
2025 metais „GoIT“ įgyvendina projektą CYBER-K01-069 „UAB GOIT KIBE...
SkaitytiŠių dienų aktualijos rodo, jog daug daugiau vartotojų mieliau naudoja mobiliuosius įrenginius, tokius kaip išmanusis telefonas ar planšetė. Tokią tendenciją lėmė patogumas naršyti, atlikti darbus bei bendrauti bet kur, kur yra puikus mobilusis ar wifi ryšys. Drauge su tuo, kaip bebūtų gaila, atsirado ir naujų grėsmių – tai mobilieji virusai, apie kuriuos ir bus šis straipsnis.
Mobilieji virusai, tai kenkėjiškų programinių įrangų tipai, galintys paveikti mobiliuosius įrenginius: išmaniuosius telefonus ir planšetes. Būdami labai gudrūs, tokie virusai gali lengvai įsilieti į įrenginio operacinę sistemą, pakenkti jos veikimui arba nutekinti jūsų asmeninius duomenis. Dažniausiai tokių virusų tikslas – gauti prisijungimus prie elektroninės bankininkystės, socialinių tinklų, jūsų elektroninio pašto paskyrų ar kitų jums svarbių paskyrų bei programų, kurias jie galėtų apšvarinti ar panaudoti negarbingais tikslais.
Mobilieji virusai įprastai plinta ne vienu, o keliais būdais. Visus šiuos kenkėjiškus kanalus galima išskirti į šias kategorijas:
Tam, kad užkirstumėte kelią kenkėjiškų programų patekimui į savo išmanųjį įrenginį, turite būti apdairūs ir visuomet kritiškai vertinti visas jums siūlomas programėles. Didžiausia rizika visuomet slypi iš trečiųjų šalių tinklalapių parsisiųstose programėlėse, todėl, kad ten kuriami produktai yra mažiau reguliuojami bei tikrinami atsakingų institucijų.
Jeigu naudojatės „Android” operacine sistema, tikriausiai pastebėjote, kad parsisiuntus vieną ar kitą programėlę, ši prašo įvairių leidimų: įjungti mikrofoną, pasiekti jūsų kontaktus ar lokaciją. Labai svarbu atidžiai perskaityti, kokio iš jūsų leidimo prašoma. Gal žaidimo programėlei neturėtų būti reikalinga prieiga prie jūsų skambučių ar mikrofono? Tačiau tokioms programėlėms kaip Messenger, Viber ar what’s up prieiga prie aukščiau paminėtų aspektų gali būti reikalinga.
Labai dažnai mobiliojo įrenginio naudotojas nė nežino apie parsisiųstą virusą. Kuo ilgiau kenkėjiška programa veikia, tuo daugiau jums aktualios ir svarbios informacijos gali nutekėti kibernetiniams nusikaltėliams. Tad pagal ką galima atpažinti, jog kažkas jūsų telefone ar planšetėje ne taip?
Apsisaugoti nuo virusų tikrai įmanoma, jeigu imsitės šių saugumo priemonių:
Atidžiai peržvelkite programėlių prašomas teises. Prieš įdiegdami naują programą, peržiūrėkite, kokių teisių ji prašo. Jei programa prašo netinkamų ar nereikalingų teisių, tai gali būti požymis, jog ji yra kenkėjiška.
Tam, kad tinkamai bei saugiai funkcionuotų visi jūsų prietaisai, tame tarpe ir darbo kompiuteriai, kviečiame pasikonsultuoti su mūsų IT profesionalais. Plačiau – IT priežiūra.
2025 metais „GoIT“ įgyvendina projektą CYBER-K01-069 „UAB GOIT KIBE...
SkaitytiServerių gedimai gali sukelti didelius finansinius nuostolius ir smar...
SkaitytiŠiuolaikinėje verslo aplinkoje duomenys yra viena svarbiausių įmonės ...
SkaitytiDirbtinio intelekto (DI) įrankiai, sparčiai plėtojami IT valdymo ir p...
SkaitytiŠiandieniniame sparčiai besivystančiame technologijų pasaulyje IT pas...
SkaitytiLiko pusė metų iki TIS2 direktyvos įsigaliojimo Lietuvoje, o tai reiš...
Skaityti„Dell Technologies“ yra viena didžiausių pasaulyje technologijų kompa...
SkaitytiŠiuolaikiniame versle technologijos užima ypatingai didelį vaidmenį, ...
SkaitytiŠiandien mums ypatingai svarbios kompiuterinės technologijos. Vis dau...
SkaitytiGOIT puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
about cookies