fbpx
2021-05-12

Iš Kibernetinio Saugumo Mokymų

Ar jums kada nors teko konfidencialius įmonės dokumentus neštis namo? Galbūt norėjote labiau susikaupti ir pasiruošti svarbiam įmonės susitikimui, nors darbo sutarties sąlygos ir neleidžia šia informacija naudotis ne darbo vietoje?

O ką atsakytumėte dabar, kai COVID-19 pandemijos akivaizdoje nuotolinis darbas iš namų daugeliui kompanijų tapo įprasta praktika? Kai oficialios darbo vietos transformavosi nuo fizinės lokacijos iki virtualaus biuro? Šį ir panašius klausimus aptariame su savo klientais per GoIT kibernetinio saugumo mokymus.

Sutikite, virtualūs namų biurai kelia naujus iššūkius užtikrinant konfidencialios informacijos saugumą. Nutolusioms darbo vietoms kylančių grėsmių apžvalga, saugus prisijungimas prie vidinio įmonės tinklo, duomenų sklaidos apsauga – tai tik keletas aktualių temų, kurių išmanymas padeda mūsų klientams pagerinti gebėjimus identifikuoti ir valdyti duomenų saugumo rizikas.

Visai neseniai rašėme apie sėkmingą kibernetinių sukčių apgaulę, nuo kurios nukentėjo viena didelė bendrovė. Tuomet šios kompanijos CFO, dirbantis įmonėje virš dešimt metų, gavo el. laišką iš generalinės direktorės, kuri, kaip ir dažnas mūsų, šiuo metu darbuojasi ne biure. Tik paminėsime, kad ši organizacija patyrė didelių nuostolių, o draudimo bendrovė atsisakė juos padengti. Atrodo, vienas neapdairus poelgis, o verslo nuostoliai – dideli.

Kitas įdomus atvejis prieš keletą metų nutiko JAV Nacionalinėje Saugumo Agentūroje. Kai vienas aukštas pareigas užimantis darbuotojas sulaužė priesaiką valstybei. Jis kelis metus iš eilės nešėsi namo savo darbo priemones su tikslu analizuoti vakarais, kad galėtų efektyviau dirbti bei užsitikrinti didesnį atlygį. Faktams išaiškėjus, teismas nubaudė darbuotoją 5,5 metų laisvės atėmimo bausme.

Pandemijos akivaizdoje, kai nuotolinis darbas tampa nauja realybe, tokių griežtų suvaržymų mažėja, tačiau atsiranda gerosios darbo virtualiame biure praktikos, su kuriomis, verta susipažinti.

Iš patirties žinome, kad prisijungiant naujiems darbuotojams, nuolat palaikyti kibernetinį personalo budrumą – nemenkas iššūkis. Tai ypač aktualu šiuo metu, kai dauguma dirba nuotoliniu būdu ir ne visada galima sukontroliuoti prie konfidencialių įmonės resursų besijungiančius išorinius įrenginius.

Būtent todėl savo klientams rekomenduojame bent kartą į ketvirtį suplanuoti profilaktinį žinių atnaujinimą įmonės viduje. Reguliarūs 1,5 valandos trukmės susitikimai su mūsų kibernetinio saugumo ekspertu gali būti lemtingi užkertant kelią atakoms, duomenų praradimams bei suvaldant kibernetinio saugumo incidentus Jūsų įmonės virtualiame biure. Rezervuokite.

Visos naujienos
Kitos naujienos
2022 09 08
Ekspertai pataria: atsarginių kopijų kūrimo strategija – patarimai sėkmingam „backup‘inimui“

Duomenų praradimas – bene blogiausia patirtis, kurią nors kartą savo ...

Skaityti
2022 08 03
2FA – užtikrintas būdas užbėgti kibernetinėms grėsmėms už akių

Neginčijama, kad šiandieniniame pasaulyje kiekvienos organizacijos ti...

Skaityti
2022 07 08
„BIOK LAB“ IT migracijos užkulisiai: partnerystė, kai laimi visi

2021 m. lapkričio mėnesį, pristigusi vietos plėtrai senosiose patalpo...

Skaityti
2022 07 05
Tvari IT įranga – mada ar ateitis?

Kol vienos įmonės vis dar abejoja dėl investicinės grąžos į tvarumą, ...

Skaityti
2022 06 13
„Microsoft“ diagnostikos įrankio MSDT apsaugos spraga CVE-2022-30190 (Follina)

Remiantis NKSC pranešimu, „Microsoft“ palaikymo diagnostikos įrankyje...

Skaityti
2022 05 24
„GoIT“ – „Dell Technologies“ auksinis verslo partneris

UAB „GoIT“ yra autorizuotas auksinis DELL partneris Baltijos rinkoje....

Skaityti
2022 04 22
DELL produktų apžvalga

Norėdami pasiūlyti savo klientams patogiausius darbo įrankius, pirmia...

Skaityti
2022 03 30
„N-Able“ – nepakeičiamas įrankis efektyviai IT sistemų priežiūrai

Pastebime, kad su hibridinių darbo aplinkų evoliucija auga  skaitmeni...

Skaityti
2022 03 15
„GoIT“ atsinaujina – praneša apie brandą ir novatorišką požiūrį į IT

UAB „GoIT“, teikianti IT priežiūros paslaugas visose Baltijos šalyse,...

Skaityti
GoIT

GOIT puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

about cookies