fbpx
2017-04-14

Kaip pasirinkti ilgalaikį IT partnerį

Laiku neįvykdyti darbai, sutarties sąlygų nesilaikymas, nekompetentingų specialistų padaroma žala, nuolatos pasikartojantys IT technikos gedimai, klaidos, kurios reikalauja papildomų įmonės išlaidų. Remiantis nuomonės ir rinkos tyrimų centro atliktos Lietuvos įmonių vadovų ir IT specialistų apklausos rezultatais, IT gedimai trukdo arba bent kartą yra visiškai paralyžiavę 72 proc. Lietuvos įmonių, iš kurių net 19 proc. patyrė didesnę žalą IT ūkiui.

Atrasti puikų bendražygį, kurio dėka visi  IT infrastruktūros trikdžiai taps menkaverčiais – svarbus žingsnis. Kiekvienos įmonės vadovas žino, kad maksimalus darbo našumas pasiekiamas tik tinkamai prižiūrint savo IT sistemas, todėl paieškos proceso metu reiktų atkreipti dėmesį į kelis svarbius kriterijus, kurie gerokai padidina tikimybę rasti patikimiausią partnerį.

„Nepagailėkite laiko pačioje proceso pradžioje: įvertinkite savo pageidavimus ir pasiplanuokite biudžetą, kurį skirsite IT paslaugoms. Svarbu, suprasti kokios IT paslaugos reikalingos Jūsų įmonei – saugumo, sklandaus veikimo, priežiūros, pagalbos užtikrinimo ar visas bendras paketas. Jei jau nuo pat pradžių aišku, ko ieškote ir ko tikitės iš įmonės, kuriai patikėsite svarbius duomenis, įvertinkite dar kelis aspektus – įmonės PATIKIMUMĄ, PROFESIONALUMĄ, GARANTIJAS, LANKSTUMĄ – tai padės Jums ne tik sutaupyti, bet ir užtikrinti sklandų  kompiuterinių technologijų veikimą“ – pataria GoIT aptarnavimo skyriaus vadovas Vytautas Černys.

Sėkmingas kompiuterinių tinklų priežiūros paslaugas teikiančios įmonės pasirinkimas teikia akivaizdžią naudą: ženkliai išauga apsisaugojimo nuo neprofesionaliai atliktų darbų tikimybė, stabilizuojami įmonės finansiniai kaštai, skirti IT paslaugoms, sumažėja prastovos dėl neplanuotų technologijų trikdžių, kurios gali negrįžtamai paveikti įmonės veiklą ir pan.

Pasak Vytauto, tikrai verta pasidomėti kaip ilgai IT paslaugas teikianti įmonė jau yra rinkoje, koks yra jos mokumo lygis, ar joje nėra dažna darbuotojų kaita. Profesionalias paslaugas teikiančiose IT bendrovėse dirba tik aukštos kvalifikacijos specialistai, kurie turi ilgametę patirtį šioje srityje ir jų kaita įmonėje būna nedažna. Ši informacija – svarūs argumentai, įmonės patikimumui  įvertinti.

Žinoma, reiktų nepamiršti ir dar vieno svarbaus kriterijaus – PROFESIONALUMO. Tik kokybiškai atliktos paslaugos teikia maksimaliai didžiausią naudą. Nors paprastai, profesionalias paslaugas teikiančios IT įmonės savo paslaugas siūlo, didesnių kaštų reikalaujančiomis kainomis, bet svarbu nepamiršti gerai žinomos tiesos, kad pigiai ir kokybiškai nebūna. Venkite taupumo sąvokos, rinkdamiesi patikimą, savo sritį geriausiai atstovaujančią IT priežiūros įmonę ir išvengsite nepageidaujamų padarinių, kuriuos gali sukelti nekompetentingi, savo darbo neišmanantys „specialistai“. Tik savo srities žinovai gali suteikti racionaliausius sprendimus, patarimus ir paslaugas, kurių dėka IT infrastruktūra „gyvuoja“ nekeldama jokių nepatogumų, o įmonė sutaupo.

Jei turite abejonių, visada galite paprašykite, kad paslaugas teikianti įmonė, prieš pateikdama pasiūlymą, pristatytų savo klientus, į kuriuos būtų galima kreiptis dėl rekomendacijų.

„Kiekvienas klientas, paprašytas rekomenduoti paslaugų tiekėją, mielai tą padarys, jei ji yra patenkinta jos paslaugų kokybe. Pasiteiraukite atsakingų asmenų, ar tai, ką girdėjote apie įmonę yra tiesa. Pasidomėkite kokiais žodžiais ji galėtų atsiliepti apie įmonei atliktų paslaugų kokybę, bendradarbiavimo subtilybes. Juk paslauga, kurią planuojate įsigyti, šie klientai jau naudojasi, todėl gausite objektyviausią nuomonę apie tai“ – pataria Vytautas. 

Prieš galutinai pasirinkdami IT įmonę su kuria vystysite tolimesnius bendradarbiavimo santykius, įsitikinkite, ar tikrai vieni kitus teisingai suprantate dėl pageidaujamų darbų ir paslaugų teikimo aspektų. Aptarkite paslaugų pasiūlymo ir teikimo sąlygų esminius punktus, išsiaiškinkite visus neaiškumų keliančius klausimus, sutarkite  kokiomis priemonėmis bus siekiamas aukščiausias paslaugų kokybės lygis.

Technologijos yra neatsiejama šiuolaikinio verslo dalis. Profesionalios IT įmonės komandos nariai, kurie tiksliai žino, ką ir kaip privalu daryti, kaip greitai reaguoti į incidentą ir žaibiškai lokalizuoti problemą, reikalingi kiekvienai savo IT saugumu ir kokybišku veikimu besirūpinančiai įmonei, norinčiai visada būti novatoriškai šiuolaikiška, išnaudojančia pažangiausių sprendimų teikiamus privalumus ir visada „judančia“ pirmyn kartu su naujausiomis technologijomis.

Visos naujienos
Kitos naujienos
2022 09 08
Ekspertai pataria: atsarginių kopijų kūrimo strategija – patarimai sėkmingam „backup‘inimui“

Duomenų praradimas – bene blogiausia patirtis, kurią nors kartą savo ...

Skaityti
2022 08 03
2FA – užtikrintas būdas užbėgti kibernetinėms grėsmėms už akių

Neginčijama, kad šiandieniniame pasaulyje kiekvienos organizacijos ti...

Skaityti
2022 07 08
„BIOK LAB“ IT migracijos užkulisiai: partnerystė, kai laimi visi

2021 m. lapkričio mėnesį, pristigusi vietos plėtrai senosiose patalpo...

Skaityti
2022 07 05
Tvari IT įranga – mada ar ateitis?

Kol vienos įmonės vis dar abejoja dėl investicinės grąžos į tvarumą, ...

Skaityti
2022 06 13
„Microsoft“ diagnostikos įrankio MSDT apsaugos spraga CVE-2022-30190 (Follina)

Remiantis NKSC pranešimu, „Microsoft“ palaikymo diagnostikos įrankyje...

Skaityti
2022 05 24
„GoIT“ – „Dell Technologies“ auksinis verslo partneris

UAB „GoIT“ yra autorizuotas auksinis DELL partneris Baltijos rinkoje....

Skaityti
2022 04 22
DELL produktų apžvalga

Norėdami pasiūlyti savo klientams patogiausius darbo įrankius, pirmia...

Skaityti
2022 03 30
„N-Able“ – nepakeičiamas įrankis efektyviai IT sistemų priežiūrai

Pastebime, kad su hibridinių darbo aplinkų evoliucija auga  skaitmeni...

Skaityti
2022 03 15
„GoIT“ atsinaujina – praneša apie brandą ir novatorišką požiūrį į IT

UAB „GoIT“, teikianti IT priežiūros paslaugas visose Baltijos šalyse,...

Skaityti
GoIT

GOIT puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

about cookies