fbpx
2020-08-11

Kodėl įsigyti IT įrangą per IT partnerius geriau?

Apie 60-70 proc. įmonių iki šiol IT įrangą perkasi pačios. Taip daroma nemažai klaidų: pasirenkami neefektyvūs sprendimai, išleidžiama per daug pinigų, įranga neatitinka realių darbo poreikių. Kartais atrodo, kad kompiuteris ar spausdintuvas yra auksinis, ar meno kūrinys, į kurį galima tik žiūrėti, o ne efektyviai dirbti. Jūsų įmonė viso to gali išvengti. Šiame straipsnyje pateikiame glaustą informaciją, kaip tai padaryti.

Trumpas testas. Koks geriausias būdas įsigyti įmonei reikalingą IT įrangą?

a) Visą reikalingą įrangą suranda ir nuperka biuro administratorė;

b) Įrangą perka „pažįstamas“ programuotojas – jis „kompuose“ juk gerai nusimano!

c) Visas IT įrangos paieškos ir pirkimo procesas patikimas IT administruojančiai bendrovei.

Kuris atsakymas tinka jūsų įmonei? O kuris teisingiausias? Be abejonės, kad C – visą įrangos pirkimą reiktų patikėti IT profesionalams, dirbandžiais su jūsų IT sprendimais.

Ir, tam yra net 5 svarbios priežastys:

IT partneriai supranta, ko jums reikia iš tikrųjų

IT administratoriai ir inžinieriai labai kritiškai vertina kompiuterių ir įrangos reklamą. Jie nepasiduoda emocijoms ir neperka kompiuterio, kuris yra šiuo metu „madingas“. Perka tokį, kuris pasižymi jūsų verslui reikalingomis savybėmis. O jos gali būti skirtingos. Vieniems reikia atrodyti stilingai, nes darbuotojai su kompiuteriu nuolat dalyvauja įvairiuose viešuose renginiuose ar prezentacijose. Kitiems reikalingas itin galingas įrankis, darbui su įvairiomis programomis. Tretiems reikia, kad baterija laikytų ilgai, nes tenka dirbti ten, kur nėra pastovaus elektros šaltinio.

Kompiuteriai ir kompiuterinė įranga parenkama atsižvelgiant į realų darbo pobūdį ir aplinką, programinės įrangos reikalavimus.

Teisingai sudėlioti prioritetai

IT partneriai prioritetus dėlioja pagal tai, kokia yra verslo aplinka ir darbo pobūdis. Jei kompiuterius pirktų įmonės finansininkas, greičiausiai tai būtų nebrangūs kompiuteriai. Jei dizaineris – brangūs ir dideliais ekranais. Direktorius visiems nupirktų nešiojamus kompiuterius, kad darbas nenutrūktų ir susirgus, ir per virusų protrūkius. Prioritetai gali būti įvairūs, todėl kompiuterių įsigijimą reiktų patikėti IT profesionalams, kurie įvertintų, kurie kompiuteriai yra tinkamiausi darbui ir tokie išliks per artimiausius 5 metus. Tyrimai parodė, kad vidutinis kompiuterio amžius svyruoja nuo 3 iki 5 metų, todėl reikia atsižvelgti, kad po 5 metų gali pasikeisti programoms reikalingas galingumas, talpa ir kiti kriterijai.
IT specialistai mąsto, kaip padaryti, kad jūsų įrangą reiktų kuo mažiau remontuoti ir ji dirbtų be trukdžių, todėl greičiausiai jie parinks ilgai veikiančius ir patikimus prietaisus.

Kaina ir kokybė

Būtent IT specialistai žino realias kompiuterių kainas, todėl gali patarti, kuriuos pirkti apsimoka, o kurie tiesiog yra per brangūs.

Geriausio kainos ir kokybės santykio ieškojimas yra nuolatinis procesas, todėl IT specialistai žino, kokią įrangą reikia įvertinti ir pasitikrinti jos kainas. Nebereikia valandų valandas ieškoti po internetines parduotuves ir gaišti brangaus laiko.

Taip pat, atsižvelgiama ir į gamintojo prekės ženklą. Lenovo yra nebrangus, bet patikimas tiekėjas, Apple kompiuteriai tarnauja ilgai, dėl to yra kiek brangesni, nei kitų gamintojų. Dell gali pasiūlyti optimalų variantą norintiems ir stiliaus, ir kokybės. Microsoft produkcija yra brangi, bet kai reikia prestižo, tai reiktų rinktis būtent šį prekės ženklą. IT specialistai visus šiuos niuansus gerai išmano ir gali surasti tinkamiausią variantą.

Beje, IT specialistai dažnai dirba tiesiogiai su tiekėjais, todėl gali pasiūlyti patrauklesnę kainą, nei perkant chaotiškai iš el. parduotuvės.

IT įrangos paruošimas darbui

Nupirkti vien tik įrangą nepakanka. Reikia ją paruošti darbui, įdiegti reikalingas programas. IT specialistai tai daro kur kas geriau ir greičiau, todėl įmonė iš karto gauna darbui paruoštą įrangą.

Jei kažkas sugenda, IT specialistai gali greitai sureaguoti ir pakonsultuoti, nes apie tą techniką išmano pakankamai.

Garantijos

Technika genda, tačiau ją galima pataisyti. IT specialistai tiesiogiai taisymu neužsiima, tačiau organizuoja garantinį ir pogarantinį visos įrangos remontą. Įmonės gali būti ramios – jų įranga bus sutaisyta per trumpiausią įmanomą laiką – niekur nereiks važiuoti ir vežti, pildyti dokumentų, derinti remonto darbų. Viskas atliekama patyrusių IT specialistų, kurie tiksliai žino, kaip ir kada visa technika turi būti suremontuota.

Priežasčių, kodėl reiktų pirkti per IT specialistus yra dar daugiau, pavyzdžiui, mokėjimo atidėjimai įsigyjant naują techniką, papildoma įrangos apsauga ir t.t. Svarbu, kad procese dalyvautų specialistai, kurie tai daro jau daugybę metų ir turi sukaupę didelę patirtį, kuri padeda nustatyti klientų poreikius ir tinkamai patarti įsigyjant įrangą.

Visos naujienos
Kitos naujienos
2022 04 22
DELL produktų apžvalga

Norėdami pasiūlyti savo klientams patogiausius darbo įrankius, pirmia...

Skaityti
2022 03 30
„N-Able“ – nepakeičiamas įrankis efektyviai IT sistemų priežiūrai

Pastebime, kad su hibridinių darbo aplinkų evoliucija auga  skaitmeni...

Skaityti
2022 03 15
„GoIT“ atsinaujina – praneša apie brandą ir novatorišką požiūrį į IT

UAB „GoIT“, teikianti IT priežiūros paslaugas visose Baltijos šalyse,...

Skaityti
2022 02 24
„BIOK LAB“ įvertino „GoIT“ už reikšmingą IT indėlį

„BIOK LAB“ įvertino „GoIT“ kompetenciją ir reikšmingą IT indėlį kosme...

Skaityti
2021 12 10
Apie ką verta pagalvoti kai planuojate IT strategiją ateinantiems metams

Pavyzdžiui apie tai, kad IT yra sparčiausiai evoliucionuojanti ir bes...

Skaityti
2021 11 16
Iš Kibernetinio saugumo mokymų – saugaus elektroninio pašto vadovas

Visai neseniai, spalio mėnesį, NKSC pranešė apie itin išaugusį kibern...

Skaityti
2021 10 25
Kaip įrangos tiekėjai padeda sukurti efektyvesnę darbo aplinką?

Įrengiant naujas ar optimizuojant esamas kompiuterizuotas darbo vieta...

Skaityti
2021 10 15
Aktualiausios verslo klaidos, iki šiol keliančios grėsmę įmonės duomenų saugumui

Pagal Europolo pateikiamą kibernetinio saugumo statistiką Covid-19 pa...

Skaityti
2021 10 01
„N-Able“ įvertino GoIT komandą už reikšmingą indėlį į verslo augimą Lietuvoje

Vos prieš keletą metų kartu su kitomis IT ūkio priežiūros paslaugas t...

Skaityti
GoIT

GOIT puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

about cookies