fbpx
2017-04-14

Kaip pasirinkti ilgalaikį IT partnerį

Laiku neįvykdyti darbai, sutarties sąlygų nesilaikymas, nekompetentingų specialistų padaroma žala, nuolatos pasikartojantys IT technikos gedimai, klaidos, kurios reikalauja papildomų įmonės išlaidų. Remiantis nuomonės ir rinkos tyrimų centro atliktos Lietuvos įmonių vadovų ir IT specialistų apklausos rezultatais, IT gedimai trukdo arba bent kartą yra visiškai paralyžiavę 72 proc. Lietuvos įmonių, iš kurių net 19 proc. patyrė didesnę žalą IT ūkiui.

Atrasti puikų bendražygį, kurio dėka visi  IT infrastruktūros trikdžiai taps menkaverčiais – svarbus žingsnis. Kiekvienos įmonės vadovas žino, kad maksimalus darbo našumas pasiekiamas tik tinkamai prižiūrint savo IT sistemas, todėl paieškos proceso metu reiktų atkreipti dėmesį į kelis svarbius kriterijus, kurie gerokai padidina tikimybę rasti patikimiausią partnerį.

„Nepagailėkite laiko pačioje proceso pradžioje: įvertinkite savo pageidavimus ir pasiplanuokite biudžetą, kurį skirsite IT paslaugoms. Svarbu, suprasti kokios IT paslaugos reikalingos Jūsų įmonei – saugumo, sklandaus veikimo, priežiūros, pagalbos užtikrinimo ar visas bendras paketas. Jei jau nuo pat pradžių aišku, ko ieškote ir ko tikitės iš įmonės, kuriai patikėsite svarbius duomenis, įvertinkite dar kelis aspektus – įmonės PATIKIMUMĄ, PROFESIONALUMĄ, GARANTIJAS, LANKSTUMĄ – tai padės Jums ne tik sutaupyti, bet ir užtikrinti sklandų  kompiuterinių technologijų veikimą“ – pataria GoIT aptarnavimo skyriaus vadovas Vytautas Černys.

Sėkmingas kompiuterinių tinklų priežiūros paslaugas teikiančios įmonės pasirinkimas teikia akivaizdžią naudą: ženkliai išauga apsisaugojimo nuo neprofesionaliai atliktų darbų tikimybė, stabilizuojami įmonės finansiniai kaštai, skirti IT paslaugoms, sumažėja prastovos dėl neplanuotų technologijų trikdžių, kurios gali negrįžtamai paveikti įmonės veiklą ir pan.

Pasak Vytauto, tikrai verta pasidomėti kaip ilgai IT paslaugas teikianti įmonė jau yra rinkoje, koks yra jos mokumo lygis, ar joje nėra dažna darbuotojų kaita. Profesionalias paslaugas teikiančiose IT bendrovėse dirba tik aukštos kvalifikacijos specialistai, kurie turi ilgametę patirtį šioje srityje ir jų kaita įmonėje būna nedažna. Ši informacija – svarūs argumentai, įmonės patikimumui  įvertinti.

Žinoma, reiktų nepamiršti ir dar vieno svarbaus kriterijaus – PROFESIONALUMO. Tik kokybiškai atliktos paslaugos teikia maksimaliai didžiausią naudą. Nors paprastai, profesionalias paslaugas teikiančios IT įmonės savo paslaugas siūlo, didesnių kaštų reikalaujančiomis kainomis, bet svarbu nepamiršti gerai žinomos tiesos, kad pigiai ir kokybiškai nebūna. Venkite taupumo sąvokos, rinkdamiesi patikimą, savo sritį geriausiai atstovaujančią IT priežiūros įmonę ir išvengsite nepageidaujamų padarinių, kuriuos gali sukelti nekompetentingi, savo darbo neišmanantys „specialistai“. Tik savo srities žinovai gali suteikti racionaliausius sprendimus, patarimus ir paslaugas, kurių dėka IT infrastruktūra „gyvuoja“ nekeldama jokių nepatogumų, o įmonė sutaupo.

Jei turite abejonių, visada galite paprašykite, kad paslaugas teikianti įmonė, prieš pateikdama pasiūlymą, pristatytų savo klientus, į kuriuos būtų galima kreiptis dėl rekomendacijų.

„Kiekvienas klientas, paprašytas rekomenduoti paslaugų tiekėją, mielai tą padarys, jei ji yra patenkinta jos paslaugų kokybe. Pasiteiraukite atsakingų asmenų, ar tai, ką girdėjote apie įmonę yra tiesa. Pasidomėkite kokiais žodžiais ji galėtų atsiliepti apie įmonei atliktų paslaugų kokybę, bendradarbiavimo subtilybes. Juk paslauga, kurią planuojate įsigyti, šie klientai jau naudojasi, todėl gausite objektyviausią nuomonę apie tai“ – pataria Vytautas. 

Prieš galutinai pasirinkdami IT įmonę su kuria vystysite tolimesnius bendradarbiavimo santykius, įsitikinkite, ar tikrai vieni kitus teisingai suprantate dėl pageidaujamų darbų ir paslaugų teikimo aspektų. Aptarkite paslaugų pasiūlymo ir teikimo sąlygų esminius punktus, išsiaiškinkite visus neaiškumų keliančius klausimus, sutarkite  kokiomis priemonėmis bus siekiamas aukščiausias paslaugų kokybės lygis.

Technologijos yra neatsiejama šiuolaikinio verslo dalis. Profesionalios IT įmonės komandos nariai, kurie tiksliai žino, ką ir kaip privalu daryti, kaip greitai reaguoti į incidentą ir žaibiškai lokalizuoti problemą, reikalingi kiekvienai savo IT saugumu ir kokybišku veikimu besirūpinančiai įmonei, norinčiai visada būti novatoriškai šiuolaikiška, išnaudojančia pažangiausių sprendimų teikiamus privalumus ir visada „judančia“ pirmyn kartu su naujausiomis technologijomis.

Visos naujienos
Kitos naujienos
kaip isvalyti kompiuteri
2024 05 23
Kaip išvalyti kompiuterį?

Tam, kad kiekviena įranga, tame tarpe ir kompiuteris, gerai veiktų – ...

Skaityti
2024 05 14
TIS2 D.U.K. su saugumo sprendimų ekspertu

Liko pusė metų iki TIS2 direktyvos įsigaliojimo Lietuvoje, o tai reiš...

Skaityti
serveriu prieziura ir jos nauda verslui
2024 05 13
Serverių priežiūra ir jos nauda verslui

Šiandienos verslo aplinkoje serveriai yra gyvybiškai svarbus komponen...

Skaityti
2024 02 12
GoIT veiklos plėtra tarptautinėje arenoje

UAB „GoIT“, teikianti IT priežiūros paslaugas visose Baltijos šalyse,...

Skaityti
2024 01 10
Leafood – kai inovacijos ir tvarumas žengia koja kojon

GoIT bendradarbiavimas su bendrove „Leafood” prasidėjo visai neseniai...

Skaityti
2023 11 22
GoIT eksperto nuomone, vienas patogiausių įrankių verslo augimo valdymui – debesijos paslaugos

Augimas - dažniausiai tokį tikslą įmonė sau kelia norėdama padidinti ...

Skaityti
2023 09 14
Kas naujo IT paslaugų outsourcing’e – komentuoja T. Kirchovas

Remiantis „GoIT“ patirtimi, pastaraisiais metais kibernetinio saugumo...

Skaityti
2023 07 28
GoIT įžvalgos po vizito DELL EMC gamykloje

Duomenų apsauga bei inovacijos technologijų srityje yra bene didžiaus...

Skaityti
2023 07 26
AB „LINAS“ sėkminga patirtis – tvarus požiūris į aplinką ir dešimtmetį trunkanti partnerystė

Vienas seniausių Lietuvos natūralių lininių audinių gamintojų AB „LIN...

Skaityti
GoIT

GOIT puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

about cookies