuteriuose saugome daugybę svarbios informacijos: asmeninius failus, darbui svarbius dokumentus ir kt. Visi duomenys būtų tikrai saugūs, jei ne… techninis gedimas. Tokiu atveju duomenys gali būti sugadinti ir negrįžtamai prarasti. Deja, visiškai apsisaugoti nuo techninės įrangos gedimo neįmanoma, todėl patikimiausias būdas pasirūpinti duomenų saugumu yra atsarginės kopijos.

 

>>> Apsauga nuo duomenų praradimo

 

Atsarginė kopija – tai visų kompiuteryje esančių duomenų kopija, saugoma su juo nesusijusiame šaltinyje, pavyzdžiui, debesyje ar serveryje. Kitaip tariant, kai daroma atsarginė kopija, visada turite po du kiekvieno savo failo variantus skirtingose vietose. Tikimybė vienu metu prarasti abi kopijas yra mažiau nei tikėtina, tad visada galite jaustis saugiai ir greitai atgauti duomenis, prarastus kompiuteryje įvykus techniniam gedimui.

Atsarginės kopijos, būdamos nesusijusios su naudojamu kompiuteriu, yra visiškai saugios, jose matomi naujausi pakeitimai ir atnaujinimai. Taigi, net ir kompiuteriui sugedus greitai ir patogiai vėl galite pasiekti savo duomenis ir atnaujinti darbus – tai itin svarbu verslo subjektams.

 

>>> Atsarginės kopijos veikimas

 

Anksčiau svarbiausi duomenys būdavo įrašomi į kompaktinius diskus ar saugomi atmintinėse, tačiau tai jau praeitis. Informacijos srautai stipriai išaugo, todėl tokie primityvūs metodai sukelia daug nepatogumų, gaišina laiką ir neatlieka savo funkcijos.

Vienas iš esminių reikalavimų atsarginėms kopijoms yra reguliarumas – taip užtikrinama, kad nebus prarasti aktualūs naujausi duomenys. Tai užtikrinti padeda atsarginėms kopijos daryti skirtos sistemos, kurios veikia automatiškai, sukurdamos vientisą duomenų kopiją ir nepaveikdamos programinės įrangos veikimo. Taigi, šiuolaikinė duomenų apsauga nereikalauja nei laiko, nei pastangų – jūs paprasčiausiai dirbate kompiuteriu, o speciali programa užtikrina naujos informacijos kopijavimo srautą.

 

>>> Kodėl reikalingos atsarginės kopijos?

 

Atsarginę duomenų kopiją rekomenduojama daryti visada: tiek namų, tiek darbo kompiuteriui. Dažnai duomenų reikšmę žmonės įvertina tik juos negrįžtamai praradę. Net jei su tokia situacija susidurti dar ir neteko, būkite jai pasiruošę.

Namų kompiuteryje saugome svarbias nuotraukas ir atsiminimus – dažniausiai tai didžiausią emocinę vertę turintys failai, kurių netenkama namų kompiuterio gedimo atveju. Atsarginė kopija nuo duomenų praradimo apsaugos, o dėl nedidelio duomenų kiekio investicijos bus minimalios.

Verslui duomenys yra gyvybiškai svarbūs, todėl visada būtina juos apsaugoti nuo praradimo. Atsarginės kopijos padeda įvairiais atvejais išsaugoti svarbius dokumentus ir veiklai reikalingą informaciją, įvykus nelaimei, pavyzdžiui, vagystei ar gaisrui, greitai atkurti veiklą ir minimalizuoti nuostolius.

‹ Grįžti