fbpx
2018-01-12

Atsarginių duomenų kopijų svarba verslui

Kompiuteriuose saugome daugybę svarbios informacijos: asmeninius failus, darbui svarbius dokumentus ir kt. Visi duomenys būtų tikrai saugūs, jei ne… techninis gedimas. Tokiu atveju duomenys gali būti sugadinti ir negrįžtamai prarasti. Deja, visiškai apsisaugoti nuo techninės įrangos gedimo neįmanoma, todėl patikimiausias būdas pasirūpinti duomenų saugumu yra atsarginės kopijos.

Apsauga nuo duomenų praradimo

Atsarginė kopija – tai visų kompiuteryje esančių duomenų kopija, saugoma su juo nesusijusiame šaltinyje, pavyzdžiui, debesyje ar serveryje (daugiau serverių priežiūra). Kitaip tariant, kai daroma atsarginė kopija, visada turite po du kiekvieno savo failo variantus skirtingose vietose. Tikimybė vienu metu prarasti abi kopijas yra mažiau nei tikėtina, tad visada galite jaustis saugiai ir greitai atgauti duomenis, prarastus kompiuteryje įvykus techniniam gedimui.

Atsarginės kopijos, būdamos nesusijusios su naudojamu kompiuteriu, yra visiškai saugios, jose matomi naujausi pakeitimai ir atnaujinimai. Taigi, net ir kompiuteriui sugedus greitai ir patogiai vėl galite pasiekti savo duomenis ir atnaujinti darbus – tai itin svarbu verslo subjektams.

Atsarginės kopijos veikimas

Anksčiau svarbiausi duomenys būdavo įrašomi į kompaktinius diskus ar saugomi atmintinėse, tačiau tai jau praeitis. Informacijos srautai stipriai išaugo, todėl tokie primityvūs metodai sukelia daug nepatogumų, gaišina laiką ir neatlieka savo funkcijos.

Vienas iš esminių reikalavimų atsarginėms kopijoms yra reguliarumas – taip užtikrinama, kad nebus prarasti aktualūs naujausi duomenys. Tai užtikrinti padeda atsarginėms kopijos daryti skirtos sistemos, kurios veikia automatiškai, sukurdamos vientisą duomenų kopiją ir nepaveikdamos programinės įrangos veikimo. Taigi, šiuolaikinė duomenų apsauga nereikalauja nei laiko, nei pastangų – jūs paprasčiausiai dirbate kompiuteriu, o speciali programa užtikrina naujos informacijos kopijavimo srautą.

Kodėl reikalingos atsarginės kopijos?

Atsarginę duomenų kopiją rekomenduojama daryti visada: tiek namų, tiek darbo kompiuteriui. Dažnai duomenų reikšmę žmonės įvertina tik juos negrįžtamai praradę. Net jei su tokia situacija susidurti dar ir neteko, būkite jai pasiruošę.

Namų kompiuteryje saugome svarbias nuotraukas ir atsiminimus – dažniausiai tai didžiausią emocinę vertę turintys failai, kurių netenkama namų kompiuterio gedimo atveju. Atsarginė kopija nuo duomenų praradimo apsaugos, o dėl nedidelio duomenų kiekio investicijos bus minimalios.

Verslui duomenys yra gyvybiškai svarbūs, todėl visada būtina juos apsaugoti nuo praradimo. Atsarginės kopijos padeda įvairiais atvejais išsaugoti svarbius dokumentus ir veiklai reikalingą informaciją, įvykus nelaimei, pavyzdžiui, vagystei ar gaisrui, greitai atkurti veiklą ir minimalizuoti nuostolius.

Visos naujienos
Kitos naujienos
2024 02 12
GoIT veiklos plėtra tarptautinėje arenoje

UAB „GoIT“, teikianti IT priežiūros paslaugas visose Baltijos šalyse,...

Skaityti
2024 01 10
Leafood – kai inovacijos ir tvarumas žengia koja kojon

GoIT bendradarbiavimas su bendrove „Leafood” prasidėjo visai neseniai...

Skaityti
2023 11 22
GoIT eksperto nuomone, vienas patogiausių įrankių verslo augimo valdymui – debesijos paslaugos

Augimas - dažniausiai tokį tikslą įmonė sau kelia norėdama padidinti ...

Skaityti
2023 09 14
Kas naujo IT paslaugų outsourcing’e – komentuoja T. Kirchovas

Remiantis „GoIT“ patirtimi, pastaraisiais metais kibernetinio saugumo...

Skaityti
2023 07 28
GoIT įžvalgos po vizito DELL EMC gamykloje

Duomenų apsauga bei inovacijos technologijų srityje yra bene didžiaus...

Skaityti
2023 07 26
AB „LINAS“ sėkminga patirtis – tvarus požiūris į aplinką ir dešimtmetį trunkanti partnerystė

Vienas seniausių Lietuvos natūralių lininių audinių gamintojų AB „LIN...

Skaityti
2023 04 04
Top 3 GoIT technologinės įžvalgos arba apie ką reikia pagalvoti šiais metais?

Pernai metais Lietuvą ir pasaulį sukrėtė ne vienas kibernetinis nusik...

Skaityti
2023 03 10
Ekspertai pastebi: dirbtinis intelektas ChatGPT tampa grėsmingu įrankiu piktavalių rankose

Praeitais metais sensacingai pristatytas pokalbių robotas ChatGPT išn...

Skaityti
2023 01 24
Ačiū 2022-iesiems, sveiki – 2023-ieji!

Prieš ambicingai planuodami naujų metų tikslus tradiciškai „GoIT“ kom...

Skaityti
GoIT

GOIT puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

about cookies