fbpx
2018-01-12

Atsarginių duomenų kopijų svarba verslui

Kompiuteriuose saugome daugybę svarbios informacijos: asmeninius failus, darbui svarbius dokumentus ir kt. Visi duomenys būtų tikrai saugūs, jei ne… techninis gedimas. Tokiu atveju duomenys gali būti sugadinti ir negrįžtamai prarasti. Deja, visiškai apsisaugoti nuo techninės įrangos gedimo neįmanoma, todėl patikimiausias būdas pasirūpinti duomenų saugumu yra atsarginės kopijos.

Apsauga nuo duomenų praradimo

Atsarginė kopija – tai visų kompiuteryje esančių duomenų kopija, saugoma su juo nesusijusiame šaltinyje, pavyzdžiui, debesyje ar serveryje. Kitaip tariant, kai daroma atsarginė kopija, visada turite po du kiekvieno savo failo variantus skirtingose vietose. Tikimybė vienu metu prarasti abi kopijas yra mažiau nei tikėtina, tad visada galite jaustis saugiai ir greitai atgauti duomenis, prarastus kompiuteryje įvykus techniniam gedimui.

Atsarginės kopijos, būdamos nesusijusios su naudojamu kompiuteriu, yra visiškai saugios, jose matomi naujausi pakeitimai ir atnaujinimai. Taigi, net ir kompiuteriui sugedus greitai ir patogiai vėl galite pasiekti savo duomenis ir atnaujinti darbus – tai itin svarbu verslo subjektams.

Atsarginės kopijos veikimas

Anksčiau svarbiausi duomenys būdavo įrašomi į kompaktinius diskus ar saugomi atmintinėse, tačiau tai jau praeitis. Informacijos srautai stipriai išaugo, todėl tokie primityvūs metodai sukelia daug nepatogumų, gaišina laiką ir neatlieka savo funkcijos.

Vienas iš esminių reikalavimų atsarginėms kopijoms yra reguliarumas – taip užtikrinama, kad nebus prarasti aktualūs naujausi duomenys. Tai užtikrinti padeda atsarginėms kopijos daryti skirtos sistemos, kurios veikia automatiškai, sukurdamos vientisą duomenų kopiją ir nepaveikdamos programinės įrangos veikimo. Taigi, šiuolaikinė duomenų apsauga nereikalauja nei laiko, nei pastangų – jūs paprasčiausiai dirbate kompiuteriu, o speciali programa užtikrina naujos informacijos kopijavimo srautą.

Kodėl reikalingos atsarginės kopijos?

Atsarginę duomenų kopiją rekomenduojama daryti visada: tiek namų, tiek darbo kompiuteriui. Dažnai duomenų reikšmę žmonės įvertina tik juos negrįžtamai praradę. Net jei su tokia situacija susidurti dar ir neteko, būkite jai pasiruošę.

Namų kompiuteryje saugome svarbias nuotraukas ir atsiminimus – dažniausiai tai didžiausią emocinę vertę turintys failai, kurių netenkama namų kompiuterio gedimo atveju. Atsarginė kopija nuo duomenų praradimo apsaugos, o dėl nedidelio duomenų kiekio investicijos bus minimalios.

Verslui duomenys yra gyvybiškai svarbūs, todėl visada būtina juos apsaugoti nuo praradimo. Atsarginės kopijos padeda įvairiais atvejais išsaugoti svarbius dokumentus ir veiklai reikalingą informaciją, įvykus nelaimei, pavyzdžiui, vagystei ar gaisrui, greitai atkurti veiklą ir minimalizuoti nuostolius.

Visos naujienos
Kitos naujienos
2022 04 22
DELL produktų apžvalga

Norėdami pasiūlyti savo klientams patogiausius darbo įrankius, pirmia...

Skaityti
2022 03 30
„N-Able“ – nepakeičiamas įrankis efektyviai IT sistemų priežiūrai

Pastebime, kad su hibridinių darbo aplinkų evoliucija auga  skaitmeni...

Skaityti
2022 03 15
„GoIT“ atsinaujina – praneša apie brandą ir novatorišką požiūrį į IT

UAB „GoIT“, teikianti IT priežiūros paslaugas visose Baltijos šalyse,...

Skaityti
2022 02 24
„BIOK LAB“ įvertino „GoIT“ už reikšmingą IT indėlį

„BIOK LAB“ įvertino „GoIT“ kompetenciją ir reikšmingą IT indėlį kosme...

Skaityti
2021 12 10
Apie ką verta pagalvoti kai planuojate IT strategiją ateinantiems metams

Pavyzdžiui apie tai, kad IT yra sparčiausiai evoliucionuojanti ir bes...

Skaityti
2021 11 16
Iš Kibernetinio saugumo mokymų – saugaus elektroninio pašto vadovas

Visai neseniai, spalio mėnesį, NKSC pranešė apie itin išaugusį kibern...

Skaityti
2021 10 25
Kaip įrangos tiekėjai padeda sukurti efektyvesnę darbo aplinką?

Įrengiant naujas ar optimizuojant esamas kompiuterizuotas darbo vieta...

Skaityti
2021 10 15
Aktualiausios verslo klaidos, iki šiol keliančios grėsmę įmonės duomenų saugumui

Pagal Europolo pateikiamą kibernetinio saugumo statistiką Covid-19 pa...

Skaityti
2021 10 01
„N-Able“ įvertino GoIT komandą už reikšmingą indėlį į verslo augimą Lietuvoje

Vos prieš keletą metų kartu su kitomis IT ūkio priežiūros paslaugas t...

Skaityti
GoIT

GOIT puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

about cookies