fbpx
2019-12-16

Ar esate pasirengę „WINDOWS 7“ pabaigai?

Operacinė sistema Windows 7 garbingai tarnavo pasauliui beveik dešimtmetį, tačiau jos gyvavimo era jau baigiasi. 2020 m. sausio mėnesį Microsoft stabdo Windows 7 operacinių sistemų palaikymą. Ką tai reiškia? Nuo minėtos datos visiems nešiojamiems ir stacionariems kompiuteriams, kuriuose įdiegta minėta OS, nebebus teikiami programinės įrangos saugumo atnaujinimai ir techninis palaikymas. Tai reiškia, kad kompiuterio apsauga nebebus garantuojama ir tai kels didelį pavojų privačių asmenų bei įmonių sistemų saugumui.

Kodėl palaikymo praradimas yra pavojingas?

Kibernetiniai nusikaltėliai visada ieško būdų, kaip patekti į operacines sistemas. Neabejojama, kad po Windows 7 palaikymo nutraukimo, pasinaudojus atsirasiančiomis spragomis, kenkėjiškų programų kūrėjai paleis naujus savo kūrinius veikti.

Puikiausias to pavyzdys, 2017 metais įvykdyta kibernetinė ataka „WannaCry“. Visame pasaulyje pasklidusi savaime atkartojanti kenkėjiška programinė įranga „WannaCry“, išnaudodama žinomą senesnių operacinių sistemų pažeidžiamumą, užkrėtė įvairaus dydžio įmonių kompiuterius visame pasaulyje. Skaičiuojama, kad šis įsilaužėlių išpuolis ne tik sukėlė didžiulius sutrikimus verslo industrijoje, bet ir pareikalavo milijoninių nuostolių įmonėms.

Likus mažiau nei mėnesiui, kai Microsoft nustos teikti saugumo atnaujinimus ir techninį palaikymą OS Windows 7, skaičiuojama, kad milijonai darbo vietų vis dar patiki įrenginių saugumą šioms operacinėms sistemoms.  Tik tinkamai įvertindami kokį griaunamąjį poveikį gali turėti nebeaptarnaujama, pasenusi operacinė sistema, galėsime atsakingai sumažinti saugumui keliamą riziką.

Sudėliotas veiksmų planas

 Norint užtikrinti produktyvų ir saugų darbą laikas nedelsiant migruoti į „Windows 10“ versiją.

Visų kompiuterinių darbo vietų apžvalga  – pirmasis žingsnis, nuo kurio patariame pradėti. Norint pereiti prie naujesnės versijos OS, kompiuterinė įranga turi atitikti reikalavimus, reikalingus diegiamai sistemai paleisti.

Jei Jūsų naudojama įranga ganėtinai nauja, tikėtina, kad joje visi reikiami parametrai atnaujinimui yra ir, įdiegti naują OS versiją pavyks visiškai nesudėtingai.

Bet, jei naudojatės įranga, kuri skaičiuoja jau ne vienerius metus, įdiegti naują OS versiją gali ir nepavykti. Tad čia pats tinkamiausias metas pasvarstyti apie jos atnaujinimą. Tai nereiškia, kad čia ir dabar Jums reikia pirkti naują įrangą. Galimas variantas, kad pakaks atnaujinti naudojamo kompiuterio komponentus (pakeisti kietąjį diską (SSD), padidinti operatyviąją atmintį (RAM) ir pan.).

Atsižvelgiant į tai, ar tai bus pakankama investicija, leisianti įsidiegti naująją OS versiją, ar ne, galimas dar vienas, netgi sakytume paprasčiausias variantas (deja, ne pats pigiausias) – naujo kompiuterio su Windows 10 operacine sistema įsigijimas, taip automatiškai išsprendžiant saugumo spragos dilemą.

Papildomos saugumo priemonės

 Windows 7 eksploatavimo pabaiga dar nereiškia, kad pajusite kokių problemų, susijusių su kompiuterio funkcionalumu. Ne, tai nesustabdys Jūsų kompiuterio darbo, ją galite naudoti ir toliau. Tačiau, kaip jau aptarėme, naudojant operacinę sistemą, kuri nebepalaikoma ir neturi saugos atnaujinimų, kelsite rimtą pavojų duomenų saugumui.  Tokiu atveju, būtina pasirūpinti, kad kompiuteryje būtų įdiegtos papildomos saugumo programos.

Darykite atsargines duomenų kopijas

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus žingsnis – darykite patikimas duomenų atsargines kopijas ir atskirkite jas nuo kitų IT sistemų. Saugokite svarbius failus „OneDrive“ (debesies saugyklos paslauga), naudokite išorinį kietąjį diską.

Kuo ilgiau lauksite priimdami sprendimus, tuo didesnė rizika tapti brangiai kainuojančios atakos taikiniu. Nelaukite, darykite viską, ką galite, kad sumažintumėte riziką. Konsultuokitės su IT srities žinovais, kurie atsakys į rūpimus klausimus,  padės priimti ir įsidiegti naudingiausią sprendimą.

Visos naujienos
Kitos naujienos
2023 09 14
Kas naujo IT paslaugų outsourcing’e – komentuoja T. Kirchovas

Remiantis „GoIT“ patirtimi, pastaraisiais metais kibernetinio saugumo...

Skaityti
2023 07 28
GoIT įžvalgos po vizito DELL EMC gamykloje

Duomenų apsauga bei inovacijos technologijų srityje yra bene didžiaus...

Skaityti
2023 07 26
AB „LINAS“ sėkminga patirtis – tvarus požiūris į aplinką ir dešimtmetį trunkanti partnerystė

Vienas seniausių Lietuvos natūralių lininių audinių gamintojų AB „LIN...

Skaityti
2023 04 04
Top 3 GoIT technologinės įžvalgos arba apie ką reikia pagalvoti šiais metais?

Pernai metais Lietuvą ir pasaulį sukrėtė ne vienas kibernetinis nusik...

Skaityti
2023 03 10
Ekspertai pastebi: dirbtinis intelektas ChatGPT tampa grėsmingu įrankiu piktavalių rankose

Praeitais metais sensacingai pristatytas pokalbių robotas ChatGPT išn...

Skaityti
2023 01 24
Ačiū 2022-iesiems, sveiki – 2023-ieji!

Prieš ambicingai planuodami naujų metų tikslus tradiciškai „GoIT“ kom...

Skaityti
2022 11 18
„GoIT“ užtikrins efektyvesnę klientų IT ūkio priežiūrą su nauju RMM sprendimu

„GoIT“ siekdama pasiūlyti klientams kuo efektyvesnius sprendimus vers...

Skaityti
2022 11 09
Kibernetinio saugumo mokymai verslui – nuo saugių slaptažodžių iki 2FA

Skaičiuojama, kad kiekvieną minutę kibernetiniai nusikaltėliai visame...

Skaityti
2022 10 17
Sėkmingas AB „VIAMATIKA“ IT procesų modernizavimas: greičiau, paprasčiau, efektyviau

Akcinės bendrovės „VIAMATIKA“ veikloje nestinga iššūkių. Bendrovės ...

Skaityti
GoIT

GOIT puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

about cookies