fbpx
2022-11-09

Kibernetinio saugumo mokymai verslui – nuo saugių slaptažodžių iki 2FA

Skaičiuojama, kad kiekvieną minutę kibernetiniai nusikaltėliai visame pasaulyje pridaro žalos verslui už 11 milijonų JAV dolerių. Nepaisant to, ekspertai mano kad kone 80% kibernetinių atakų įmanoma išvengti, jeigu verslas laiku diegia techninius sprendimus bei proaktyviai investuoja į darbuotojų kibernetinį sąmoningumą.

Apie tai kalbame „GoIT“ kibernetinio saugumo mokymuose verslui. Jų metu siekiame supažindinti verslo organizacijų narius su realiomis grėsmėmis, praktiniais pavyzdžiais, prieinamų sprendimų gausa ir tinkama elgsena siekiant apsaugoti svarbius asmeninius bei įmonės duomenis ar resursus. IT priežiūra prasideda nuo smulkių, bet labai reikšmingų dalykų. Apžvelkime mokymų esmę ir naudą plačiau.

„GoIT“ Mokymų medžiaga yra pritaikoma prie verslo poreikių

Nulaužtos interneto svetainės, per el. paštą įsimetę virusai, nutekėję duomenys ar kitos problemos – daug kam pažįstami dalykai. Mūsų mokymai daugeliui – tai proga atnaujinti žinias ir įgyti kibernetinį atsparumą apsisaugoti.

Nėra nei vienos identiškos organizacijos, todėl ir kiekvienas kibernetinio incidento atvejis unikalus. Teorinės žinios apie visai su jūsų organizacijos veikla nesusijusiomis grėsmėmis gali būti absoliučiai neaktualios.

Mokymų dalyviams ir jų grupėms taip pat dažniausiai kyla klausimai apie konkrečias, būtent jų kasdienybėje kylančias problemas. Dėl to svarbu, kad mokymai duotų kuo labiau apčiuopiamą ir pritaikomą naudą. Stengiamės, kad informacija būtų pritaikoma prie realių verslo aplinkybių, atsižvelgiant į išmoktas pamokas ir ateities tendencijas.

Kibernetinio saugumo mokymų metu su dalyviais aptariame aktualių problemų sprendimus, apžvelgiame būtent jų veikloje dažniausiai kylančius iššūkius. Kuo daugiau konkrečių problemų įvardina mokymų ir kursų dalyviai, tuo tikslingesnės mūsų diskusijos. Dėl to skatiname organizacijų atstovų įsitraukimą, gilinamės į konkrečius poreikius, siekiame apčiuopiamos vertės.

Didelių įmonių kolektyvus skirstome į grupes, kad būtų skiriama daugiau individualaus ir koncentruoto dėmesio į atskirų komandų problematiką.

Naudojamų technologijų pažinimas – neatsiejamas nuo kibernetinio saugumo

Namų aplinkoje dauguma vartotojų užaugo su Windows operacine sistema. Tačiau darbuose verslas renkasi hibridinę darbo aplinką, nuo Linux iki iOS. Kiekvienoje operacinėje sistemoje yra unikalių technologinių sprendimų bei niuansų, su kuriais organizacijos nariai turėtų būti supažindinti. Ne tik aptariame tai mokymų metu, bet ir praktinių užduočių pagalba bandome per panaudoti ką tik įgytas žinias. „GoIT“ mokymų dalyviai jau spėjo įvertinti mūsų tips & tricks, kuriuos ateity ne vienas pritaiko savo darbovietėje.

Slaptažodžių saugojimas – dar viena aktuali sritis kiekvienam verslui

Vienas iš praktinių ir naudingų pavyzdžių – slaptažodžiai. Ne vienam iki šiol kyla klausimų dėl jų kūrimo, saugojimo ir tinkamo naudojimo. Visai neseniai lrt portale buvo paskelbti dažniausiai naudojami slaptažodžiai. Bent kartą į metus matant tokį ir panašų straipsnį, suprantame, kad Lietuvoje nesaugių slaptažodžių klausimas yra aktualus ir norima atkreipti dėmesį į klasikinius kibernetinio nesaugumo atvejus.

Profesionaliems įsilaužėliams gali reikėti vos kelių minučių, kad pavogtų duomenis, paslėptus po lengvu slaptažodžiu.

Savo klientams siūlome naudotis užšifruotomis slaptažodžių saugyklomis. Tai – gan patogus įrankis. Susikūrus paskyrą su Master slaptažodžiu, pakanka įsiminti tik jį ir nebereikia galvoti apie dešimtis ar net šimtus kitų prisijungimų. Šios saugyklos leidžia visus naršyklėje, vidinėse bei išorinėse sistemose naudojamus slaptažodžius išsaugoti vienoje, visad tik jums pasiekiamoje vietoje. Šie įrankiai kiekvienam prisijungimui sugeneruoja po unikalų, labai sunkų slaptažodį ir jį įsimena. Kada prireikia prisijungti, duomenys užpildomi automatiškai ir jums nereikia jaudintis dėl nulaužimų.

Maksimaliam įmonės duomenų saugumui užtikrinti, kartu su slaptažodžių naudojimu, aptariame ir dviejų faktorių autentifikavimo (2FA) naudą. Prieš diegdami 2FA savo klientams, pasidalinome naudinga medžiaga savo naujausiame straipsnyje 2FA – užtikrintas būdas užbėgti kibernetinėms grėsmėms už akių.

Trumpas apibendrinimas

Verslo klientams siūlome suplanuoti reguliarius kibernetinio saugumo mokymus, kas ypač aktualų didesnę rotaciją turinčioms įmonėms. Mokymų medžiaga yra pritaikoma prie konkrečių verslo poreikių, o aptariamos situacijos lengvai pritaikomos kasdienėje verslo veikloje. Kreipkitės jau dabar. Plačiau skaitykite: kibernetinis saugumas.

Visos naujienos
Kitos naujienos
mobilieji virusai ir ju plitimo strategijos
2024 06 04
Kovos laukas jūsų kišenėje: Mobilieji virusai ir jų plitimo strategijos

Šių dienų aktualijos rodo, jog daug daugiau vartotojų mieliau naudoja...

Skaityti
pasaulines problemos su kuriomis susidure IT prieziuros specialistai
2024 05 31
Pasaulinės problemos su kuriomis susidūrė IT priežiūros specialistai

Šiandien mums ypatingai svarbios kompiuterinės technologijos. Vis dau...

Skaityti
2024 05 14
TIS2 D.U.K. su saugumo sprendimų ekspertu

Liko pusė metų iki TIS2 direktyvos įsigaliojimo Lietuvoje, o tai reiš...

Skaityti
serveriu prieziura ir jos nauda verslui
2024 05 13
Serverių priežiūra ir jos nauda verslui

Šiandienos verslo aplinkoje serveriai yra gyvybiškai svarbus komponen...

Skaityti
it savoku zodynelis
2024 04 28
IT sąvokų žodynėlis

Dažnai susiduriame su žmonėmis, kuriems įvairūs IT terminai ar sąvoko...

Skaityti
kaip isvalyti kompiuteri
2024 04 23
Kaip išvalyti kompiuterį?

Tam, kad kiekviena įranga, tame tarpe ir kompiuteris, gerai veiktų – ...

Skaityti
2024 02 12
GoIT veiklos plėtra tarptautinėje arenoje

UAB „GoIT“, teikianti IT priežiūros paslaugas visose Baltijos šalyse,...

Skaityti
2024 01 10
Leafood – kai inovacijos ir tvarumas žengia koja kojon

GoIT bendradarbiavimas su bendrove „Leafood” prasidėjo visai neseniai...

Skaityti
2023 11 22
GoIT eksperto nuomone, vienas patogiausių įrankių verslo augimo valdymui – debesijos paslaugos

Augimas - dažniausiai tokį tikslą įmonė sau kelia norėdama padidinti ...

Skaityti
GoIT

GOIT puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

about cookies